Feedfit > DIETETYKA > ODCHUDZANIE > Jak przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej? Poznaj sprawdzone patenty!
DIETETYKAODCHUDZANIE

Jak przyspieszyć proces spalania tkanki tłuszczowej? Poznaj sprawdzone patenty!

Foto: Freepik

Efekty systematycznych treningów można wzmocnić dodatkowymi aktywnościami oraz technikami. Oto najskuteczniejsze propozycje, które pomogą przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej!

Prawidłowa dieta

Sesje treningowe powinny być wspierane przez specjalnie przygotowany system odżywiania. Najbardziej efektywna będzie dieta przystosowana do indywidualnych potrzeb organizmu. Liczbę spalanych kalorii podczas ćwiczeń mogą uzupełnić energią z codziennego jedzenia i dodatkowych suplementów. W trakcie intensywnego treningu organizm traci dużo składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, które można uzupełnić za pomocą diety. W procesie spalania tkanki tłuszczowej pomocne mogą być także produkty, które wspierają utratę wagi i przyspieszają metabolizm, m.in. ostre przyprawy (imbir, cynamon, kardamon, pieprz cayenne, papryka chili), orzechy, witamina C czy ocet jabłkowy.

Termogeneza

Jedną z technik przyspieszających proces spalania tkanki tłuszczowej jest wykorzystywanie naturalnego sposobu funkcjonowania organizmu w trakcie i po treningu. Podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych szybciej bije serce, zwiększa się ciśnienie krwi, a w organizmie wytwarzane jest ciepło. Efekty procesu termogenezy można zwiększyć, utrzymując wysoką temperaturę organizmu, na przykład za pomocą dodatkowej aktywności fizycznej, wizycie w saunie, zjedzeniu ostrego posiłku lub spożyciu białka. Organizm musi zużyć więcej energii, trawiąc białko, szczególnie zwierzęce, a tym samym spalić więcej kalorii.

👉 NEAT (eng. Non Exercise Activity Thermogenesis) – aktywność bez wysiłku, termogeneza.

Co to jest❓Dlaczego warto…

Opublikowany przez Zdrowie i sport Karol Wołkowicz Niedziela, 4 lipca 2021

Trening interwałowy

Prawidłowo przygotowana sesja treningowa może przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów jest wykorzystanie ćwiczeń interwałowych. Uniwersalna technika sprawdzi się podczas każdej aktywności fizycznej, dlatego może być wykorzystana przez zawodnika na każdym poziomie zaawansowania fizycznego. Ćwiczenia wykonywane w interwałach należy włączyć do maksymalnie 3 sesji treningowych w tygodniu. Dzięki natężonemu wysiłkowi i zwiększonej intensywności organizm traci więcej energii i szybciej spala kalorie. Odpowiednio dobrane ćwiczenia umożliwiają wszechstronny trening, który będzie zmniejszał poziom tłuszczu w organizmie, jednocześnie nie niszcząc budującej się tkanki mięśniowej.

Suplementy diety

Proces spalania tkanki tłuszczowej może być także przyspieszany przez prawidłowo dobrane suplementy diety. Stosowanie odpowiednich preparatów powinno być skonsultowane z dietetykiem lub specjalistą, który dobierze najbezpieczniejsze środki. Wśród suplementów, których efekty przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej znajduje się CLA, czyli sprzężony kwas linolowy. Związek zwiększa produkcję białek, które biorą udział w rozpadzie i spalaniu tłuszczu w organizmie.

Dodatkowo badania nad środkiem CLA wykazały, że preparat pomaga oczyścić organizm ze szkodliwych substancji i zmniejsza występowanie cellulitu. Kolejnym suplementem, który można stosować jako wsparcie w procesie spalania tkanki tłuszczowej jest HCA, czyli wyciąg z garcinia cambogia. Produkt ten chroni mięśnie przed spalaniem, jednocześnie hamując przemianę węglowodanów przyjmowanych w diecie w tłuszcze i budowanie nowej tkanki tłuszczowej.

CLA komu potrzebny cz 1/2

CLA to cieszący się ostatnimi czasy ogromnym zainteresowaniem suplement diety sprzyjający…

Opublikowany przez Zdrowo się ruszam Niedziela, 10 maja 2020

Foto wyróżniające: Freepik

Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.

Polecane wpisy

DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Żelazo z pożywienia - jakie produkty są jego największym źródłem

Czy wiesz, że nie tylko mięso jest bogate w żelazo, ale również wiele produktów roślinnych?
Czytaj więcej
DIETETYKA

Dietetyk kliniczny: Kiedy i jak może Ci pomóc?

Osiągnij zdrową dietę i popraw swoje samopoczucie z pomocą dietetyka klinicznego. Indywidualne porady żywieniowe na drodze do lepszego zdrowia!
Czytaj więcej
DIETETYKAODCHUDZANIE

Alternatywne podejścia do odchudzania: Jakie są inne diety które warto rozważyć?

W świecie diet i metod odchudzania istnieje wiele różnych podejść, które obiecują skuteczną utratę wagi i poprawę zdrowia.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *