Kołyska do brzuszków – niedoceniany gadżet treningowy wspomagający spalanie oponki
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Kołyska do brzuszków – niedoceniany gadżet treningowy wspomagający spalanie oponki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Słowo kołyska może nie kojarzyć się z instrumentem do ćwiczeń fizycznych, ale sprzęt, który tutaj omówimy, może pomóc Ci zdobyć tę idealną, wymarzoną sylwetkę.

Jak można się domyślić, kołyska ta ma na celu pomóc Ci wyćwiczyć mięśnie brzucha. Zaprezentujemy tutaj różne typy kołysek oraz powiemy, z jakich ćwiczeń korzystać, aby osiągnąć konkretne efekty.

Na czym polega kołyska?

Aby zrozumieć, czym jest kołyska, najlepiej jest sobie wyobrazić, jak działa. Na początek trzeba się położyć i oprzeć głowę o wbudowaną poduszkę, następnie łapiemy za drążek i zaczynamy się kołysać, korzystając z mięśni brzucha i jednocześnie chroniąc kręgosłup przed urazami. Dzięki działaniu kołyski, która wraz z wykonywaniem ćwiczeń, unosi nasze plecy, nie narażamy kręgów w karku ani kręgosłupie. Dlatego przyrząd pozwala nam skupić się jedynie na brzuchu.

Kołyska dla kogo?

Oczywiście na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów kołysek z dobudowanymi częściami, które dodatkowo chronią lędźwie. Kołyska jest wyjątkowo dobrym wyborem dla osób, u których łatwo pojawia się uraz przy wykonywaniu zwykłych brzuszków bez sprzętu wspomagającego. Za pomocą tego przyrządu łatwo unikniemy urazu szyi czy kręgów, który może powodować poważne problemy zdrowotne.

Co można na niej ćwiczyć?

Na kołysce możemy wykonywać serie różnych ćwiczeń, poczynając od tradycyjnych brzuszków, do których wystarczy jedynie wygodnie położyć się na kołysce, zgiąć nogi w kolanach i, trzymając się drążka, spinać mięśnie brzucha. Kołyska naturalnie razem z tym ruchem uniesie Twoją głowę i górną część pleców, co pozwoli Ci zrelaksować tę partię ciała.

Do innego rodzaju ćwiczeń wystarczy utrzymać tę samą pozycję, tym razem jedynie unosząc zgięte nogi razem w kierunku klatki piersiowej. Dzięki budowie kołyski i drążkowi górna część ciała utrzyma się na ziemi bez dodatkowego spinania innych mięśni.

Można również położyć zgięte nogi na boku (po lewej lub prawej stronie zależnie od tego, którą chcesz w danym momencie ćwiczyć) i tak jak w zwykłych brzuszkach, spinając mięśnie brzucha, unosić górną część ciała do góry.

Możliwe jest też wykorzystanie obu tych ćwiczeń naraz. Wystarczy unosić do siebie jednocześnie zgięte nogi i za pomocą drążka oraz mięśni brzucha podciągać się w kierunku nóg.

Jak często można trenować?

Jeżeli chodzi o to, jak często powinno się trenować na kołysce, wszystko tak naprawdę zależy od Ciebie i Twojego stopnia doświadczenia. Jeżeli dopiero zaczynasz ćwiczyć regularnie, zaleca się nie ćwiczyć częściej niż cztery razy w tygodniu, aby uniknąć kontuzji. Najlepiej nie rzucać się od razu na głęboką wodę i nie zaczynać z ciężkim treningiem, dlatego też musisz dopasować ćwiczenia do siebie i swoich limitów. Pamiętaj tylko, że aby osiągnąć efekty, musisz wykonywać ćwiczenia poprawnie i w odpowiednich ilościach. Ćwicz regularnie i nie rób dużych przerw między powtórzeniami.

Kiedy już nabierzesz wprawy, a Twoje mięśnie brzucha nabiorą siły, możesz zabrać się za częstsze ćwiczenia z coraz krótszymi przerwami pomiędzy powtórzeniami. Aż wreszcie będziesz mógł/mogła ćwiczyć nawet codziennie. Tylko nadal pamiętaj, aby się nie forsować.

Zdj. główne: Caley Vanular/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia na pośladki dla początkujących: Jak rozpocząć trening i osiągnąć efekty
Ćwiczenia na pośladki dla początkujących: Jak rozpocząć trening i osiągnąć efekty
Trening na pośladki dla początkujących może być satysfakcjonujący i efektywny, jeśli jesteś systematyczny i konsekwentny.
Chcesz stosować afirmacje? Zobacz, od czego zacząć!
Chcesz stosować afirmacje? Zobacz, od czego zacząć!
Afirmacja to jedna z najlepszych technik osiągania sukcesu. Jeżeli i Ty zamierzasz odnieść sukces, bez tych zasad będzie to niemożliwe! To zaledwie kilka kroków, aby polepszyć swoje życie.
Ćwiczenia wzmacniające dla biegaczy
Ćwiczenia wzmacniające dla biegaczy
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie to nieodłączny element treningu biegowego. Dzięki nim poprawisz swoje wyniki sportowe!
Ostatnie wpisy