Jak stworzyć atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci
INNE

Jak stworzyć atrakcyjny i bezpieczny plac zabaw dla dzieci

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Dzieci uwielbiają spędzać czas na placach zabaw. Profesjonalnie przygotowane miejsce powinno oferować maluchom szereg różnorodnych atrakcji, które pozwolą zaspokoić ich naturalną potrzebę ruchu. Do stworzenia idealnego placu zabaw niezbędny jest odpowiedni sprzęt oraz doświadczeni fachowcy, którzy zagwarantują jego prawidłowy montaż.

Jak wygląda nowoczesny plac zabaw

Przygotowanie nowoczesnego placu zabaw warto rozpocząć od wyboru elementów, które mają się na nim znaleźć i ich odpowiedniego rozmieszczenia. Ich ilość oraz wielkość uzależniona będzie od dostępnej powierzchni. Zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy kolejnymi atrakcjami jest niezbędne i wpływa na poprawę poziomu bezpieczeństwa. Producenci placów zabaw tacy jak http://www.avisplacezabaw.pl/ mają w swej ofercie zarówno gotowe zestawy, jak i pojedyncze elementy, w postaci huśtawek, karuzel, bujaków bądź trampolin. Chociaż wybór atrakcji należy do inwestora, warto skorzystać z doświadczenia i porad ekspertów pracujących w firmach zajmujących się produkcją i montażem placów zabaw. 

Do wykonania domków, zjeżdżalni, czy też huśtawek najczęściej używa się takich materiałów jak drewno, metal oraz tworzywa sztuczne. Żeby plac zabaw dla dzieci zachęcał do zabawy, powinien być kolorowy i atrakcyjny wizualnie. Istotne znaczenie mają również takie czynniki jak ergonomia oraz komfort użytkowania. Najlepsze konstrukcje zapewniają różne formy aktywności, takie jak wspinanie, zjeżdżanie, wchodzenie po schodach, wyginanie ciała, bujanie, czy też skradanie się. Dzięki nim stymulowany jest nie tylko rozwój ruchowy dzieci, ale również intelektualny i emocjonalny.

Bezpieczeństwo i dobra zabawa

Przy tworzeniu placów zabaw, należy zwrócić szczególną uwagę na kwestie dotyczące bezpieczeństwa. Zaleca się korzystać wyłącznie z konstrukcji posiadających odpowiednie atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Wszystkie elementy wchodzące w skład obiektu powinny być wykonane zgodnie z normą PN-EN 1176.

Przy wyborze wykonawcy placu zabaw, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość materiałów zastosowanych do jego wytworzenia. Tylko zastosowanie najwyższej jakości drewna, metalu oraz tworzyw sztucznych daje gwarancję trwałości i bezpiecznego użytkowania przez wiele sezonów. Większość placów zabaw znajduje się pod gołym niebem, dlatego muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Ostatnią kwestią, której nie wolno zaniedbywać jest prawidłowy montaż. Nawet najlepsza konstrukcja nie będzie bezpieczna, jeśli zostanie zamontowana w sposób niechlujny lub niezgodny z wytycznymi producenta. Najlepsze firmy zapewniają kompleksowe usługi obejmujące projektowanie, wykonanie oraz profesjonalny montaż placu zabaw.

Fot.: Eric Tompkins/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suplementy diety – skuteczne leki czy niebezpieczne substancje?
Suplementy diety – skuteczne leki czy niebezpieczne substancje?
Suplementy diety są popularnym sposobem na poprawę zdrowia i zwalczanie chorób. Jednakże ich skuteczność i bezpieczeństwo nie są tak jasno określone, jak w przypadku leków przepisywanych przez lekarza. W tym artykule omówimy, czy suplementy diety są skuteczne w leczeniu chorób, jakie są ich potencjalne skutki uboczne oraz jakie są ich różnice w porównaniu z lekami.
Klasyczna, rzemienna, szybkościowa – jaką skakankę do ćwiczeń wybrać?
Klasyczna, rzemienna, szybkościowa – jaką skakankę do ćwiczeń wybrać?
Chcesz rozpocząć trening na skakance, ale nie wiesz, który model wybrać? Podpowiadamy, na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia!
Jak wybrać etui silikonowe do swojego tableta, adekwatne do naszych potrzeb?
Jak wybrać etui silikonowe do swojego tableta, adekwatne do naszych potrzeb?
Dowiedz się, jak dobrze wybrać etui silikonowe do swojego tabletu. Nasz przewodnik ci pomoże znaleźć idealny pokrowiec, który zapewni ochronę i styl.
Ostatnie wpisy