Zobacz, dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online
ZDROWIE

Zobacz, dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł gościnny

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Skończyły Ci się lekarstwa i potrzebujesz recepty, a nie masz czasu odwiedzić lekarza? Rozwiązaniem tego i wielu innych problemów jest konsultacja lekarska online. Dzięki niej zasięgniesz porady specjalisty bez wychodzenia z domu.

Co załatwisz podczas konsultacji online?

Podczas e konsultacji możesz załatwić wszystko to, co w trakcie wizyty w gabinecie lekarza pierwszego kontaktu. Specjalista co prawda nie przeprowadzi badania fizykalnego, jednak na podstawie dokładnego wywiadu i towarzyszących Ci objawów będzie mógł wstępnie ocenić stan Twojego zdrowia. Na tej podstawie postawi diagnozę i w razie potrzeby zaproponuje dalsze badania. W trakcie teleporady, jeśli zajdzie taka konieczność, lekarz wystawi zwolnienie lekarskie i wypisze receptę. Oba te dokumenty w formie elektronicznej znajdą się na Twoim Indywidualnym Koncie Pacjenta. Zwolnienie lekarskie automatycznie trafi do pracodawcy i do ZUS. Na platformie Usług Elektronicznych ZUS znajdziesz wszelkie informacje dotyczące swojego zwolnienia, łącznie z jego terminem i zaleceniami lekarskimi. E-receptę możesz wykupić w każdej aptece, podając otrzymany kod oraz swój numer PESEL. 

Dzięki wirtualnej konsultacji zaoszczędzisz czas i energię. Nie musisz dzwonić do przychodni i szukać wolnego terminu do lekarza. Unikniesz też podróży do gabinetu lekarskiego i stania w kolejce pośród chorych ludzi. Wszelkie sprawy związane z poradą medyczną załatwisz w kilkanaście minut w domowym zaciszu.

Kiedy można skorzystać z konsultacji online?

Konsultacja medyczna przez internet to stosunkowo nowa forma kontaktu z lekarzem, jednak coraz częściej wybierana przez pacjentów. Dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób ceni sobie komfort, wygodę i szanuje swój czas. Dodatkową zaletą jest, że możesz z niej skorzystać zawsze, gdy potrzebujesz konsultacji, a Twój stan nie zagraża zdrowiu ani życiu. Wirtualna porada medyczna sprawdzi się w sytuacjach, gdy:

  • dopadnie Cię nagła choroba,
  • dziecko niespodziewanie się rozchoruje,
  • dolegliwości uniemożliwiają Ci codzienne funkcjonowanie i pracę, więc potrzebujesz zwolnienia lekarskiego,
  • potrzebujesz pilnie skonsultować wyniki badań, a masz odległy termin wizyty u specjalisty,
  • skończyły Ci się lekarstwa i potrzebujesz recepty,
  • wyjeżdżasz do egzotycznego kraju i chcesz się dowiedzieć, jakich szczepień i lekarstw potrzebujesz.

Aby skorzystać z teleporady, wystarczy urządzenie z dostępem do internetu oraz telefon. Miej przygotowany także swój (lub innego członka rodziny, którego dotyczy porada) numer PESEL oraz listę leków, które przyjmujesz na stałe. Dokładnie opisz swoje objawy, gdyż to na ich podstawie lekarz wystawi diagnozę i podejmie decyzję o dalszych działaniach. Jeśli Twój stan będzie wymagał pozostania w domu, otrzymasz zwolnienie lekarskie. Nie musisz obawiać się o termin porady – w nagłym przypadku lekarz skontaktuje się z Tobą w ciągu godziny. Do dyspozycji masz przeszło 400 specjalistów, w tym endokrynologa, ginekologa, pediatrę, a nawet specjalistę z zakresu medycyny podróży. Są oni dostępni dla Ciebie 7 dni w tygodniu i w święta przez 24 godziny na dobę.

Fot.: materiał prasowy Partnera.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie suplementy pomagają w osiągnięciu celów dietetycznych?
Jakie suplementy pomagają w osiągnięciu celów dietetycznych?
Osoby, które regularnie trenują i dbają o swoją dietę, często zastanawiają się, czy suplementy diety są dla nich niezbędne. Wiele zależy od celów, jakie chcemy osiągnąć.
Trening na siłowni dla początkujących – jak zacząć trening siłowy od podstaw
Trening na siłowni dla początkujących – jak zacząć trening siłowy od podstaw
Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć trening siłowy na siłowni, to na pewno nie jesteś sam. Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, ma wiele pytań i wątpliwości. Jednakże, z pomocą kilku prostych wskazówek, z pewnością uda Ci się skutecznie rozpocząć trening siłowy na siłowni.
Co to jest glow-up i dlaczego wszyscy chcą go przejść?
Co to jest glow-up i dlaczego wszyscy chcą go przejść?
W mediach społecznościowych, zwłaszcza na Zachodzie, bardzo często przewija się termin glow-up. W dokładnym tłumaczeniu oznacza on po prostu „wyładnieć”.
Ostatnie wpisy