Feedfit > AKTYWNOŚĆ > TRENING > Zgrabne nogi atrybutem kobiecości. Jak szybko i skutecznie wyrzeźbić łydki?
AKTYWNOŚĆTRENING

Zgrabne nogi atrybutem kobiecości. Jak szybko i skutecznie wyrzeźbić łydki?

Foto: Freepik

Wykonując trening, spora część kobiet skupia się na brzuchu, pośladkach czy udach, zapominając o mięśniach łydek, które są w stanie skutecznie zepsuć estetykę całej sylwetki. Jakie ćwiczenia pozwolą na ich szybkie i skuteczne wyrzeźbienie? Oto kilkanaście sprawdzonych propozycji.

Jak ćwiczyć mięśnie łydek?

Łydka jest mięśniem, który w znaczącym stopniu jest uwarunkowany genetycznie. Jako że używamy go podczas każdej codziennej aktywności, jest on odporny na zmęczenie. Łydka zbudowana jest z wolnokurczliwych włókien czerwonych wymagających stosunkowo dużego obciążenia treningowego. Aby móc wyrzeźbić łydki, należy stosować kilka różnych metod treningowych. W jaki sposób powinno się trenować łydki? Ćwiczyć można je zarówno na podłodze, jak i macie, dywanie czy innym stosunkowo twardym podłożu. Osoby, którym zależy na szybkich efektach, mogą zdecydować się na połączenie treningi łydek oraz cardio.

4️⃣ szybkie sposoby na zgrabne i zdrowe nogi👯‍♀️

Brak czasu na treningi to nie wymówka❗️

Jeśli nie mamy jednak czasu…

Opublikowany przez Menopauza Sobota, 17 października 2020

Sprawdzone ćwiczenia na łydki

Oto zestaw prostych ćwiczeń, które należy regularnie wykonywać, aby wysmuklić łydki:

•  Siadamy na podłodze w pozycji wyprostowanej. Prostujemy nogi w kierunku ściany. Opieramy ręce o podłogę tak, aby łokcie były wyprostowane. Między ścianę i stopy wkładamy miękki wałek lub piłkę i naciskamy na nie stopami, napinając jednocześnie mięśnie łydek. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

•  Stajemy prosto. Rozstawiamy nogi na szerokość bioder w taki sposób, aby kostki, kolana oraz biodra znajdowały się w linii prostej. Wspinamy się na palce nóg, trzymając cały czas kolana wyprostowane. Wykonujemy 20 wspięć.

•  Stajemy w pozycji wyprostowanej. Wspinamy się wysoko na palce stóp na dowolnym podwyższeniu, na przykład stopniach schodów i wracamy do pozycji wyjściowej. Zmieniamy nogę. Wykonujemy po 20 wspięć na każdą ze stron.

•  Siadamy na krześle, uginając kolana pod kątem prostym. Stopy powinny opierać się o podłogę. Opieramy hantelki lub litrowe butelki z wodą na obu udach. Pięty unosimy jak najwyżej i wracamy do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

•  Stajemy w delikatnym rozkroku, prostujemy plecy, a ręce układamy wzdłuż tułowia. Wykonujemy przysiad, wspinając się na palce i podnosimy ręce do góry. Robimy 10 powtórzeń.

•  Kładziemy się na plecach z rękami założonymi za głowę. Napinamy mięśnie brzucha i podnosimy z podłogi wyprostowane nogi. Wykonujemy rowerek przez 2 minuty, na przemian uginając je i prostując.

•  Przez 30 sekund biegniemy w miejscu w tak sposób by ciężar ciała przemieszczał się wyłącznie na palcach stóp.

•  Wchodzimy po schodach, stawiając na stopniu wyłącznie czubek stopy. Ćwiczenie wykonujemy powoli, pokonując 2 piętra.

•  Stajemy prosto, wciągamy brzuch, uginamy łokcie i skaczemy przez 3 minuty na skakance, trzymając łokcie blisko tułowia i odchylając dłonie na boki.

•  Stajemy w rozkroku z prostymi plecami i napiętymi mięśniami brzucha. Uginamy nogi i opuszczamy biodra w dół w taki sposób, by kolana nie wychodziły poza linię palców stóp. Ręce opieramy na udach. Powtarzamy ćwiczenie w 3 seriach po 20 razy.

•  Kładziemy się na plecach. Unosimy lekko ugięte w kolanach nogi do góry, a ręce układamy wzdłuż tułowia. Napinamy mięśnie nóg, odwodzimy je na zewnątrz, a następnie wracamy do pozycji wyjściowej. Wykonujemy 3 serie, po 20 powtórzeń w każdej.

•  Kładziemy się na brzuchu i opieramy czoło o złożone przed siebie ręce. Podnosimy naprzemiennie do góry prawą oraz lewą nogę, pamiętając o tym, by była ona wyprostowana w kolanie, a biodra nie odrywały się od podłoża. Ćwiczenie wykonujemy w 3 seriach, po 15 powtórzeń.

•  Kładziemy się na brzuchu. Na kostki zakładamy ciężarki. Napinamy mięśnie łydek w taki sposób, aby palce stóp były skierowane do wewnątrz. Przyciągamy pięty do pośladków i wracamy do pozycji wyjściowej. Wykonujemy 3 serie, po 15 powtórzeń w każdej.

Artykuły

Copywriter z wieloletnim doświadczeniem w branży. Magister Socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prywatnie miłośniczka kulinariów i podróży, które zajmują większą część jej wolnego czasu.
Justyna Zajdel
Polecane wpisy
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMU

Ćwiczenia izometryczne - domowy trening dla leniwych

Chcesz popracować nad swoją sylwetką ale masz bardzo słabą kondycję? Spróbuj ćwiczeń izometrycznych, które są idealne dla osób początkujących!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆDLA UMYSŁUWELLNESS

Jak poprawić koncentrację podczas aktywności fizycznej i codziennych obowiązków?

Szukasz sposobów na poprawę koncentracji? Sprawdź nasze propozycje!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆTRENING

Co i jak ćwiczyć z gumą treningową?

Chcesz ćwiczyć z użyciem gum treningowych? Zobacz, jakie ćwiczenia warto wykonywać z tym sprzętem!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *