Feedfit > ZDROWIE > Na czym polega fizjoterapia?
ZDROWIE

Na czym polega fizjoterapia?

Artykuł sponsorowany

Rozważasz konsultację fizjoterapeutyczną? Przeczytaj, z jakimi dolegliwościami warto skierować się do gabinetu. 

Fizjoterapia to integralna część nauk medycznych, która może stanowić samodzielną metodę leczenia, a także być uzupełnieniem farmakoterapii czy leczenia operacyjnego. Może być także podstawą profilaktyki schorzeń. Wykorzystuje się w niej różne formy energii w celu leczenia, rehabilitacji oraz profilaktyki. Przede wszystkim fizjoterapia obejmuje leczenie przy użyciu bodźców fizycznych. Są to metody takie jak kinezyterapia, masaż leczniczy czy fizykoterapia. Przykładowo fizjoterapia Warszawa obejmuje ruch i ćwiczenia, terapię manualną, hydroterapię oraz inne podejścia. Fizjoterapia łączy się z rehabilitacją, ale ma za zadanie również promocję zdrowego trybu życia i poprawę kondycji fizycznej.

Fizjoterapia Kto powinien zwrócić się do fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuci pracują w różnych klinikach zdrowia, szpitalach, domach opieki, placówkach rehabilitacyjnych czy klubach sportowych. Warto zwrócić się do fizjoterapety, jeśli np. odczuwasz długotrwałe bóle kręgosłupa i szyi, cierpisz na urazy sportowe, osteoporozę czy zmagasz się z zapaleniem stawów. Coraz więcej osób udaje się do fizjiterapeuty także na wizyty kontrolne, masaże relaksujące, a także inne zabiegi, które mają na celu ogólną poprawę kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni. 

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to działania lecznicze, społeczne, psychologiczne, organizacyjne, techniczne czy edukacyjne, mające na celu przywrócenie całkowitej lub chociaż częściowej sprawności fizycznej lub psychicznej. Nowoczesny ośrodek medyczny rehabilitacja Łomianki specjalizuje się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji kręgosłupa, rehabilitacji neurologicznej. Warto, aby zwróciły się tam osoby wymagające rehabilitacji ortopedycznej, którzy potrzebują pomocy w przywróceniu pełnej mobilności i oczekują indywidualnego podejścia do pacjenta. Przy rehabilitacji czy gimnastyce korekcyjnej rehabilitanci korzystają z profesjonalnego sprzętu medycznego obejmującego m.in.: przyrządy do regeneracji mięśni i drenażu limfatycznego czy kliny rehabilitacyjne z pianki poliuretanowej, które pomagają odciążyć niektóre części ciała, zapobiec odleżynom czy wspomagać przepływ krwi. 

Fot.: Yan Krukov/pexels.com

Miłośniczka książek i nauki języków obcych. W wolnym czasie pływa i relaksuje się na zajęciach jogi.

Polecane wpisy

ZDROWIE

Rozpoznawanie i leczenie alergii skórnych - przewodnik dla pacjentów prywatnej kliniki alergologicznej

Dowiedz się więcej o rozpoznawaniu i leczeniu alergii skórnych z tego przewodnika. Poznaj metody leczenia stosowane w prywatnych klinikach alergologicznych.
Czytaj więcej
ZDROWIE

Ortopeda – czym się zajmuje i z jakimi objawami się do niego zgłosić?

Ortopeda to specjalista z zakresu schorzeń układu ruchu. Odwiedź go, jeśli doskwiera ci ból kręgosłupa, masz trudności z poruszaniem się, zmagasz się ze stanem zapalnym stawów lub doznałeś kontuzji kolana. Poznaj więcej wskazań do konsultacji ortopedycznej.
Czytaj więcej
ZDROWIE

Alergia pokarmowa a problemy ze strony oczu

Sprawdź, jakie symptomy towarzyszą alergiom pokarmowym oraz w jaki sposób im zaradzić.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *