Feedfit > DIETETYKA > ODCHUDZANIE > Czym są diety oczyszczające?
DIETETYKAODCHUDZANIE

Czym są diety oczyszczające?

Artykuł sponsorowany

Dieta ma ogromny wpływ na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszych czasach żywność jest bardzo słabej jakości, zawiera mnóstwo konserwantów i jest wysoce przetworzona. Wiele czynników w sposobie odżywiania może sprawiać, że czujesz wieczne zmęczenie, ciężkość po posiłkach czy budzą się w Tobie nagłe zachcianki żywieniowe. Wszystko to może być symptomem obecności toksyn w organizmie. Opowiadamy, jak się ich pozbyć – poznaj diety oczyszczające. 

Czym jest dieta oczyszczająca?   

Detoksykacja organizmu a pomocą diety to zazwyczaj krótki, kilkudniowy, cykl, w którym zmienia się drastycznie sposób żywienia, aby organizm zaczął się regenerować i oczyszczać. Dieta oczyszczająca jest dobrym rozwiązaniem właściwie dla każdego, ale polecana jest głównie osobom ze złymi nawykami żywieniowymi, żyjącym w ciągłym biegu i spożywającym duże ilości przetworzonego jedzenia. Kilkudniowa kuracja detoksująca daje organizmowi czas na pozbycie się, kumulowanych przez lata, szkodliwych substancji. Taką kurację warto co jakiś czas powtarzać, aby utrzymać i podbić jej działanie. 

Jak działa detox dietetyczny?  

Ludzki organizm jest mechanizmem, który oczyszcza się sam w sposób automatyczny. Proces ten jest jednak często zbyt wolny, ponieważ przemiana materii człowieka nie jest przystosowana do tempa życia, jakie obowiązuje na świecie w ostatnich latach. Diety sokowe, czyli kilkudniowy plan żywieniowy oparty na sokach, ma na celu przyspieszenie metabolizmu i zmotywowanie organizmu do szybszego oczyszczania. Dzięki swojej płynnej formie dieta stirfood nawadnia ciało i wspomaga wydalanie toksyn wraz z moczem i potem. Szybsza przemiana materii, wywołana spożywaniem dużej ilości błonnika, wspomaga pozbywanie się toksyn przez defekację. Dieta oczyszczająca nie jest magicznym sposobem na pozbycie się z organizmu toksyn, jest ona narzędziem do przyspieszenia tego procesu.   

Dzięki dodatkom dietetycznym zawartym w sokach wspierają one także pracę wątroby i nerek – naturalnych filtrów w organizmie, które cały czas neutralizują szkodliwe substancje. Lepsze funkcjonowanie tych narządów oznacza też lepsze samopoczucie i więcej energii. Aspektem, który również wpływa na to, że na diecie sokowej czujesz się lekko, jest spory deficyt kaloryczny przewidziany w tych planach żywienia. To doskonały zastępnik dla bardzo szkodliwych i trudnych do przejścia głodówek, czy też “postów wodnych”. Wspaniałe i pyszne diety sokowe możesz zamówić w pełnym zestawie na 3 lub 5 dni przez stronę internetową https://www.nuja.pl/.  

Dlaczego warto skorzystać z diety sokowej?    

Skoro organizm naturalnie oczyszcza się sam, to dlaczego warto go w tym wspomagać? Otóż, przede wszystkim, dieta detoksująca to prawdziwy booster dla metabolizmu, przez co ciało w krótkim czasie wydali o wiele więcej toksyn, niż bez pomocy w postaci diety. Dodatkowo jest to fenomenalna odmiana od codziennego stylu życia i odżywiania. Soki owocowe i warzywne są bombami witaminowymi, dlatego pozwolą Ci uzupełnić niedobory w organizmie i wzmocnią odporność. Wspomaganie funkcjonowania organizmu poprzez regularny detoks to także sposób na odzyskanie energii, pozbycie się uczucia ciężkości po jedzeniu, a także pokonanie bólów głowy, migren, odwodnienia i zaparć.

Zdj. główne: K15 Photos/unsplash.com

Artykuły

Przyszły filmoznawca, miłośniczka czworonogów i muzyki jazzowej. Od lat zafascynowana jogą i tańcem. Wolne chwile spędza ze swoimi zwierzętami - psem i świnkami morskimi.
Aleksandra Nowak
Polecane wpisy
DIETETYKA

Jak dbać o dietę?

Chcesz zadbać o prawidłowe odżywianie? Doradzamy, jak możesz zrobić ku temu kroki.
Czytaj więcej
DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Co jeść, będąc na bezglutenowej diecie?

Myślisz, że dieta bezglutenowa to same ograniczenia? Udowadniamy się, że bez glutenu można jeść zdrowo i smacznie!
Czytaj więcej
ODCHUDZANIE

Czy da się chudnąć, jedząc słodycze? To możliwe! Oto kilka kluczowych zasad

Jedz słodycze i chudnij! Oto dlaczego nie musisz rezygnować ze swoich ulubionych łakoci.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *