Ekstremalny prezent dla mężczyzny, który na pewno mu się spodoba i będzie dla niego bezpieczny
INNE

Ekstremalny prezent dla mężczyzny, który na pewno mu się spodoba i będzie dla niego bezpieczny

Potrzebujesz ok. 7 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzień Chłopaka, urodziny, Boże Narodzenie, ważna rocznica…W ciągu roku jest co najmniej kilka okazji, podczas których zaczynamy szukać prezentu dla naszego mężczyzny. Oczywiście chcemy, by było to coś niezwykłego, niepowtarzalnego i przede wszystkim coś, co ucieszy naszego wybranka.

Wiadomo, że w przypadku prezentu dla męskiej części ludzkości, zaczynamy szukać czegoś nieco bardziej emocjonującego. Może nawet ekstremalnego? I tu przychodzimy z pomocą, prezentując loty w tunelu aerodynamicznym Flyspot!

Lot w tunelu aerodynamicznym – ekstremalne przeżycie porównywalne ze skokiem ze spadochronem

Czym jest Flyspot? To sieć tuneli aerodynamicznych, zlokalizowanych w Warszawie, Katowicach i w Mirosławicach koło Wrocławia. Tłumacząc najprościej, tunel aerodynamiczny to budynek, skonstruowany tylko i wyłącznie w celu umożliwienia latania.

Dzięki silnikom o potężnej mocy i szklanej tubie (tunelu o średnicy 4,5 m i wysokości kilkunastu) umieszczonemu w środku budynku, jest to możliwe. Do tunelu od spodu wdmuchiwane jest rozpędzone powietrze o ogromnej – ale dającej się precyzyjnie sterować – mocy. 

Na poziomie podłogi tunel ma specjalną siatkę, po której chodzą instruktorzy asekurując latających. Siatka nieraz pełni też funkcję amortyzującą przy upadku (jest dość elastyczna).

W tunelu odtworzone są warunki idealnie odzwierciedlające sytuację, w której znajduje się skoczek spadochronowy tuż po wyskoczeniu z samolotu. Można latać! I to bez konieczności otwierania za chwilę spadochronu i lądowania na lotnisku. Unikamy też wszelkich zagrożeń związanych z sytuacjami awaryjnymi, które mogą wydarzyć się w powietrzu. 

Sam swobodny lot jest dosłownym przełożeniem warunków panujących podczas spadania w powietrzu, dlatego tunele aerodynamiczne to mekka spadochroniarzy. Tu w laboratoryjnych warunkach mogą nauczyć się większości ruchów, które przydają im się w powietrzu. 

Ale z tuneli korzystają też osoby początkujące. I to bardzo, bardzo licznie!

Źródło: sklep.flyspot.com

Tunel aerodynamiczny jest w pełni bezpieczny

Chociaż latanie w tunelu wydaje się być sportem ekstremalnym, a nawet – w przypadku, gdy mówimy o zawodowcach, dokładnie takim jest, trzeba jasno powiedzieć, że jest to aktywność bezpieczna. Jak to możliwe?

Po pierwsze, swobodne unoszenie się w tunelu odbywa się po uprzednim przeszkoleniu i pod ścisłym nadzorem doświadczonego instruktora, w dodatku w całkowicie kontrolowanych i monitorowanych warunkach.

Z lotów w tunelu mogą korzystać już dzieci od 3. roku życia, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy – pod warunkiem braku przeciwwskazań.

Z tunelu aerodynamicznego mogą także skorzystać osoby bez wysokiej sprawności fizycznej

Nie trzeba być stałym bywalcem siłowni ani trenować akrobacji, by latać w tunelu aerodynamicznym. Mówiąc szczerze, nie jest do tego potrzebna specjalna kondycja. Dlatego latać może niemal każdy, a przeciwwskazań jest bardzo mało. To padaczka, niedoleczone urazy barku w przeszłości, waga powyżej 130 kg.

Śmiało więc można powiedzieć, że każdy sobie z tym poradzi.

Przed lotami instruktorzy przeprowadzają specjalne szkolenie, na którym uczą jak bezpiecznie wejść i wyjść z tunelu, a także  jak przyjąć najprostszą, bezpieczną pozycję na brzuchu. To właśnie w taki sposób odbywają się pierwsze loty. 

Przez cały czas osoba, która lata, znajduje się w tunelu pod opieką instruktora. Jeśli tylko trzeba, instruktor koryguje sylwetkę lub zabezpiecza przez zrobieniem sobie krzywdy. 

To ważne, by go słuchać – latanie jest świetną zabawą, ale powietrze w tunelu osiąga prędkość od ok.200 do nawet 300 km/h i warto mieć przed nim respekt.

Prędkość powietrza w tunelu jest ściśle regulowana przez instruktora siedzącego w pomieszczeniu tuż przy tunelu. Jego zadaniem jest uważna obserwacja drugiego z instruktorów, prowadzącego coaching w tunelu – na podstawie doświadczenia i systemu specjalnych gestów driver wie, na jaką prędkość ma ustawić tunel.

Zmiany są płynne i można je robić bardzo szybko,nie ma więc problemu, by na przemian latały osoby początkujące, latające razem z instruktorem i na mniejszych prędkościach,a tuż po nich  zaawansowani użytkownicy tunelu, przy których Flyspot chodzi już często na maksymalnej mocy.

Źródło: sklep.flyspot.com

Lot w tunelu aerodynamicznym spodoba się także osobom nieprzepadającym na co dzień za ekstremalnymi doznaniami

Wiadomo już, że voucher do Flyspot spodoba się każdemu miłośnikowi adrenaliny. Ale nie tylko! Co ciekawe, loty w tunelu aerodynamicznym uwielbiają też dzieci i ludzie, którzy na co dzień stronią od ekstremalnych sportów i doznań.  

Nawet jeśli Twój mężczyzna jest spokojnym, zatopionym w wirtualnym świecie informatykiem lub pędzącym spokojny tryb życia księgowym, voucher na latanie będzie dla niego prezentem idealnym.

Co ciekawe, bardzo często latanie lepiej wychodzi osobom bardzo spokojnym, opanowanym i ze zdolnościami analitycznymi. Płynne latanie w tunelu jest niczym innymi niż umiejętnym wykorzystaniem zasad aerodynamiki w celach, których potrzebujemy. I tak na przykład Twój mężczyzna będzie w stanie sprawdzić, że leżąc na powietrzu brzuchem do dołu i prostując lekko nogi, zacznie przemieszczać się do przodu, a wkładając delikatnie niżej jeden łokieć zacznie się obracać.

Zazwyczaj jednak pierwsze loty (we Flyspot lata się 2 razy po 1,5 minuty) to jedynie zapoznanie się z mocą powietrza i…ogromna ochota na więcej.

Gwarantujemy jednak, że miłośnik adrenaliny po 2 lotach będzie pełen emocji i intensywnych wrażeń, których w takim wymiarze nie doświadczył jeszcze nigdy.

Źródło: sklep.flyspot.com

Voucher do tunelu aerodynamicznego Flyspot – ekstremalny prezent odpowiedni dla każdego mężczyzny

Drogie alkohole, ramki na zdjęcia, nowy scyzoryk – to wszystko pewnie już było wśród prezentów, które podarowałaś lub chciałaś podarować swojemu ukochanemu. Postaw tym razem na ekstremalny prezent dla mężczyzny w postaci vouchera do tunelu Flyspot i zobacz, jaką radość sprawia swobodne unoszenie się w powietrzu!

Jeśli nadal się zastanawiasz i potrzebujesz kolejnych argumentów, dodajmy jeszcze kilka.  Nieważne, w której części Polski mieszkacie. Tunele aerodynamiczne Flyspot są w Warszawie, Katowicach i w Mirosławicach koło Wrocławia. W dodatku atrakcja ta dostępna jest niezależnie od pogody, ponieważ latanie odbywa się w zamkniętym budynku. Każdy obiekt jest czynny przez 7 dni w tygodniu, a nawet w święta. A voucher na lot jest ważny aż rok od daty zakupu.

Nie ma więc żadnych wymówek:) Voucher na lot w tunelu aerodynamicznym możecie zrealizować w dowolnym obiekcie Flyspot, zgodnie ze swoimi aktualnymi potrzebami i miejscem pobytu.

Mało jest osób, które nie marzą o takim oryginalnym prezencie!

Zdjęcia w treści artykułu pochodzą ze strony sklep.flyspot.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o witaminie C?
Co warto wiedzieć o witaminie C?
Witamina C, znana również jako kwas askorbinowy, jest jednym z najważniejszych składników odżywczych, których organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Jest to związek chemiczny, który nie może być wytwarzany przez ludzki organizm, dlatego też musi być dostarczany z pożywieniem lub suplementami.
AB wheel – jak działa kółko do ćwiczeń mięśni brzucha?
AB wheel – jak działa kółko do ćwiczeń mięśni brzucha?
AB wheel - poznaj właściwości urządzenia, które wzmacnia wszystkie partie mięśni brzucha!
Optymalizacja procesu produkcji mebli z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nestingu
Optymalizacja procesu produkcji mebli z wykorzystaniem nowoczesnych technologii nestingu
Poznaj nowinki technologiczne w branży meblarskiej! Zen użyciu technologii nestingu optymalizuj swój proces produkcyjny, zwiększ wydajność i redukuj koszty.
Ostatnie wpisy