Feedfit > ZDROWIE > Na czym polega fizjoterapia?
ZDROWIE

Na czym polega fizjoterapia?

Artykuł sponsorowany

Rozważasz konsultację fizjoterapeutyczną? Przeczytaj, z jakimi dolegliwościami warto skierować się do gabinetu. 

Fizjoterapia to integralna część nauk medycznych, która może stanowić samodzielną metodę leczenia, a także być uzupełnieniem farmakoterapii czy leczenia operacyjnego. Może być także podstawą profilaktyki schorzeń. Wykorzystuje się w niej różne formy energii w celu leczenia, rehabilitacji oraz profilaktyki. Przede wszystkim fizjoterapia obejmuje leczenie przy użyciu bodźców fizycznych. Są to metody takie jak kinezyterapia, masaż leczniczy czy fizykoterapia. Przykładowo fizjoterapia Warszawa obejmuje ruch i ćwiczenia, terapię manualną, hydroterapię oraz inne podejścia. Fizjoterapia łączy się z rehabilitacją, ale ma za zadanie również promocję zdrowego trybu życia i poprawę kondycji fizycznej.

Fizjoterapia Kto powinien zwrócić się do fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuci pracują w różnych klinikach zdrowia, szpitalach, domach opieki, placówkach rehabilitacyjnych czy klubach sportowych. Warto zwrócić się do fizjoterapety, jeśli np. odczuwasz długotrwałe bóle kręgosłupa i szyi, cierpisz na urazy sportowe, osteoporozę czy zmagasz się z zapaleniem stawów. Coraz więcej osób udaje się do fizjiterapeuty także na wizyty kontrolne, masaże relaksujące, a także inne zabiegi, które mają na celu ogólną poprawę kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni. 

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to działania lecznicze, społeczne, psychologiczne, organizacyjne, techniczne czy edukacyjne, mające na celu przywrócenie całkowitej lub chociaż częściowej sprawności fizycznej lub psychicznej. Nowoczesny ośrodek medyczny rehabilitacja Łomianki specjalizuje się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji kręgosłupa, rehabilitacji neurologicznej. Warto, aby zwróciły się tam osoby wymagające rehabilitacji ortopedycznej, którzy potrzebują pomocy w przywróceniu pełnej mobilności i oczekują indywidualnego podejścia do pacjenta. Przy rehabilitacji czy gimnastyce korekcyjnej rehabilitanci korzystają z profesjonalnego sprzętu medycznego obejmującego m.in.: przyrządy do regeneracji mięśni i drenażu limfatycznego czy kliny rehabilitacyjne z pianki poliuretanowej, które pomagają odciążyć niektóre części ciała, zapobiec odleżynom czy wspomagać przepływ krwi. 

Fot.: Yan Krukov/pexels.com

Artykuły

Miłośniczka książek i nauki języków obcych. W wolnym czasie pływa i relaksuje się na zajęciach jogi.
Marta Marek
Polecane wpisy
ZDROWIE

Jakie są najczęstsze schorzenia pochwy?

Poznaj podstawowe problemy, ich objawy i dowiedz się, jak możesz się przed nimi chronić.
Czytaj więcej
ZDROWIE

Jak zapobiegać bezdechowi sennemu?

Czym charakteryzuje się obturacyjny bezdech senny i jak sobie z nim radzić?
Czytaj więcej
ZDROWIE

Włoskie przysmaki nie muszą tuczyć - fit dania z makaronem

Włoskie przysmaki nie muszą tuczyć. Poznaj fit dania z makaronem w roli głównej!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *