Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Wkłady filtrujące Brita stosuje się do uzdatniania wody w domu, w biurze, w restauracjach, a bardziej zaawansowane warianty także w żywieniu zbiorowym i przemyśle. Filtry oczyszczają wodę ze zbędnych substancji, które są potencjalnie niekorzystne dla ludzi. Brita zdobyła popularność dzięki niezawodnej technologii i przyjaznym produktom. Wkłady wymienne Brita wystarczają na długo, ale od czasu do czasu wymagają uzupełnienia.
Woda filtrowana ma parametry porównywalne z jakością wody butelkowanej – źródlanej lub zawierającej średnią ilość minerałów. Użytkownicy butelek z wymiennym wkładem Brita mogą więc sporo oszczędzić podczas codziennych zakupów. Co więcej, smaczna i zdrowa woda dzięki poręcznym bidonom staje się zawsze dostępna.
Butelki, które mają wkład filtrujący Brita są świetnym rozwiązaniem dla oszczędnych i proekologicznie nastawionych ludzi. Redukcja kosztów zakupu wody w sklepie idzie w parze ze zmniejszeniem wytwarzania ilości odpadów plastikowych. Sięganie po wielorazowe butelki na wodę to oszczędność, która nie dotyczy wyłącznie portfela, ale i całego środowiska naturalnego.
Wkłady do butelki Brita oszczędzają naszej planecie sztucznych tworzyw, które trzeba wyprodukować w fabrykach, transportować, etykietować, magazynować, a następnie poddawać recyklingowi. Każdy etap tego procesu zostawia ślad węglowy. Z jednej butelki Brita wykonanej z wytrzymałego, wolnego od BPA tworzywa, możesz pić przefiltrowaną wodę przez wiele lat. Wkład wystarcza zazwyczaj na oczyszczenie 150 litrów wody. Po tym czasie wkłady do Brita trzeba wymienić.
Korzystanie z naczynia filtrującego jest bardzo proste – wystarczy, że umieścisz w odpowiednim miejscu wymienny wkład do butelki Brita, nalejesz wodę bezpośrednio z kranu i już zyskujesz lepszą jakość i smak napoju. Wygodny ustnik ułatwia picie np. w samochodzie, czy podczas uprawiania sportu. Wszystkie elementy bidonów i butelek są wykonane z tworzywa przeznaczonego do mycia w zmywarce. Bez trudu przychodzi utrzymanie butelki w higienicznej czystości.
Warto pamiętać, aby przed pierwszym użyciem wkład wymienny Brita dokładnie opłukać z obu stron pod wodą. Mogą się na nim znajdować drobinki węgla aktywnego przylegające do dysku. Po wypłukaniu pod bieżącą wodą na pewno nie przenikną do napoju.
Filtrowanie wody przez nowy wkład wymienny na początku może być nieco spowolnione. Jeśli chcesz zniwelować ten efekt i nie czekać aż filtr osiągnie optymalny przepływ, zanurz go na jedną minutę w ciepłej wodzie. Ten zabieg pozwoli przyspieszyć proces oczyszczania wody w nowym wkładzie.
Wkłady wymienne Brita bazują na węglu aktywnym. Prędzej czy później każdy zetknął się z nazwą: wkład węglowy, filtr węglowy, węgiel aktywny, filtr z węglem aktywowanym. Warto zadać sobie pytanie, co kryje się pod tym pojęciem? Węgiel aktywny (aktywowany) to rozdrobniony, surowy węgiel pierwiastkowy, w którego skład wchodzi sadza, drobny grafit i popiół.
Do produkcji używa się drewna, torfu lub organicznych odpadów produkcji rolniczej. Opinię najlepszego jakościowo zdobył węgiel aktywny produkowany ze skorupy orzecha kokosowego. Cenione jest również drewno brzozowe do wytwarzania węgla aktywowanego. W pierwszej kolejności składniki są poddane zwęgleniu w wysokiej temperaturze powyżej 600 stopni C oraz procesowi gazowania w temperaturze 800-900 stopni. Karbonizowany surowiec nabiera pożądanych cech i staje się węglem aktywowanym – najlepszym, znanym obecnie wkładem filtrującym stosowanym w technologii Brita.
Zdj. główne: materiał od klienta