Feedfit > Reklama > Rodzaje zabezpieczeń rowerowych – na co postawić?
Reklama

Rodzaje zabezpieczeń rowerowych – na co postawić?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Rower jest coraz częstszym środkiem do szybszego poruszania się po mieście. Dojeżdżamy nim do pracy, sklepu czy szkoły. Jednak oprócz tego, że to przyjazny środowisku, dbający o naszą kondycję jednoślad, to także łakomy kąsek dla złodziei. Dlatego też zawsze, gdy oddalasz się od swojego roweru, właściwie go zabezpiecz, pomogą w tym zapięcia rowerowe.

Wybór zabezpieczenia rowerowego – rodzaje zapięć

Zanim zdecydujesz się kupić zabezpieczenie rowerowe, musisz zastanowić się nad tym, jaki jego rodzaj wybrać. Do Twojej dyspozycji jest naprawdę wiele możliwości, a jedna z najpopularniejszych to tradycyjne zapięcie rowerowe w formie stalowej pętli. Poznaj każdą wersję, a następnie zdecyduj, na co chcesz postawić.

Pętla stalowa 

Ten typ zapięcia rowerowego jest bez dwóch zdań jednym z najpopularniejszych. Wykonany z pręta stalowego otoczonego tworzywem, występuje w różnej grubości. Co ważne, to właśnie średnica pręta ma największe znaczenie, bo mówi o zdolnościach zabezpieczających pętli. Niestety, przecięcie linki nie jest zadaniem wymagających specjalistycznego sprzętu, wystarczą obcęgi lub sekator, aby to zrobić, ale na pewno nikt nie zdecyduje się ukraść roweru tak zabezpieczonego, stojącego przy ruchliwej ulicy.

Zapięcie typu U-lock

Stalowy pałąk w kształcie litery „U”, czyli U-lock to blokada z zamkiem dobrze chroniąca przed złodziejami. Podczas zakupu warto mieć na uwadze jakość wykonania i rodzaj zastosowanego materiału przy produkcji. Polecamy U-locki ze stali utwardzanej lub hartowanej. Nie zapomnij o zakupie modelu z wysokiej jakości zamkiem. Tego typu zapięcie rowerowe jest już nieco droższe od pętli, ale im wyższa cena, tym lepsze zabezpieczenie.

Łańcuch

Kolejnym bardzo popularnym wyborem cyklistów jest zabezpieczenie rowerowe w formie łańcucha. Pokryty tworzywem sztucznym prezentuje się estetycznie, przyjemniej się go trzyma, a materiał wierzchni chroni metal przed wilgocią. Wybieraj łańcuchy grube i ciężkie, te parametry świadczą o ich trwałości. 

Składane zapięcie na rower

Segmentowe zapięcie rowerowe wygląda nieco jak U-lock, świetnie ochrania rower przed kradzieżą. Możesz kupić modele naprawdę długie, które następnie w prosty sposób złożysz i schowasz na przykład do plecaka. Długość pozwala także zapinać rower przy słupach czy drzewach o dużej średnicy.

Blokada na koło

Blokada na koło to zabezpieczenie dodatkowe, bo sprawi jedynie, że złodziej nie będzie mógł odjechać Twoim rowerem. Dlatego zaleca się jej zakładanie, gdy już zapiąłeś jednoślad z pomocą łańcucha czy pętli. Gdy złodziejowi uda się przeciąć główne zabezpieczenie, pozostanie jeszcze blokada, może go to zniechęcić do dalszych prób.

Klucz czy szyfr – jaki sposób zabezpieczenia wybrać?

W kwestii sposobu zabezpieczenia roweru masz dwie możliwości. Pierwsza z nich to zapięcie na kluczyk bez dwóch zdań najpopularniejsze. Co ważne, nowoczesne zapięcia rowerowe wykonane są tak, aby niemożliwe było podrobienie kluczyka. Niestety, ale może zdarzyć się, że zgubisz ten element i jeśli nie masz zapasowego, nie otworzysz zapięcia, a wtedy pozostanie jedynie jego przecięcie. 

Zabezpieczenie roweru przed kradzieżą drugim sposobem, czyli na szyfr staje się coraz popularniejsze. W ten sposób nie potrzebujesz kluczyka, nie zapomnisz go, nie zgubisz, czy nie złamiesz. Możesz ustawić łatwy do zapamiętania, ale trudny do rozszyfrowania kod. To bez dwóch zdań wygodniejszy wybór, na pewno pewniejszy. Oczywiście zawsze pozostaje ryzyko, że zapomnisz kombinacji, zapisz ją gdzieś na karteczce i schowaj w domu czy mieszkaniu!

Zdjęcia: Materiał od klienta

Artykuły

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Artykuł sponsorowany
Polecane wpisy
Reklama

Rodzaj treningu a sprzęt fitness – wszystko, co warto wiedzieć!

Jakie akcesoria czy sprzęt fitness są używane w danym treningu? Już wyjaśniamy!
Czytaj więcej
Reklama

Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?

Sposobem na optymalizację kosztów z tym związanych jest używany sprzęt do ćwiczeń, który został odnowiony. Wyjaśniamy, czy to się naprawdę opłaca i jak wygląda taka regeneracja. 
Czytaj więcej
Reklama

Wpływ laserowej korekcji wzroku na aktywność fizyczną

Dla jednych powrotem do aktywności fizycznej będzie powrót do treningu na basenie albo do pracy w służbach mundurowych, dla innych – po prostu możliwość codziennego krzątania się koło domu. W sformułowaniu “aktywność fizyczna” zawiera się bowiem i nasze amatorskie uprawianie sportu, i sport zawodowy, wyczynowy, ale także codzienny spacer z psem czy sprzątanie.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *