Jak dbać o dietę?
DIETETYKA

Jak dbać o dietę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zdrowe odżywianie jest ważnym elementem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Warto więc zatroszczyć się o to, co znajduje się w codziennym jadłospisie. Od czego zacząć i jakie rozwiązania można wdrożyć? Podpowiadamy!

Korzystanie z cateringu dietetycznego

To coraz bardziej popularna forma odżywiania się, nie tylko wśród osób zapracowanych czy sportowców. Zamawianie dietetycznych posiłków ma wiele zalet. Przede wszystkim, możesz dzięki nim kontrolować ilość spożywanych kalorii. Dania są nie tylko zróżnicowane, ale pełne warzyw oraz owoców, co sprawia, że dostarczysz organizmowi wielu niezbędnych składników. Co ważne, dietę tego rodzaju możesz dopasować do swoich preferencji smakowych, stanu zdrowia (nietolerancja glutenu, cukrzyca), stylu życia, a także celu, jakich chcesz osiągnąć (redukcja, przybranie na masie). Na stronie czystamicha.com/pl/ znajdziesz przykłady różnorodnych diet.

Pamiętanie o śniadaniu

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Zjedzenie zdrowego oraz pożywnego posiłku rano może sprawić, że w ciągu dnia nie będziesz odczuwać chęci do podjadania między kolejnymi posiłkami. Warto również pamiętać, że od tego, co zjesz na śniadanie, może zależeć praca Twojego mózgu oraz ogólne samopoczucie.

Unikanie słodkich i słonych przekąsek

Nie musisz od razu całkowicie eliminować ze swojej diety czekolady czy chipsów. Ważne jest natomiast, aby spożywać je rzadko oraz w niewielkich ilościach. Na rynku dostępne są zdrowsze zamienniki przekąsek, pozbawione dużej ilości cukrów, soli oraz innych szkodliwych składników.


Dbanie o nawodnienie organizmu

Picie odpowiedniej ilości wody jest niezwykle istotne. Brak nawodnienia może nie tylko wpływać na Twój wygląd, ale też samopoczucie. Staraj się pić dziennie od 1,5 do 2 l wody mineralnej. Unikaj słodzonej wody. Możesz dodać do niej plaster cytryny lub inne owoce, jeśli zależy Ci na słodszym smaku.

Konsultacja z dietetykiem

Najlepszym rozwiązaniem przed zmianą nawyków żywieniowych jest skontaktowanie się z dietetykiem. Taka osoba sprawdzi, czego brakuje Twojemu organizmowi, dopasuje posiłki do Twojego trybu życia. Może również prosić Cię o wykonanie różnych badań, mających na celu pokazanie, czy brakuje Ci jakichś składników i wtedy konieczna może okazać się suplementacja, o której więcej przeczytasz na stronie https://bestlab.com.pl/. Konsultacja z dietetykiem może być również motywacją do tego, aby utrzymywać zdrową, urozmaiconą dietę. 

Fot.: Brooke Lark/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Śniadanie białkowo-tłuszczowe – odstępstwo od reguły, które warto rozważyć
Śniadanie białkowo-tłuszczowe – odstępstwo od reguły, które warto rozważyć
Szukasz zupełnie nowego konceptu na pierwszy posiłek dnia? Być może nowe ulubione potrawy znajdziesz wśród śniadań białkowo-tłuszczowych, które są nie tylko smaczne, ale i sycące!
6 rzeczy o aspartamie – co warto o nim wiedzieć?
6 rzeczy o aspartamie – co warto o nim wiedzieć?
Aspartam to jeden z najbardziej znanych i najczęściej spożywanych słodzików na świecie. Dodaje się go do napojów gazowanych i żywności dla sportowców
Dekalog prawidłowego nawadniania
Dekalog prawidłowego nawadniania
Organizm ludzki składa się z 60-70% z wody. Woda jest niezbędna do prawidłowego przebiegu licznych procesów zachodzących w organizmie. Pełni rolę rozpuszczalnika jak i transportera licznych substancji. Bierze udział w procesach termoregulacji, trawienia, usuwania produktów metabolizmu. A co najważniejsze, odpowiada za utrzymane prawidłowej objętości krwi oraz prawidłowych wartości ciśnienia.
Ostatnie wpisy