Feedfit > AKTYWNOŚĆ > Kiedy warto kupić ubezpieczenie na narty?
AKTYWNOŚĆ

Kiedy warto kupić ubezpieczenie na narty?

Zima to czas wypoczynku, lecz również sportowego szaleństwa na stokach narciarskich. W trakcie szalonych zjazdów na nartach czy snowboardzie nietrudno o wypadek, taki jak skręcona kostka czy złamana narta. W tych oraz innych zdarzeniach przydatne jest ubezpieczenie, które pozwoli pokryć koszty związane z leczeniem i uszkodzonym sprzętem, a także odszkodowaniem. Podpowiadamy, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę oraz na jakie pakiety warto zwrócić uwagę.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie na narty?

Niebezpieczeństwa czyhają na nas wszędzie, szczególnie w trakcie wakacji, kiedy znacząco spada ostrożność urlopowiczów. Sport jest szczególnie kontuzjogenny, ponieważ często bywa kontaktowy, wymaga również wzmożonej aktywności. Dlatego szczególnie ważne jest, aby wyjeżdżając na narty zadbać o dodatkowe zabezpieczenie w formie polisy, która pozwoli na poczucie bezpieczeństwa. 

Dlaczego warto? Podstawowe pakiety to koszt z rzędu kilku złotych dziennie, polisy ubezpieczeniowe zaczynają się od dwóch złotych z groszami, a za te rozszerzone zapłacić trzeba kilkanaście złotych. Wynika z tego, że w cenie kawy z kawiarni możemy sprawić, że w przypadku wypadku czy innego niespodziewanego zdarzenia nam oraz naszym najbliższym zapewnić możemy najwyższej jakości leczenie, czy odszkodowania od urazów, czy utraty mienia. Więcej na ten temat przeczytać można w artykule https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/ubezpieczenie-na-narty-w-polsce/.

Jakie ubezpieczenie na narty wybrać? 

Jako mieszkańcy Polski objęci jesteśmy obowiązkowym ubezpieczeniem społecznym, które pokrywa koszty podstawowego leczenia czy ratownictwa, jednak jeśli nie wykupimy należytej polisy ubezpieczeniowej w trakcie wypoczynku, jesteśmy narażeni na szereg nieprzyjemności. Odpowiedni pakiet pozwoli nam na pokrycie kosztów leczenia w prywatnych placówkach medycznych, a także rehabilitację w przypadku przewlekłych urazów.  

Wybierając polisę, warto zadbać, aby była ona wyposażona w odpowiednie pakiety. Dla przykładu, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, znane jako NNW sprawia, że w przypadku wszelkich urazów my lub nasi najbliżsi otrzymają odszkodowanie w formie rekompensaty finansowej. Ubezpieczyć można także bagaż czy sprzęt sportowy, tak by na wypadek zagubienia, kradzieży czy też zniszczenia otrzymać odszkodowanie pozwalające na pokrycie poniesionych strat. Niezwykle istotne jest także OC, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Ten rodzaj zabezpieczenia przydatny jest, kiedy to osoba nim objęta stanie się sprawcą niespodziewanego zdarzenia. To właśnie te elementy polisy ubezpieczeniowej pozwolą zapewnić maksymalny poziom zabezpieczenia.

Gdzie znaleźć najlepszą polisę ubezpieczeniową?

Oferty ubezpieczeń różnią od siebie w zależności od ubezpieczalni, dlatego podczas wyboru oferty warto skorzystać z narzędzi, która pozwoli znaleźć tą najlepszą. Jednym z nich jest porównywarka ubezpieczeń na wakacje, znajdująca się na stronie https://wakacyjnapolisa.pl/. Korzystający z niej zyskuje dostęp do oferty 43 ubezpieczeń w jednym miejscu oraz zyskuje pełną ochronę w kraju, oraz poza jego granicami. Narzędzie to pozwoli na znalezienie najlepszej aktualnie oferty w mniej niż minutę. 

EKUZ czy ubezpieczenie społeczne pozwala na refundację wyłącznie podstawowych świadczeń medycznych. Odpowiednio dobrana polisa chroni podróżujących w znacznie szerszym zakresie, z tego powodu zakupić ją powinien każdy, bez względu na wiek, długość czy cel podróży. Korzystając z porównywarki, możemy znaleźć najlepszą ofertę, która w pełni wpasuje się w nasze oczekiwania czy możliwości i pozwoli poczuć się bezpiecznie.

Fot. Valentin B. Kremer/unsplash.com

Polecane wpisy
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Piłeczki do masażu z kolcami – wygodny sposób na rozluźnienie mięśni

Bolą Cię plecy? Często miewasz skurcze? Rozwiązaniem może się okazać tania piłeczka z kolcami. Sprawdź, jak z niej skorzystać.
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆTRENING

W czym ćwiczyć na zewnątrz?

Ćwiczenie na dworze to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Co jednak ubrać na trening na świeżym powietrzu? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMU

Jakie ćwiczenia należy wykonać po bieganiu?

Bieganie przynosi mnóstwo korzyści, ale tylko wtedy, gdy po treningu zadbamy o odpowiednie rozciąganie i kilka innych prostych ćwiczeń. Jakie aktywności mogą pomóc w unikaniu bólów mięśniowych?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *