Feedfit > WELLNESS > DLA CIAŁA > Bańki chińskie – pogromcy cellulitu. Na czym polega masaż z ich wykorzystaniem?
DLA CIAŁAWELLNESS

Bańki chińskie – pogromcy cellulitu. Na czym polega masaż z ich wykorzystaniem?

Bańki chińskie mają swoje korzenie w tradycyjnej chińskiej medycynie. W ostatnim czasie prawdziwą furorę robi specjalny masaż z ich wykorzystaniem, który okazuje się niezwykle skuteczny w walce z cellulitem. Co warto wiedzieć o tej kuracji?

Bańki chińskie – niezawodna metoda na cellulit

Swoją nieustannie rosnącą popularność na całym świecie bańki chińskie zawdzięczają temu, że za ich pomocą można skutecznie pozbyć się cellulitu. W najgorszym wypadku jedynie zmniejszą jego widoczność, a to już naprawdę sporo!

W jaki sposób masaż z użyciem baniek chińskich pomaga zwalczyć niepożądany cellulit? Podczas zabiegu poprawia się mikrokrążenie, zaś tkanka tłuszczowa zostaje rozbita. Dodatkowo taki masaż pomaga organizmowi pozbyć się różnego rodzaju toksyn, dzięki czemu nasza skóra automatycznie staje się bardziej gładka i jędrniejsza. 

Masaż bańkami chińskimi 

Masaż z wykorzystaniem baniek chińskich to skuteczna technika znana już od starożytności, najczęściej stosowana podczas modelowania i ujędrniania ciała. Cały zabieg polega na przesuwaniu zassanych baniek po nagim ciele pacjenta. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się wariant masażu bańkami chińskimi po brzuchu pacjenta, który wyraźnie poprawia krążenie.

Podczas zabiegu korzysta się z największych baniek przeznaczonych do masażu ud oraz pośladków pacjenta. Przed rozpoczęciem przesuwania baniek nie można zapomnieć o natłuszczeniu skóry oliwką. Klasyczny wariant masażu z wykorzystaniem baniek chińskich zakłada stawianie ich przede wszystkim na klatce piersiowej i plecach, omijając przy tym okolice serca i nerek.

Masaż pozytywnie wpływa na ukrwienie skóry, która staje się lepiej dotleniona i w efekcie przygotowana na przyjęcie składników zawartych w specjalnej oliwce. Najlepsze efekty pojawią się wtedy, gdy będziemy stosować masaż konkretnymi seriami, czyli 10–12 zabiegów na przestrzeni kilku dni.

Bańki chińskie nie tylko na cellulit!

Pomimo że bańki chińskie słusznie zyskały miano przede wszystkim pogromców cellulitu, ich prozdrowotne właściwości wcale się na tym nie kończą. Samo ich stawianie (przykładanie do skóry pacjenta) jest popularną metodą na różnego rodzaju infekcje takie jak zapalenie oskrzeli czy nawracające choroby dróg oddechowych. Dodatkowo często stosuje się je również przy modelacji sylwetki. Jak widać tradycyjna chińska medycyna ma w zanadrzu szeroki wachlarz rozmaitych rozwiązań, które pozostają aktualne również w czasach współczesnych.

Jeśli chcemy rozpocząć swoją przygodę z zabiegami z bańkami chińskimi w roli głównej, musimy liczyć się z wydatkiem 40–100 zł, w zależności od tego, czy zdecydujemy się na tańsze silikonowe, czy droższe szklane. W domowych warunkach najlepiej stosować bańki zimne, czyli takie, do których użycia nie będziemy potrzebowali wysokich umiejętności. Bańki gorące (zaawansowany odpowiednik baniek zimnych) najlepiej pozostawić w rękach bardziej doświadczonych specjalistów.

Zdj. główne: RODNAE Productions/pexels.com

Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
DLA CIAŁAWELLNESS

Jak dbać o prawidłową postawę ciała na co dzień?

Masz problem z okrągłymi plecami? Wiemy, jak Ci pomóc. Sprawdź naszą listę, jak przestać się garbić!
Czytaj więcej
DLA UMYSŁUWELLNESS

Palo santo, biała szałwia i kadzidełka - od czego zacząć swoją przygodę z kadzeniem?

Kadzenie to twoje nowe hobby, ale nie wiesz, po jakie kadzidło sięgnąć? Bez obaw – oto najlepsze rośliny i zioła dla początkujących!
Czytaj więcej
DLA CIAŁAWELLNESS

Co robić, aby uniknąć trądziku po treningu? Skorzystaj z tych kilku rad!

Aktywność fizyczna to twoje hobby, ale po każdym treningu dokucza ci trądzik? Dzięki tym 6 wskazówkom pożegnasz wypryski raz na zawsze!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *