Feedfit > AKTYWNOŚĆ > Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?
AKTYWNOŚĆWELLNESS

Wakacje na Mykonos – jak przygotować się do wyjazdu?

Jeet Dhanoa/unsplash.com

Mykonos to jedna z wyjątkowych greckich wysp, na której każdy znajdzie formę relaksu odpowiednią dla siebie. W ciągu dnia można zwiedzać urokliwe budynki, przechadzać się uliczkami lub opalać na plaży, nocą natomiast można dobrze zabawić się na jednej z imprez. Planujesz wakacje na tej malowniczej i jakże interesującej wysepce? Sprawdź, jak się przygotować do wyjazdu – wbrew pozorom to naprawdę ważne.

Wycieczka z biura czy podróż na własną rękę?

Mykonos to jedna z tych wysp greckich, którą uznaje się za dość luksusową. Planując wakacje, musisz pamiętać, że nie każde biuro podróży ma w swojej ofercie wycieczki w to miejsce. Jeżeli jednak znajdziesz takie, które oferuje ciekawy wyjazd, to zdecydowanie nie należy on do najtańszych. Musisz więc liczyć na koszty kilku tysięcy złotych bez gwarancji, że na miejscu czekają Cię atrakcyjne warunki.

Na szczęście dość dobre połączenia z Polski do Grecji sprawiają, że taką wycieczkę możesz zorganizować samodzielnie. Często będzie ona nawet kilka razy tańsza – szczególnie w przypadku większej rodziny. Przykładowe koszty biletów oraz hoteli znajdziesz pod adresem: 

https://rankomat.pl/turystyka/wakacje-na-mykonos. Tam również czeka na Ciebie wiele cennych wskazówek dotyczących Mykonos.

Co spakować do bagażu, wybierając się na Mykonos?

Dobra odzież to podstawa, która powinna znaleźć się w Twojej walizce. Wysokie temperatury panujące na Mykonos nie zawsze oznaczają jednak, że najlepszym wyborem będą krótkie spodenki czy bluzka na ramiączkach. Warto postawić na odzież wykonaną z lnu lub bawełny. Będzie ona przewiewna, a w trakcie zwiedzania zakryje to, co trzeba. 

Koniecznie spakuj krem z wysokim filtrem. Średnia temperatura na Mykonos utrzymuje się na poziomie około 30°C. Temperatura odczuwalna często może być wyższa, a połączona z bryzą niesioną od Morza Egejskiego okazuje się niezwykle zwodnicza.

Oprócz tego, jeżeli lubisz spacerować po plaży lub w morzu – buty do wody to podstawa. Kamieniste plaże nie są łaskawe dla stóp. Dlatego warto chronić nogi. A jeśli planujesz jakieś aktywności sportowe, to z pewnością przyda Ci się właściwy strój.

Ubezpieczenie turystyczne – jaką opcję wybrać, wyjeżdżając na Mykonos

Opieka medyczna w Grecji niestety nie należy do najtańszych. Oczywiście przed wyjazdem możesz wyrobić sobie kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczeń Zdrowotnych), która obowiązuje na terenie Mykonos i innych państw europejskich. Niestety nie daje ona aż tak dużych możliwości, aby pokryć wszelkie koszty związane z leczeniem lub ewentualną hospitalizacją.

Dlatego właśnie udając się na Mykonos, oprócz planu podróży oraz dobrze spakowanego bagażu, warto mieć ubezpieczenie turystyczne. To możesz obliczyć i kupić bezpośrednio na stronie: https://rankomat.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/.

Niemal każda taka polisa jest dla Ciebie zabezpieczeniem w razie:

  • akcji ratowniczych,
  • nieszczęśliwych wypadków,
  • konieczności organizacji transportu,
  • wyrządzenia szkód osobom trzecim.

Warto także dowiedzieć się, czy ubezpieczenie, na które się decydujesz, przewiduje możliwość uprawiania sportów wysokiego ryzyka lub kradzieży Twojego bagażu. To jedne z najczęstszych sytuacji, kiedy polisa się przydaje. Warto więc być zabezpieczonym.

Zdjęcie główne: Jeet Dhanoa/unsplash.com

Polecane wpisy
DLA CIAŁAWELLNESS

Jak dbać o prawidłową postawę ciała na co dzień?

Masz problem z okrągłymi plecami? Wiemy, jak Ci pomóc. Sprawdź naszą listę, jak przestać się garbić!
Czytaj więcej
DLA UMYSŁUWELLNESS

Palo santo, biała szałwia i kadzidełka - od czego zacząć swoją przygodę z kadzeniem?

Kadzenie to twoje nowe hobby, ale nie wiesz, po jakie kadzidło sięgnąć? Bez obaw – oto najlepsze rośliny i zioła dla początkujących!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

AB squat - jakie mięśnie można wytrenować za pomocą tego urządzenia?

Szukasz domowego sprzętu sportowego dla siebie i swoich bliskich? Poznaj AB squat, który może okazać się odpowiedzią na twoje oczekiwania!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *