Feedfit > AKTYWNOŚĆ > SPRZĘT I AKCESORIA > Od czego zacząć przygodę ze snowboardem?
SPRZĘT I AKCESORIA

Od czego zacząć przygodę ze snowboardem?

Artykuł sponsorowany

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami. Wielu fanów sportów zimowych z pewnością już zaciera ręce w oczekiwaniu na ośnieżone stoki czy otwarte lodowiska. Każde rozpoczęcie sezonu to także dobra okazja do spróbowania swoich sił w nowym sporcie zimowym. Snowboard to sport stale zyskujący na popularności. Jak przygotować się do swojej pierwszej jazdy na snowboardzie? Podpowiadamy!

Jazda na snowboardzie – jak się przygotować?

Snowboard to sport zimowy wymagający nieco większej mobilności i kondycji fizycznej niż np. jazda na nartach. Dlaczego? Ponieważ szczególnie pierwsze lekcje jazdy, będą skutkowały wieloma upadkami, z których trzeba mieć siłę się podnieść. Dodatkowo jazda na snowboardzie polega na utrzymywaniu ugiętych kolan. Aby więc uniknąć kontuzji, warto popracować nad mięśniami nóg i pośladków. Swoją przygodę ze snowboardem należy więc rozpocząć od poprawy swojej kondycji fizycznej, siły nóg oraz ogólnej elastyczności ciała.

Jeśli kiedykolwiek przebywałeś w okolicy stoku, przyglądając się narciarzom i snowboardzistom, to z pewnością zauważyłeś, że snowboardziści, chcąc zatrzymać się pośrodku stoku, zazwyczaj po prostu upadają na pośladki. Wśród osób uczących się jazdy, tego typu upadki nie zawsze są zaplanowane. Aby nauka przebiegała w sposób bezpieczny, należy zaopatrzyć się w akcesoria, które zamortyzują upadek i ochronią nas przed potencjalnymi urazami, a w szczególności urazami głowy.

Jakie akcesoria są niezbędne do jazdy na snowboardzie? 

Wbrew pozorom, aby odpowiednio przygotować się do jazdy na snowboardzie, nie trzeba od razu kupować profesjonalnej deski – ją przecież możemy wypożyczyć. Dużo istotniejsze są ubrania oraz akcesoria. To właśnie one będą szczególnie wpływać na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. W co należy się wyposażyć, zaczynając swoją przygodę ze snowboardem?

  • Odpowiednie ubranie – odpowiedni ubiór na snowboard składa się z kilku elementów. Wierzchnią warstwę powinna stanowić kurtka oraz spodnie o dużej odporności na wilgoć. Pod spodem powinna znajdować się bielizna termoaktywna oraz polar lub bluza. Dodatkowo warto wyposażyć się w ciepłą czapkę (zakładaną pod kask) oraz rękawice.
  • Kask snowboardowy – niezwykle istotnym, zapewniającym bezpieczeństwo elementem jazdy na snowboardzie są kaski snowboardowe. Wybierając odpowiedni dla siebie model, należy przymierzyć go z założoną na głowie czapką. Zazwyczaj to w taki sposób będzie on użytkowany.
  • Gogle snowboardowe – jest to ten element wyposażenia, który nie jest koniecznie potrzebny do rozpoczęcia nauki jazdy na snowboardzie. Z pewnością jednak posiadanie ich przysporzy nam dużo korzyści oraz znacząco poprawi nasz komfort jazdy. Google chronią bowiem przed wiatrem oraz śniegiem, a podczas ładnej pogody – chronią także przed oślepiającym słońcem.
  • Ochraniacze na snowboard – Ochraniacze to ponownie nieobowiązkowy, lecz niezwykle przydatny element podczas nauki jazdy. Istnieją specjalne ochraniacze na plecy i pośladki, które uchronią przez np. ubitą kością ogonową lub urazom pleców, na które snowboardzista jest narażony podczas upadku. Można także wyposażyć się w specjalne nakolanniki.

Fot.: Xue Guangjian/pexels.com

Polecane wpisy

AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak dobrać ochraniacze na zęby?

W jaki sposób je dobierać i na co warto zwracać uwagę?
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak wybrać idealne akcesoria do twojego iPada?

Odwiedź nasz przewodnik i dowiedz się, jak wybierać idealne akcesoria do iPada. Poznaj potrzebne kryteria, porównaj różne typy i zapoznaj się z przydatnymi poradami, aby zmaksymalizować doświadczenie z Apple iPad.
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Jak prawidłowo ubierać się w górach?

Jak ubrać się na czas górskich wypraw, aby zapewnić odpowiedni komfort cieplny?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *