Feedfit > Reklama > Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?
Reklama

Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Profesjonalne siłownie i kluby fitness stoją przed koniecznością dostarczenia swoim klientom wyspecjalizowanych urządzeń do ćwiczeń. Jest to jeden z najbardziej kosztownych elementów prowadzenia tego typu działalności, ponieważ profesjonalne urządzenia treningowe są bardzo drogie. A w siłowni musi znaleźć się przynajmniej kilka egzemplarzy poszczególnych typów maszyn. Sposobem na optymalizację kosztów z tym związanych jest używany sprzęt do ćwiczeń, który został odnowiony. Wyjaśniamy, czy to się naprawdę opłaca i jak wygląda taka regeneracja. 

Jakie maszyny można zregenerować?

Odnowieniu można poddać praktycznie każdy używany sprzęt do siłowni, który jest profesjonalny, czyli jest produktem stworzonym z myślą o siłowni czy klubie fitness. Takie maszyny znacząco różnią się od domowych urządzeń do ćwiczeń – są o wiele bardziej wytrzymałe. Ich budowa umożliwia stosunkowo prostą wymianę wszystkich podzespołów eksploatacyjnych, a producenci oferują oryginalne części zamienne.

Najczęściej regeneracji poddawane są:

  • bieżnie
  • crossstrainery
  • rowerki stacjonarne
  • maszyny eliptyczne
  • maszyny siłowe

Przy czym najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem regeneracji, jaki warto wybrać w sytuacji, gdy chcemy zregenerować używany sprzęt do siłowni, to skorzystanie z usług profesjonalnej firmy – np. Total Fitness Concep. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że maszyny do ćwiczeń to urządzenia, które muszą spełniać bardzo wysokie normy jakościowe i wytrzymałościowe, dlatego warto stawiać na specjalistów w tej dziedzinie, którzy mają odpowiednie zaplecze technologiczne, aby wykonać kompleksową renowację tego typu sprzętu.

Odnowienie własnych maszyn / zakup używanego sprzętu do siłowni

Regeneracja używanego sprzętu na siłownie jest często realizowana dla klientów, którzy chcą odnowić własne urządzenia, które po kilku latach pracy wymagają serwisu i wymiany poszczególnych elementów oraz odświeżenia ich wyglądu. Zamiast pozbywać się takich maszyn i kupować nowe, o wiele droższe, opcja ich regeneracji jest korzystniejszą finansowo alternatywą.

Fot.: / elements.envato.com / svitlanah

Można również kupić zregenerowany sprzęt na siłownie, który przy zachowaniu doskonałych parametrów funkcjonalnych i wizualnych, jest o wiele tańszy niż nowe maszyny do ćwiczeń. Takie rozwiązanie pozwoli na skompletowanie ciekawego wyposażenia siłowni za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Używany sprzęt do siłowni – proces regeneracji krok po kroku

O tym, że używany sprzęt do ćwiczeń poddany regeneracji nie odstaje jakością od nowych maszyn, świadczy dokładność samego procesu odnowy. Takie maszyny są:

  • rozbierane na najmniejsze detale
  • stalowe i plastikowe elementy konstrukcji są gruntownie czyszczone i malowane (przy zleconej renowacji można wybrać kolorystykę urządzeń i oznaczyć je logo siłowni)
  • podzespoły elektroniczne są sprawdzane i w razie potrzeby wymieniane na nowe
  • wszystkie części eksploatacyjne maszyn, takie jak łożyska, paski, płyty biegowe itp. także są wymieniane na nowe
  • po skończonej pracy maszyna przechodzi wnikliwą kontrolę jakości

Jak widać, proces regeneracji używanego sprzętu do siłowni jest naprawdę dogłębny. W efekcie otrzymujemy maszyny całkowicie odnowione, na których będzie można trenować przez kolejne lata. A wszystko bez konieczności wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy, jakby to miało miejsce w przypadku zakupu nowego sprzętu.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / FabrikaPhoto

Artykuły

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Artykuł sponsorowany
Polecane wpisy
Reklama

Cukrzyca - objawy i diagnostyka

Sprawdź, kiedy i jakie badania wykonać, by zdiagnozować jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych – cukrzycę.
Czytaj więcej
Reklama

Wyjeżdżasz na wakacje? Pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym

Po burzliwym okresie pandemii, kiedy to swobodne przemieszczanie się do innych krajów było znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe, przyszedł wreszcie czas, aby ponownie spakować walizki i wyruszyć w podróż.
Czytaj więcej
Reklama

Rowerki biegowe i jeździki od Cariboo

Rowerki biegowe to świetny sposób na to, by rozpocząć przygodę z rowerem już od najmłodszych lat.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *