Feedfit > Reklama > Zobacz, dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online
Reklama

Zobacz, dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online

Artykuł gościnny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skończyły Ci się lekarstwa i potrzebujesz recepty, a nie masz czasu odwiedzić lekarza? Rozwiązaniem tego i wielu innych problemów jest konsultacja lekarska online. Dzięki niej zasięgniesz porady specjalisty bez wychodzenia z domu.

Co załatwisz podczas konsultacji online?

Podczas e konsultacji możesz załatwić wszystko to, co w trakcie wizyty w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Specjalista co prawda nie przeprowadzi badania fizykalnego, jednak na podstawie dokładnego wywiadu i towarzyszących Ci objawów będzie mógł wstępnie ocenić stan Twojego zdrowia. Na tej podstawie postawi diagnozę i w razie potrzeby zaproponuje dalsze badania. W trakcie teleporady, jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz wystawi zwolnienie lekarskie i wypisze receptę. Oba te dokumenty w formie elektronicznej znajdą się na Twoim Indywidualnym Koncie Pacjenta. Zwolnienie lekarskie automatycznie trafi do pracodawcy i do ZUS. Na platformie Usług Elektronicznych ZUS znajdziesz wszelkie informacje dotyczące swojego zwolnienia, łącznie z jego terminem i zaleceniami lekarskimi. E-receptę możesz wykupić w każdej aptece, podając otrzymany kod oraz swój numer PESEL. 

Dzięki wirtualnej konsultacji zaoszczędzisz czas i energię. Nie musisz dzwonić do przychodni i szukać wolnego terminu do lekarza. Unikniesz też podróży do gabinetu lekarskiego i stania w kolejce pośród chorych ludzi. Wszelkie sprawy związane z poradą medyczną załatwisz w kilkanaście minut w domowym zaciszu.

Kiedy można skorzystać z konsultacji online?

Konsultacja medyczna przez internet to stosunkowo nowa forma kontaktu z lekarzem, jednak coraz częściej wybierana przez pacjentów. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób ceni sobie komfort, wygodę i szanuje swój czas. Dodatkową zaletą jest, że możesz z niej skorzystać zawsze, gdy potrzebujesz konsultacji, a Twój stan nie zagraża zdrowiu ani życiu. Wirtualna porada medyczna sprawdzi się w sytuacjach, gdy:

  • dopadnie Cię nagła choroba,
  • dziecko niespodziewanie się rozchoruje,
  • dolegliwości uniemożliwiają Ci codzienne funkcjonowanie i pracę, więc potrzebujesz zwolnienia lekarskiego,
  • potrzebujesz pilnie skonsultować wyniki badań, a masz odległy termin wizyty u specjalisty,
  • skończyły Ci się lekarstwa i potrzebujesz recepty,
  • wyjeżdżasz do egzotycznego kraju i chcesz się dowiedzieć, jakich szczepień i lekarstw potrzebujesz.

Aby skorzystać z teleporady, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu oraz telefon. Miej przygotowany także swój (lub innego członka rodziny, którego dotyczy porada) numer PESEL oraz listę leków, które przyjmujesz na stałe. Dokładnie opisz swoje objawy, gdyż to na ich podstawie lekarz wystawi diagnozę i podejmie decyzję o dalszych działaniach. Jeśli Twój stan będzie wymagał pozostania w domu, otrzymasz zwolnienie lekarskie. Nie musisz obawiać się o termin porady – w nagłym przypadku lekarz skontaktuje się z Tobą w ciągu godziny. Do dyspozycji masz przeszło 400 specjalistów, w tym endokrynologa, ginekologa, pediatrę, a nawet specjalistę z zakresu medycyny podróży. Są oni dostępni dla Ciebie 7 dni w tygodniu i w święta przez 24 godziny na dobę.

Fot.: materiał prasowy Partnera.

Polecane wpisy
Reklama

Cukrzyca - objawy i diagnostyka

Sprawdź, kiedy i jakie badania wykonać, by zdiagnozować jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych – cukrzycę.
Czytaj więcej
Reklama

Wyjeżdżasz na wakacje? Pomyśl o ubezpieczeniu turystycznym

Po burzliwym okresie pandemii, kiedy to swobodne przemieszczanie się do innych krajów było znacznie utrudnione lub wręcz niemożliwe, przyszedł wreszcie czas, aby ponownie spakować walizki i wyruszyć w podróż.
Czytaj więcej
Reklama

Rowerki biegowe i jeździki od Cariboo

Rowerki biegowe to świetny sposób na to, by rozpocząć przygodę z rowerem już od najmłodszych lat.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *