Feedfit > Reklama > Zawierające kwasy Omega-3 suplementy diety, a ich źródła w pożywieniu
Reklama

Zawierające kwasy Omega-3 suplementy diety, a ich źródła w pożywieniu

Food rich in omega 3 fatty acid and healthy fats. Healthy eating concept. Flat lay

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Suplementacja nienasyconych tłuszczów n-3 jest ostatnio bardzo modnym tematem zdrowotnym. Z tego artykułu dowiesz się, kiedy brać Omega-3 w suplementach oraz jakie produkty spożywcze, to dobre źródła kwasu Omega-3 ALA, EPA i DHA.

Omega-3 suplementy, czyli preparaty dostarczające nam kwasy ALA, EPA i DHA

Dostarczająca kwasy Omega-3 suplementacja zawiera 3 rodzaje kwasów nienasyconych: ALA, EPA i DHA. Większość suplementów diety z Omega-3 skupia się jednak na tych dwóch ostatnich, czyli pochodzących z ryb kwasach EPA i DHA. Jest tak dlatego, że większość z nas spożywa wystarczająco dużo produktów roślinnych, które zawierają ALA i ich poziom w organizmie jest wystarczający dla zdrowia.

Kwasy Omega-3 mają różnorodne właściwości. Zastępując tłuszcze nasycone ALA pomagają kontrolować poziom cholesterolu, DHA wspomagają pracę serca i układu nerwowego i wpływają korzystnie na wzrok, a EPA i DHA przyczyniają się do wzmocnienia układu odpornościowego. Wszystkie te trzy kwasy Omega-3 odgrywają też istotną rolę w utrzymaniu zdrowia kobiet ciężarnych.

Zawierające kwasy Omega-3 suplementy diety dobrej jakości znajdziesz chociażby na stronie producenta personalizowanych suplementów: https://pure4me.pl

Kiedy brać suplementy diety Omega-3?

Suplementacja Omega-3 może się przydać przede wszystkim osobom z wysokim poziomem cholesterolu we krwi. W świetle najnowszych badań1, kwasy Omega-3 mogą nawet odwrócić negatywny wpływ wysokotłuszczowej diety na metabolizm.

Również kobietom w ciąży zalecane są czasem bogate w Omega-3 suplementy. Jest tak dlatego, że kobiety z niskim stężeniem EPA i DHA we krwi są istotnie bardziej podatne na poronienie2, a co więcej, naukowcy sugerują, że te dwa kwasy tłuszczowe odgrywają korzystną rolę w rozwoju mózgu rosnącego płodu.

Innymi osobami, które mogą skorzystać na suplementacji kwasów Omega-3 są osoby stosujące diety odchudzające, weganie oraz osoby, które chcą wzmocnić swój układ immunologiczny. Zależy to jednak od tego, jaki rzeczywiście mają poziom ALA, EPA i DHA we krwi – Omega-3 suplementy nie są potrzebne ludziom zdrowym, którzy dostarczają sobie te tłuszcze w wystarczających ilościach regularnie wraz z pożywieniem.

Produkty bogate w Omega-3

Najlepsze źródła kwasu Omega-3 ALA to przede wszystkim produkty roślinne, takie jak olej lniany i rzepakowy, siemię lniane, orzechy włoskie, nasiona Chia i pestki dyni. Niemniej jednak, wystarczającej ilości tłuszczów ALA dostarczyć możemy również jedząc warzywa, takie jak brukselka albo owoce (przede wszystkim maliny, jeżyny i jagody).

Z kolei kwasów Omega-3 EPA i DHA szukać należy w produktach zwierzęcych: rybach (przodują tu makrela i łosoś), jajkach i tranie. Mieszkając w Polsce, tych tłuszczy trudniej jest sobie dostarczyć w odpowiedniej ilości. Zalecenia żywieniowe mówią bowiem o spożywaniu ryb dwa razy w tygodniu.


Więcej o suplementach diety, w tym suplementach kwasów Omega-3, przeczytasz na stronie Pure4Me.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————————————–

  1. https://pulsmedycyny.pl/suplementy-z-kwasami-omega-3-w-walce-ze-skutkami-tlustej-diety-895230
  2. https://pulsmedycyny.pl/niski-poziom-kwasow-omega-3-grozi-przedwczesnym-porodem-936811

Fot.: materiał prasowy klienta.

Artykuły

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Artykuł sponsorowany
Polecane wpisy
Reklama

Trzy powody, dla których warto regularnie wykonywać badania profilaktyczne

W jakim celu należy je wykonywać? Są trzy zasadnicze powody.
Czytaj więcej
Reklama

Na czym polega catering dietetyczny i czy można dzięki niemu schudnąć?

Na czym dokładnie on polega i czy faktycznie można dzięki niemu schudnąć? Podpowiadamy.
Czytaj więcej
Reklama

W co wzbogacić sportową dietę?

Sprawdź, jak powinna wyglądać dieta dla sportowców!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *