Feedfit > SOCIALFIT > Masz problemy ze snem? Sprawdź naturalny i skuteczny napar prosto z TikToka!
SOCIALFITZDROWIE

Masz problemy ze snem? Sprawdź naturalny i skuteczny napar prosto z TikToka!

Foto: Freepik

Nie od dziś wiadomo, że różnego rodzaju napary odgrywają bardzo istotną rolę w kwestii zdrowego odżywiania. Do tej pory niewiele osób zdawało sobie jednak sprawę ze skuteczności naparu wykonanego na bazie… liści sałaty. Okazuje się, że spożywanie tego niepozornego napoju niesie za sobą szereg istotnych korzyści, o czym przekonuje popularna influencerka z TikToka, Shapla Hoque. Jak wypada jej ulubiony napar w zderzeniu z naukowymi faktami?

Jakościowy sen to absolutna podstawa, jeśli chodzi o dobre zdrowie i samopoczucie. Odpowiednia regeneracja organizmu zapewnia nam m.in. pokaźne zasoby energii, z których możemy następnie korzystać podczas codziennych wyzwań. Statystyki wykazują, że coraz częściej skarżymy się na problemy ze snem. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być różne – od stresującego trybu życia, poprzez niewłaściwą dietę, aż po mniej lub bardziej poważne schorzenia. Nic więc dziwnego, że spokojny i długi spoczynek stał się w ostatnim czasie niezwykle pożądanym towarem.

Pomimo że ziołowe środki nasenne biją rekordy popularności wśród ludzi w każdym wieku, ich skład oraz stosunek ceny do jakości w dalszym ciągu pozostawiają mnóstwo wątpliwości. Jeśli chcemy uniknąć sztucznych składników, nie nadwyrężając przy okazji budżetu, powinniśmy poszukać alternatywnych rozwiązań. Jednym z nich może okazać się kreatywny sposób na zaśnięcie, którym podzieliła się ze swoimi obserwującymi na TikToku Shapla Hoque.

Influencerka codziennie przed pójściem spać pije napar z liści zielonej sałaty. Dla Hoque, udzielającej się również na Instagramie, ten prosty napój stanowi absolutną gwarancję jakościowego snu. Tiktokerka wyjawiła, że dzięki naparowi natychmiastowo zasypia niczym dziecko, a później budzi się w pełni wypoczęta i gotowa do działania. Biorąc pod uwagę czysto naukowe fakty, rytuał Hoque rzeczywiście wypada całkiem sensownie. Niektóre gatunki sałat mogą bowiem pochwalić się zawartością soku mlecznego, powszechnie wykorzystywanego do produkcji środków o działaniu uspokajającym. Pijąc napar z liści sałaty nie tylko błyskawicznie oddamy się w objęcia Morfeusza, ale również będziemy mieć pewność co do składu naszego „preparatu”.

Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
SOCIALFIT

Egzotyczne dania opanowują TikToka. Pięć pomysłów na obiad inspirowany kuchnią orientalną

Poznaj najciekawsze przepisy na azjatyckie obiady wprost z TikToka!
Czytaj więcej
ZDROWIE

Jak naturalnie zwiększyć produkcję kolagenu w organizmie?

Kolagen to jeden z najbardziej pożądanych składników odżywczych w diecie osób aktywnych fizycznie. Jak za pomocą codziennego menu zwiększyć jego produkcję?
Czytaj więcej
ZDROWIE

Czy osoby chore na astmę słusznie rezygnują z podejmowania aktywności fizycznej?

Chorzy na astmę zazwyczaj starają się unikać wysiłku fizycznego, ale czy słusznie? Przekonaj się sam, czy astma i aktywność fizyczna faktycznie nie idą ze sobą w parze!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *