Feedfit > DIETETYKA > ODCHUDZANIE > Czym są diety oczyszczające?
DIETETYKAODCHUDZANIE

Czym są diety oczyszczające?

Artykuł sponsorowany

Dieta ma ogromny wpływ na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszych czasach żywność jest bardzo słabej jakości, zawiera mnóstwo konserwantów i jest wysoce przetworzona. Wiele czynników w sposobie odżywiania może sprawiać, że czujesz wieczne zmęczenie, ciężkość po posiłkach czy budzą się w Tobie nagłe zachcianki żywieniowe. Wszystko to może być symptomem obecności toksyn w organizmie. Opowiadamy, jak się ich pozbyć – poznaj diety oczyszczające. 

Czym jest dieta oczyszczająca?   

Detoksykacja organizmu a pomocą diety to zazwyczaj krótki, kilkudniowy, cykl, w którym zmienia się drastycznie sposób żywienia, aby organizm zaczął się regenerować i oczyszczać. Dieta oczyszczająca jest dobrym rozwiązaniem właściwie dla każdego, ale polecana jest głównie osobom ze złymi nawykami żywieniowymi, żyjącym w ciągłym biegu i spożywającym duże ilości przetworzonego jedzenia. Kilkudniowa kuracja detoksująca daje organizmowi czas na pozbycie się, kumulowanych przez lata, szkodliwych substancji. Taką kurację warto co jakiś czas powtarzać, aby utrzymać i podbić jej działanie. 

Jak działa detox dietetyczny?  

Ludzki organizm jest mechanizmem, który oczyszcza się sam w sposób automatyczny. Proces ten jest jednak często zbyt wolny, ponieważ przemiana materii człowieka nie jest przystosowana do tempa życia, jakie obowiązuje na świecie w ostatnich latach. Diety sokowe, czyli kilkudniowy plan żywieniowy oparty na sokach, ma na celu przyspieszenie metabolizmu i zmotywowanie organizmu do szybszego oczyszczania. Dzięki swojej płynnej formie dieta stirfood nawadnia ciało i wspomaga wydalanie toksyn wraz z moczem i potem. Szybsza przemiana materii, wywołana spożywaniem dużej ilości błonnika, wspomaga pozbywanie się toksyn przez defekację. Dieta oczyszczająca nie jest magicznym sposobem na pozbycie się z organizmu toksyn, jest ona narzędziem do przyspieszenia tego procesu.   

Dzięki dodatkom dietetycznym zawartym w sokach wspierają one także pracę wątroby i nerek – naturalnych filtrów w organizmie, które cały czas neutralizują szkodliwe substancje. Lepsze funkcjonowanie tych narządów oznacza też lepsze samopoczucie i więcej energii. Aspektem, który również wpływa na to, że na diecie sokowej czujesz się lekko, jest spory deficyt kaloryczny przewidziany w tych planach żywienia. To doskonały zastępnik dla bardzo szkodliwych i trudnych do przejścia głodówek, czy też “postów wodnych”. Wspaniałe i pyszne diety sokowe możesz zamówić w pełnym zestawie na 3 lub 5 dni przez stronę internetową https://www.nuja.pl/.  

Dlaczego warto skorzystać z diety sokowej?    

Skoro organizm naturalnie oczyszcza się sam, to dlaczego warto go w tym wspomagać? Otóż, przede wszystkim, dieta detoksująca to prawdziwy booster dla metabolizmu, przez co ciało w krótkim czasie wydali o wiele więcej toksyn, niż bez pomocy w postaci diety. Dodatkowo jest to fenomenalna odmiana od codziennego stylu życia i odżywiania. Soki owocowe i warzywne są bombami witaminowymi, dlatego pozwolą Ci uzupełnić niedobory w organizmie i wzmocnią odporność. Wspomaganie funkcjonowania organizmu poprzez regularny detoks to także sposób na odzyskanie energii, pozbycie się uczucia ciężkości po jedzeniu, a także pokonanie bólów głowy, migren, odwodnienia i zaparć.

Zdj. główne: K15 Photos/unsplash.com

Przyszły filmoznawca, miłośniczka czworonogów i muzyki jazzowej. Od lat zafascynowana jogą i tańcem. Wolne chwile spędza ze swoimi zwierzętami - psem i świnkami morskimi.

Polecane wpisy

DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Żelazo z pożywienia - jakie produkty są jego największym źródłem

Czy wiesz, że nie tylko mięso jest bogate w żelazo, ale również wiele produktów roślinnych?
Czytaj więcej
DIETETYKA

Dietetyk kliniczny: Kiedy i jak może Ci pomóc?

Osiągnij zdrową dietę i popraw swoje samopoczucie z pomocą dietetyka klinicznego. Indywidualne porady żywieniowe na drodze do lepszego zdrowia!
Czytaj więcej
DIETETYKAODCHUDZANIE

Alternatywne podejścia do odchudzania: Jakie są inne diety które warto rozważyć?

W świecie diet i metod odchudzania istnieje wiele różnych podejść, które obiecują skuteczną utratę wagi i poprawę zdrowia.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *