Jakich produktów potrzebuje nasz mózg? Wypróbuj Dietę MIND i uwolnij swój potencjał!
DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIEZDROWIE

Jakich produktów potrzebuje nasz mózg? Wypróbuj Dietę MIND i uwolnij swój potencjał!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Ludzki umysł wciąż skrywa mnóstwo tajemnic, ale jednego możemy być pewni – nawyki żywieniowe mają wpływ na pracę oraz wydajność naszego mózgu. W związku z tym warto zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami zdrowego odżywiania, które nie tylko korzystnie wpłyną na nasze zdrowie i samopoczucie, ale również pomogą w pełni wykorzystać własne możliwości!

Od zarania dziejów ludzkość zastanawia się, w jaki sposób maksymalnie wykorzystać olbrzymi potencjał drzemiący w mózgu. Naukowcy nie mają wątpliwości – kluczową rolę w kontekście prawidłowej pracy naszego umysłu odgrywa stosowanie na co dzień właściwej diety. Dobrze odżywiony mózg pozwoli nam przez lata cieszyć się nienagannym zdrowiem, z powodzeniem nawiązywać kontakty interpersonalne, a także osiągać sukcesy na ścieżce zawodowej.

W korzystnym dla naszego mózgu jadłospisie fundamentalną kwestią okaże się spożywanie regularnych posiłków, wobec czego jakiekolwiek głodówki absolutnie nie wchodzą w grę. Centralny narząd odpowiedzialny za wykonywanie większości ruchów, pamięć czy emocje nie magazynuje substancji odżywczych, dlatego też musimy na bieżąco dostarczać mu niezbędnego paliwa. Jakie substancje trzeba spożywać, aby wspiąć się na wyżyny swoich możliwości intelektualnych?

Lista prozdrowotnych produktów jest bardzo długa, ale na początek skupmy się na dostarczeniu naszemu mózgowi kilku z nich. Na lepsze i bardziej wydajne myślenie poleca się tłuszcze nienasycone, które znajdziemy np. w rybach morskich, pestkach słonecznika lub pestkach dyni. W celu utrzymania wysokich zasobów energii należy sięgać natomiast po istne paliwo dla mózgu, a więc węglowodany złożone. Regularne spożywanie produktów takich, jak kasza, pełnoziarniste pieczywo, czy fasola sprawi, że dobry nastrój oraz motywacja do działania nigdy nie będą nas opuszczały! Nie zapominajmy przy tym o niezwykle istotnym w każdym sposobie zdrowego odżywiania piciu wody (przynajmniej dwa litry dziennie), a także przyswajaniu znajdujących się w owocach i warzywach antyoksydantów oraz witamin antyoksydacyjnych.

W początkach przygody z właściwym odżywianiem mózgu wydatnie pomoże nam polecana przez ekspertów Dieta MIND oparta na włączeniu do jadłospisu 10 zdrowych produktów, do których należą: zielone warzywa liściaste, warzywa, orzechy, jagody, produkty pełnoziarniste, ryby, drób, oliwa z oliwek oraz… wino. Dieta MIND ogranicza zaś spożywanie czerwonego mięsa, masła, margaryny, sera, ciastek, słodyczy i przetworzonej żywności. Dbając o to, co jemy, zadbamy również o sprawność naszego umysłu!

✅Dziś w cyklu #dietapodlupą omówimy dietę MIND.

🧠 Dieta MIND (tj. Mediterranean-DASH Intervention for Neurodegenerative…

Opublikowany przez SKN Żywienia Klinicznego Piątek, 26 marca 2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

dziewięć + dziewięć =

Rekomendowane
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie, które wykonasz w domu
Ćwiczenia wzmacniające mięśnie, które wykonasz w domu
Trening to nieodzowny element zdrowego trybu życia. Jednak, aby go wykonać, wcale nie musisz wychodzić z domu. Podpowiadamy, jakie ćwiczenia wzmacniające mięśnie możesz z powodzeniem wykonać we własnych czterech ścianach.
10 apetycznych dań z Instagrama Karola Okrasy. Spróbuj przyrządzić je w swoim domu!
10 apetycznych dań z Instagrama Karola Okrasy. Spróbuj przyrządzić je w swoim domu!
Karol Okrasa uwielbia kuchenne eksperymenty, którymi chętnie dzieli się później ze swoimi obserwującymi na Instagramie. Sprawdź 10 najlepszych przepisów prosto z profilu polskiego kucharza!
Spalacz tłuszczu, Glutamina i HMB: Kluczowe suplementy wspomagające odchudzanie i budowę mięśni
Spalacz tłuszczu, Glutamina i HMB: Kluczowe suplementy wspomagające odchudzanie i budowę mięśni
Spalacz tłuszczu, glutamina i HMB to popularne suplementy, które odgrywają ważną rolę w procesie odchudzania i budowania masy mięśniowej.
Ostatnie wpisy