Feedfit > DIETETYKA > Jak dbać o dietę?
DIETETYKA

Jak dbać o dietę?

Artykuł sponsorowany

Zdrowe odżywianie jest ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto więc zatroszczyć się o to, co znajduje się w codziennym jadłospisie. Od czego zacząć i jakie rozwiązania można wdrożyć? Podpowiadamy!

Korzystanie z cateringu dietetycznego

To coraz bardziej popularna forma odżywiania się, nie tylko wśród osób zapracowanych czy sportowców. Zamawianie dietetycznych posiłków ma wiele zalet. Przede wszystkim, możesz dzięki nim kontrolować ilość spożywanych kalorii. Dania są nie tylko zróżnicowane, ale pełne warzyw oraz owoców, co sprawia, że dostarczysz organizmowi wielu niezbędnych składników. Co ważne, dietę tego rodzaju możesz dopasować do swoich preferencji smakowych, stanu zdrowia (nietolerancja glutenu, cukrzyca), stylu życia, a także celu, jakich chcesz osiągnąć (redukcja, przybranie na masie). Na stronie czystamicha.com/pl/ znajdziesz przykłady różnorodnych diet.

Pamiętanie o śniadaniu

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zjedzenie zdrowego oraz pożywnego posiłku rano może sprawić, że w ciągu dnia nie będziesz odczuwać chęci do podjadania między kolejnymi posiłkami. Warto również pamiętać, że od tego, co zjesz na śniadanie, może zależeć praca Twojego mózgu oraz ogólne samopoczucie.

Unikanie słodkich i słonych przekąsek

Nie musisz od razu całkowicie eliminować ze swojej diety czekolady czy chipsów. Ważne jest natomiast, aby spożywać je rzadko oraz w niewielkich ilościach. Na rynku dostępne są zdrowsze zamienniki przekąsek, pozbawione dużej ilości cukrów, soli oraz innych szkodliwych składników.


Dbanie o nawodnienie organizmu

Picie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle istotne. Brak nawodnienia może nie tylko wpływać na Twój wygląd, ale też samopoczucie. Staraj się pić dziennie od 1,5 do 2 l wody mineralnej. Unikaj słodzonej wody. Możesz dodać do niej plaster cytryny lub inne owoce, jeśli zależy Ci na słodszym smaku.

Konsultacja z dietetykiem

Najlepszym rozwiązaniem przed zmianą nawyków żywieniowych jest skontaktowanie się z dietetykiem. Taka osoba sprawdzi, czego brakuje Twojemu organizmowi, dopasuje posiłki do Twojego trybu życia. Może również prosić Cię o wykonanie różnych badań, mających na celu pokazanie, czy brakuje Ci jakichś składników i wtedy konieczna może okazać się suplementacja, o której więcej przeczytasz na stronie https://bestlab.com.pl/. Konsultacja z dietetykiem może być również motywacją do tego, aby utrzymywać zdrową, urozmaiconą dietę. 

Fot.: Brooke Lark/unsplash.com

Polecane wpisy

DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Żelazo z pożywienia - jakie produkty są jego największym źródłem

Czy wiesz, że nie tylko mięso jest bogate w żelazo, ale również wiele produktów roślinnych?
Czytaj więcej
DIETETYKA

Dietetyk kliniczny: Kiedy i jak może Ci pomóc?

Osiągnij zdrową dietę i popraw swoje samopoczucie z pomocą dietetyka klinicznego. Indywidualne porady żywieniowe na drodze do lepszego zdrowia!
Czytaj więcej
DIETETYKAODCHUDZANIE

Alternatywne podejścia do odchudzania: Jakie są inne diety które warto rozważyć?

W świecie diet i metod odchudzania istnieje wiele różnych podejść, które obiecują skuteczną utratę wagi i poprawę zdrowia.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *