Feedfit > SUPLEMENTACJA > Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?
SUPLEMENTACJA

Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jabłczan kreatyny zaraz obok monohydratu kreatyny to najpopularniejsza forma kreatyny. Jak wiadomo, kreatyna zwiększa wydolność fizyczną, dlatego jest szczególnie chętnie stosowana przez wszystkie osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe, jak również ćwiczące siłowo. Jest ulubionym suplementem diety stałych bywalców siłowni. Dowiedz się, dlaczego.

Czym jest jabłczan kreatyny?

Pełna nazwa kreatyny to kwas β metyloguanidynooctowy jest związkiem z grupy hydroksykwasów karboksylowych. Znajduje się naturalnie w mięśniach ludzkich, gdzie pełni funkcję elementu magazynującego energię. Można śmiało stwierdzić, że jest to swego rodzaju paliwo komórkowe. U osób nietrenujących zazwyczaj zapotrzebowanie na kreatynę pokrywają spożywane posiłki, natomiast osoby chcące osiągnąć przyrost masy mięśniowej mogą wdrożyć jej dodatkową suplementację.

Stosowanie jabłczanu kreatyny

Monohydrat ma tendencje do rozkładania się pod wpływem działania enzymów trawiennych, natomiast w przypadku jabłczanu powstaje stabilna forma kreatyny. Standardowa dawka kreatyny wynosi pomiędzy 3-5g na dobę, jednak dawkowanie jabłczanu kreatyny i zapotrzebowanie na niego jest zależne od:

  • poziomu zbilansowania swojej diety,
  • częstotliwości wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych,
  • chęci zwiększania masy ciała lub przeprowadzenia redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wagi osoby suplementującej jabłczan.

Wśród dostępnych na rynku preparatów dla sportowców jest to jeden z najlepiej przebadanych suplementów. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by kupować go w sprawdzonych miejscach, u wiarygodnych dystrybutorów. Wysokiej jakości suplementy, w tym jabłczan kreatyny można dostać tutaj: https://ostrovit.com/pl/menu/jablczan-kreatyny-18866.html.

Zalety z suplementacji jabłczanu kreatyny

Jabłczan kreatyny to najlepiej przyswajalna forma kreatyny, która rozkłada się w organizmie dużo dłużej niż dzieje się to w przypadku monohydratu kreatyny. Ponadto, jest odporny na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego. Podczas stosowania zwiększa wydolność fizyczną w odniesieniu do osób intensywnie trenujących. Poza tym pomaga budować masę mięśniową, tkanka mięśniowa trudniej rozpada się w czasie redukcji tkanki tłuszczowej czy nie powoduje retencji wody.

Kreatyna wzmacnia włókna mięśniowe i ma działanie chroniące przed przemęczeniem mięśniowym. Ułatwia również regenerację potreningową. To wyjątkowo bezpieczny suplement, a skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Suplement jest dostępny w postaci tabletek lub proszków. W przypadku sypkiej wersji możliwe jest połączenie kreatyny z wodą lub wykorzystanie jej w innym, dowolnym napoju.

Zdj. główne: materiał od klienta

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Polecane wpisy

SUPLEMENTACJA

Suplementy dla sportowców - jakie zwiększają wydolność i siłę?

Dla sportowców ważne jest nie tylko regularne trenowanie, ale także odpowiednia dieta i suplementacja. Suplementy diety są nieodłącznym elementem w diecie każdego sportowca, ponieważ pozwala na uzupełnienie niedoborów składników odżywczych, zwiększenie wydolności i siły, a także przyspieszenie regeneracji po wysiłku fizycznym. W artykule przedstawimy najpopularniejsze suplementy dla sportowców, które zwiększają wydolność i siłę organizmu.
Czytaj więcej
SUPLEMENTACJA

Jakie suplementy pomagają w osiągnięciu celów dietetycznych?

Osoby, które regularnie trenują i dbają o swoją dietę, często zastanawiają się, czy suplementy diety są dla nich niezbędne. Wiele zależy od celów, jakie chcemy osiągnąć. Dobra jakość diety powinna dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jednak w niektórych przypadkach suplementy mogą pomóc w uzupełnieniu braków w diecie lub przyspieszeniu osiągania celów dietetycznych.
Czytaj więcej
SUPLEMENTACJA

Suplementy diety - skuteczne leki czy niebezpieczne substancje?

Suplementy diety są popularnym sposobem na poprawę zdrowia i zwalczanie chorób. Jednakże ich skuteczność i bezpieczeństwo nie są tak jasno określone, jak w przypadku leków przepisywanych przez lekarza. W tym artykule omówimy, czy suplementy diety są skuteczne w leczeniu chorób, jakie są ich potencjalne skutki uboczne oraz jakie są ich różnice w porównaniu z lekami.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *