Feedfit > AKTYWNOŚĆ > SPRZĘT I AKCESORIA > AB squat – jakie mięśnie można wytrenować za pomocą tego urządzenia?
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

AB squat – jakie mięśnie można wytrenować za pomocą tego urządzenia?

Pavigym Prama/unsplash.com

Różnego rodzaju sprzęt oferuje obecnie miłośnikom aktywności fizycznej niezwykle szerokie pole do popisu jeśli chodzi o trening w zaciszu domowego ogniska. Dzisiaj weźmiemy pod lupę AB squat – uniwersalny gadżet dla każdego entuzjasty sportu!

AB Squat – co to właściwie jest?

AB squat to sprzęt sportowy, którego twórcy postanowili zredukować ryzyko uszkodzeń do minimum, czego efektem jest wyjątkowo solidna konstrukcja. Na pierwszy rzut oka widać, że urządzenie zaprojektowano w taki sposób, by mogło ono służyć przez lata. AB squat składa się z ergonomicznego uchwytu i regulowanego siedziska, które zapewniają nie tylko funkcję dostosowania poziomu trudności do potrzeb trenującego, ale także poprawne wykonywanie ćwiczeń. To urządzenie w założeniu przeznaczone przede wszystkim dla osób preferujących aktywność w domu i właśnie z taką myślą go stworzono.

AB Squat – dla kogo?

Prawdopodobnie największą zaletą AB squat jest fakt, że z powodzeniem korzystać mogą z niego osoby w różnym wieku i o różnym stopniu zaawansowania. Wszechstronność gadżetu jest na tyle duża, że będzie on świetnym wyborem zarówno dla młodych adeptów sportu, jak i dorosłych, a nawet seniorów! Każda grupa docelowa może wykorzystać AB squat wedle własnego uznania oraz cieszyć się oferowanym przez niego wachlarzem możliwości. Krótko mówiąc – to gadżet, z którego zadowolona będzie cała rodzina.

AB squat – rodzaj i przebieg ćwiczeń

Uniwersalność AB squat objawia się również w kwestii możliwości treningowych. Wbrew pozorom przy pomocy tego sprzętu możemy wykonać nie tylko ćwiczenia typowo na brzuch, ale także przysiady klasyczne i na szerokich nogach, czy zakroki. Projekt AB squat zakłada symulację trenera personalnego – specjalna konstrukcja wymusza na użytkowniku poprawny ruch w górę i w dół, wydatnie odciążając przy tym stawy i kolana. Korzystanie z urządzenia jest zatem w stu procentach bezpieczne i nie wiąże się z uszczerbkiem na zdrowiu. Trening przebiega właściwie, a my możemy mieć tak istotne poczucie dobrze wykonanego zadania. Wartościowy dodatek stanowi zaś przymocowany do sprzętu monitor, na którym wyświetlają się przydatne dane  takie jak liczba spalonych kalorii, czas ćwiczeń, czy liczba powtórzeń.

AB squat – efekty treningów

Podstawowym rezultatem regularnej aktywności fizycznej są oczywiście dobre zdrowie oraz samopoczucie. Korzystając z AB squat z pewnością będziemy w stanie poprawić kondycję, równowagę, a także posiąść dodatkowe pokłady energii. Wzmacniając partie takie jak plecy, brzuch, czy pośladki przygotujemy nasze ciało na nowe, być może nawet nieosiągalne dotąd wyzwania. Efekty treningów z AB squat zauważymy zarówno w aspekcie fizycznym, jak i psychicznym, a to wszystko bez wychodzenia z domu!

AB squat – co jeszcze warto wiedzieć?

AB squat jest dostępny w wielu sklepach sportowych, a jego cena wynosi zazwyczaj około 400 złotych. Przy zakupie do zestawu dołączona jest instrukcja, która – co ciekawe – zawiera m.in. przykładowe ćwiczenia na rozgrzewkę i rozciąganie. Trzeba przyznać, że pomyślano tutaj o wszystkim. Jeżeli jesteśmy zatem zwolennikami ćwiczeń w domu to sięgnięcie po AB squat może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zdj. główne: Pavigym Prama/unsplash.com

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.

Polecane wpisy

AKTYWNOŚĆTRENING

Jak przygotować się do pierwszego tańca na weselu z pomocą profesjonalnej szkoły tańca?

Odkryj, jak profesjonalna szkoła tańca pomaga parom przygotować się do swojego pierwszego tańca weselnego, gwarantując niezapomniane wspomnienia.
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak dobrać ochraniacze na zęby?

W jaki sposób je dobierać i na co warto zwracać uwagę?
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak wybrać idealne akcesoria do twojego iPada?

Odwiedź nasz przewodnik i dowiedz się, jak wybierać idealne akcesoria do iPada. Poznaj potrzebne kryteria, porównaj różne typy i zapoznaj się z przydatnymi poradami, aby zmaksymalizować doświadczenie z Apple iPad.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *