Feedfit > AKTYWNOŚĆ > TRENING > Przelicznik spalania kalorii – sprawdź ile spalasz podczas treningu!
AKTYWNOŚĆTRENING

Przelicznik spalania kalorii – sprawdź ile spalasz podczas treningu!

Foto: Freepik

Każdy, kto choć raz w życiu toczył walkę z nadprogramowymi kilogramami, doskonale zna niezwykle użyteczne narzędzie, jakim jest przelicznik spalania kalorii. Informacja o tym, ile udało nam się spalić podczas danego treningu niejednokrotnie okazuje się bezcenna, szczególnie w kontekście układania diety czy bardziej rozbudowanego planu. Wiele zależy oczywiście od samego rodzaju aktywności, intensywności wykonywanych ćwiczeń, a także kilku innych czynników.

Przelicznik spalania kalorii występuje pod najróżniejszymi postaciami, ale najbardziej powszechną i jednocześnie najskuteczniejszą jego wersją jest kalkulator z danymi do uzupełnienia. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji na swój temat, takich jak wzrost oraz waga, a następnie wybrać rodzaj uprawianego w danym momencie sportu. Całą resztą zajmie się już urządzenie, choć warto mieć na uwadze, że uzyskany przez nas wynik będzie jedynie przybliżoną wartością.

Dlaczego nie poznamy jednak dokładnej odpowiedzi na temat liczby spalonych kalorii? Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedobór danych – rodzaj aktywności, waga ćwiczącego i szacowany czas spędzony na treningu to zdecydowanie za mało, aby w stu procentach precyzyjnie zmierzyć kcal spalone podczas jazdy na rowerze, pływania czy biegania. Dodatkowym czynnikiem, którego nie bierze pod uwagę przelicznik są warunki atmosferyczne. Zimno stymuluje spalanie kalorii, w związku z czym ćwicząc w mroźnych miesiącach nasz wynik będzie bardziej okazały, aniżeli przy pozornie identycznym wysiłku wykonywanym porą letnią. Do tego dochodzą jeszcze indywidualne cechy każdego organizmu i to daje odpowiedź, dlaczego coraz więcej miłośników aktywności fizycznej decyduje się na zakup znacznie bardziej precyzyjnych pulsometrów bądź opasek fitness.

Z pewnością nie raz zastanawiamy się, o ile kalorii jesteśmy lżejsi po sumiennym wykonaniu ulubionej aktywności. Sprawdźmy zatem, które ćwiczenia przodują pod względem spalania niechcianych kcal. Miano nemezis kalorii można śmiało zapisać na konto biegania – przyjmuje się, że osoba ważąca 60 kg podczas półgodzinnego szybkiego biegu spali ponad 360 kcal! Niedaleko w tyle pozostają natomiast skakanie na skakance (290 kcal), taniec (250 kcal) oraz aerobik (210 kcal). To tylko kilka przykładów, ale warto pamiętać, że każda aktywność jest na wagę złota – niezależnie od liczby zgubionych kalorii.

Przy której aktywności fizycznej można spalić najwięcej kalorii? Zobaczcie sami! 🙂

Źródło: http://bit.ly/1YESnw9

Opublikowany przez Fresh Plate Wtorek, 1 grudnia 2015

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.

Polecane wpisy

AKTYWNOŚĆTRENING

Jak przygotować się do pierwszego tańca na weselu z pomocą profesjonalnej szkoły tańca?

Odkryj, jak profesjonalna szkoła tańca pomaga parom przygotować się do swojego pierwszego tańca weselnego, gwarantując niezapomniane wspomnienia.
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak dobrać ochraniacze na zęby?

W jaki sposób je dobierać i na co warto zwracać uwagę?
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak wybrać idealne akcesoria do twojego iPada?

Odwiedź nasz przewodnik i dowiedz się, jak wybierać idealne akcesoria do iPada. Poznaj potrzebne kryteria, porównaj różne typy i zapoznaj się z przydatnymi poradami, aby zmaksymalizować doświadczenie z Apple iPad.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *