Feedfit > AKTYWNOŚĆ > SPRZĘT I AKCESORIA > TOP 10 aplikacji dla aktywnych fizycznie
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

TOP 10 aplikacji dla aktywnych fizycznie

Foto: Freepik

Aplikacje dla osób aktywnych fizycznie pomagają w treningu kondycyjnym, ćwiczeniach domowych, ale nie tylko. Wiele z nich ma również opcję sparowania ze smartwatchem!

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze sportem jednak nie wiesz, od czego zacząć? Potrzebujesz poprowadzenia na samym początku? Wybierz jedną z dziesięciu aplikacji podanych poniżej. W zestawieniu znajdziesz nie tylko rozwiązania ułatwiające początki, ale także coś dla bardziej zaawansowanych. Bez problemu odszukasz aplikację, która sprosta Twoim potrzebom! Zapraszamy do sprawdzenia naszego TOP10!

Endomondo

Aplikacja, która musiała znaleźć się w tym zestawieniu. Wiedzie prym w swojej kategorii od lat. W czym pomoże? Zarejestruje przebytą trasę, Twoją prędkość, spalone kalorie, a także tętno (sparowana z opaską z pulsometrem). Wirtualny trener w trakcie biegu lub jazdy na rowerze przekazuje informacje i wskazówki dotyczące intensywności i szybkości. Pobijaj rekordy czasowe i udostępniaj je z aplikacji na swoim Facebooku! Aplikacja sprawdza się w rywalizacji ze znajomymi – każdy może bowiem udostępniać swój wynik innemu użytkownikowi.

GymRun

Prosta i przejrzysta aplikacja na telefon do ćwiczeń na siłowni i w domu. W jej bazie znajduje się tysiące ćwiczeń na każdą partię mięśni. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię aktywność, wpiszesz liczbę powtórzeń i ciężar, a aplikacja wszystko dla Ciebie zarejestruje. Dodatkowo rozpocznie odliczanie i zakończy je odpowiednim sygnałem. Dane z GymRun można synchronizować z Google Fit czy Samsung S Health.

Trailforks

Doskonały wybór dla wszystkich zapalonych rowerzystów. Aplikacja jest bazą tras rowerowych, co ciekawe jest ich już ponad 50 tysięcy i wciąż dochodzą nowe. Wiele z nich znajduje się w Polsce i na Słowacji, a nawet w Alpach. Górskie trasy udostępniane są na mapie w postaci filmu i zdjęć. Ponadto możesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników aplikacji, co do danej trasy. Przed podróżą w wybrane miejsce dowiesz się wszystkiego!

Runtastic Running & Fitness

Kolejna aplikacja z serii dla biegaczy i rowerzystów. Działa bardzo podobnie do Endomondo. Zapisuje tętno, szybkość, intensywność, dystans, a także przewyższenia terenu i spalone kalorie. Dane dotyczące ostatniej aktywności możesz udostępnić w serwisie aplikacji lub w mediach społecznościowych. Zaletą Runtastic jest wbudowany odtwarzacz muzyki, który umili czas podczas aktywności. Nie mogłeś zabrać smartfona z aplikacją na trening? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wpisał go ręcznie.

Fitnoteq

Polska aplikacja, która zbiera świetne oceny w sklepie Play. Oferuje dostęp do sporej bazy ćwiczeń na trzech poziomach trudności: łatwym, średnim i trudnym. Każde ćwiczenie wyświetla się w postaci filmu z profesjonalnym trenerem. Pomoże to w uzyskaniu optymalnej techniki wykonywanej aktywności. Aby wygodnie ćwiczyć w domu, obraz z aplikacji możesz przesłać na telewizor. W danym treningu możesz skoncentrować się na nogach czy brzuchu lub wybrać jeden z gotowych zestawów ćwiczeń.

Fitatu

Jest to rozwiązanie pozwalające śledzić spożyte kalorie w ciągu dnia. Kalkulator kalorii Fitatu ma ogromną bazę produktów z odpowiednimi miarami. Możesz na przykład wpisać, ile gram czy łyżeczek masła orzechowego zjadłeś do śniadania. Aplikacja zlicza makro i mikroskładniki. Producenci ułatwili dodawanie spożytych produktów – wystarczy zeskanować kod kreskowy z opakowania, zamiast wpisywać wszystko ręcznie.

miCoach Multi Sport

Aplikacja monitoruje organizm sportowców uprawiających różne dyscypliny. Korzysta z wbudowanych czujników oraz modułu GPS – śledzi trasy oraz prędkość. Prawdziwa zabawa zaczyna się po sparowaniu aplikacji z zewnętrznymi modułami SPEED_CELL oraz X_CELL. Po tej zmianie aplikacja mierzy nawet szybkość stawianych kroków czy wydajność zmiany kierunku i ilość kopnięć lub odbić w danym meczu!

Moje trasy

Bardzo dokładna aplikacja od twórców Androida, czyli firmy Google. Rejestruje przebytą drogę podczas biegania, odległość, jaką pokonałeś czy szybkość. Wszystko, dzięki modułowi GPS. Monitoruje dane na bieżąco, ale pozwala dodawać notatki do wykonanych treningów. Co ważne, jest kompatybilna ze wszystkimi smartwatchami z systemem Android Gear.

Fitness Kobiet

Rozwiązanie dla pań, które chcą zadbać o swoją linię. Prosta w użyciu i przejrzysta, a dodatkowo efektywna aplikacja Fitness Kobiet. Wystarczy wybrać partię ciała, którą kobieta chce dzisiaj ćwiczyć i zaczynamy! Ćwiczenia wyświetlają się w postaci animacji, co pozwala uzyskać odpowiednią technikę. Powtórzenia lub czas są odliczane!

Google Fit

Świetnie synchronizuje się z kontem Google. Pobiera dane ze smartwatchy lub opasek z pulsometrem i rejestruje wszystko na Twoim koncie. W aplikacji zdobywasz punkty cardio za aktywności, które przyspieszają Twoje tętno. Rejestruje również minuty ruchu i liczbę wykonanych kroków.

Artykuły

Copywriter z ponad 2-letnim stażem. Uwielbia wędrówki po górach z rodziną. Pasjonat książek i świata nowych technologii.
Jakub Repetowski
Polecane wpisy
AKTYWNOŚĆTRENING

Jak udoskonalić technikę wykonywania pompek? Wskazówki dla kobiet i mężczyzn!

Na myśl o pompkach dostajesz gęsiej skórki? A może pomimo intensywnych ćwiczeń nie zauważasz efektów? Oto kilka wskazówek, które mogą ci pomóc!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Kołyska do brzuszków – niedoceniany gadżet treningowy wspomagający spalanie oponki

Chcesz szybciej schudnąć? Mamy dla Ciebie ciekawe rozwiązanie
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

4 aplikacje na telefon, które pomogą Ci utrzymać formę

Zaczynasz swoją przygodę ze sportem lub szukasz innowacyjnego wsparcia w rozpoczętych już treningach? W takim razie zapoznaj się z opisanymi poniżej aplikacjami, które pomogą Ci utrzymać formę, budować dobre nawyki, monitorować czynione postępy i kompleksowo zadbać o zdrowie. Dzięki nim planowanie, realizowanie i kontrolowanie rezultatów stanie się wyjątkowo proste, ale i bardzo wygodne. Sprawdź i się przekonaj.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *