Feedfit > AKTYWNOŚĆ > TRENING > Przelicznik spalania kalorii – sprawdź ile spalasz podczas treningu!
AKTYWNOŚĆTRENING

Przelicznik spalania kalorii – sprawdź ile spalasz podczas treningu!

Foto: Freepik

Każdy, kto choć raz w życiu toczył walkę z nadprogramowymi kilogramami, doskonale zna niezwykle użyteczne narzędzie, jakim jest przelicznik spalania kalorii. Informacja o tym, ile udało nam się spalić podczas danego treningu niejednokrotnie okazuje się bezcenna, szczególnie w kontekście układania diety czy bardziej rozbudowanego planu. Wiele zależy oczywiście od samego rodzaju aktywności, intensywności wykonywanych ćwiczeń, a także kilku innych czynników.

Przelicznik spalania kalorii występuje pod najróżniejszymi postaciami, ale najbardziej powszechną i jednocześnie najskuteczniejszą jego wersją jest kalkulator z danymi do uzupełnienia. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji na swój temat, takich jak wzrost oraz waga, a następnie wybrać rodzaj uprawianego w danym momencie sportu. Całą resztą zajmie się już urządzenie, choć warto mieć na uwadze, że uzyskany przez nas wynik będzie jedynie przybliżoną wartością.

Dlaczego nie poznamy jednak dokładnej odpowiedzi na temat liczby spalonych kalorii? Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedobór danych – rodzaj aktywności, waga ćwiczącego i szacowany czas spędzony na treningu to zdecydowanie za mało, aby w stu procentach precyzyjnie zmierzyć kcal spalone podczas jazdy na rowerze, pływania czy biegania. Dodatkowym czynnikiem, którego nie bierze pod uwagę przelicznik są warunki atmosferyczne. Zimno stymuluje spalanie kalorii, w związku z czym ćwicząc w mroźnych miesiącach nasz wynik będzie bardziej okazały, aniżeli przy pozornie identycznym wysiłku wykonywanym porą letnią. Do tego dochodzą jeszcze indywidualne cechy każdego organizmu i to daje odpowiedź, dlaczego coraz więcej miłośników aktywności fizycznej decyduje się na zakup znacznie bardziej precyzyjnych pulsometrów bądź opasek fitness.

Z pewnością nie raz zastanawiamy się, o ile kalorii jesteśmy lżejsi po sumiennym wykonaniu ulubionej aktywności. Sprawdźmy zatem, które ćwiczenia przodują pod względem spalania niechcianych kcal. Miano nemezis kalorii można śmiało zapisać na konto biegania – przyjmuje się, że osoba ważąca 60 kg podczas półgodzinnego szybkiego biegu spali ponad 360 kcal! Niedaleko w tyle pozostają natomiast skakanie na skakance (290 kcal), taniec (250 kcal) oraz aerobik (210 kcal). To tylko kilka przykładów, ale warto pamiętać, że każda aktywność jest na wagę złota – niezależnie od liczby zgubionych kalorii.

Przy której aktywności fizycznej można spalić najwięcej kalorii? Zobaczcie sami! 🙂

Źródło: http://bit.ly/1YESnw9

Opublikowany przez Fresh Plate Wtorek, 1 grudnia 2015

Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMU

4 skuteczne ćwiczenia wzmacniające biodra, które możesz wykonywać w domu!

Te ćwiczenia pomogą Ci wyleczyć się z bólu bioder i zachować prawidłową postawę na co dzień. Są bardzo proste i możesz je wykonać w zaledwie kilka minut!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Twister do ćwiczeń – jak działa i który model wybrać?

Zaczynasz przygodę z twisterem obrotowym i przymierzasz się do jego zakupu? Przekonaj się, jakie korzyści przyniesie Ci taki trening i sprawdź dostępne opcje przyrządu!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆTRENING

Callanetics – metoda treningowa, która przynosi błyskawiczne efekty

Kalistenika pozwoli Ci w końcu zrzucić zbędne kilogramy i wyrzeźbić sylwetkę, o jakiej marzyłeś, bez chodzenia na siłownię. Przygotowaliśmy dla Ciebie plan treningowy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *