Monohydrat kreatyny a suplementacja sportowca – właściwości, skutki uboczne i dawkowanie
SUPLEMENTACJA

Monohydrat kreatyny a suplementacja sportowca – właściwości, skutki uboczne i dawkowanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Regularnie ćwiczysz na siłowni, ale zaczynasz odczuwać spadki kondycji? A może brakuje Ci energii podczas sesji treningowej i nie wiesz, co z tym zrobić? Możesz postawić na dodatkową suplementację monohydratem kreatyny. To substancja, która występuje głównie jako suplement diety w formie tabletek lub w proszku.

Zawodowi sportowcy, którzy ćwiczą na siłowni już od wielu lat, często odczuwają spadki formy. Aby uniknąć takich sytuacji, możesz sięgnąć po monohydrat kreatyny, który według producenta pomoże Ci utrzymać wysoki poziom wydolności organizmu – nawet w trakcie wykonywania wyjątkowo wycieńczających treningów.

Czym jest monohydrat kreatyny i jak można go suplementować?

Odżywki zawierające w składzie monohydrat kreatyny są stosunkowo tanie i dobrze przyswajalne przez organizm człowieka. To oznacza, że świetnie sprawdzą się jako suplementacja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z siłownią.

Monohydrat kreatyny w sproszkowanej formie to związek chemiczny składający się z: argininy, metioniny i glicyny. Jego regularna suplementacja powoduje, że do komórek przedostają się konkretne związki, powodując wyrzut energii do tkanek. Dzięki temu wydolność organizmu znacznie wzrasta, a treningi są efektywniejsze.

Dawkowanie monohydratu kreatyny ni powinno przekraczać dawki 5 gram substancji na dobę. Istotne jest także to, aby suplementować ten składnik na bieżąco, bez żadnych przerw. Dzięki temu substancja dłużej utrzymuje wysokie stężenie w tkankach organizmu, a to sprzyja poprawie: siły, wytrzymałości oraz usprawnia proces budowania masy mięśniowej.

Czy monohydrat kreatyny powoduje skutki uboczne suplementacji?

Monohydrat kreatyny jest jedną z bezpieczniejszych odżywek. Nie powoduje negatywnych efektów regularnej suplementacji ani nie obciąża nerek i układu pokarmowego. Potencjalne obawy związane z nieprawidłową suplementacją tej substancji to:

  • dysfunkcje układu mięśniowego,
  • problemy z termoregulacją organizmu.

Kłopoty związane z przyjmowaniem monohydratu kreatyny mogą pojawić się wtedy, kiedy suplementacja nie będzie połączona ze zdrową i zbilansowaną dietą. Kluczem do sukcesu i zmaksymalizowania efektów realizowanych ćwiczeń jest zdrowe żywienie, suplementacja oraz nieprzerwana aktywność fizyczna.

Na co działa kreatyna? Suplementacja monohydratu kreatyny w praktyce

Suplementy diety zawierające w składzie monohydrat kreatyny lub inne pochodne substancje powodują, że poprawia się ogólna wydolność organizmu. Efekty bywają krótkotrwałe, dlatego zaleca się suplementowanie monohydratu tuż przed treningiem lub w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Pozostałe zalety płynące z regularnego przyjmowania suplementu monohydratu kreatyny to:

  • szybszy wzrost czystej masy mięśniowej w okresach treningowych,
  • wysoki poziom nasilenia glikogenu mięśniowego,
  • poprawa pojemności tlenowej tkanek,
  • możliwość wykonywania działań ze zwiększoną intensywnością.

Nie czekaj – postaw na suplementację monohydratem kreatyny i osiągnij zamierzone efekty ćwiczeń w o wiele krótszym czasie.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne akcesoria do twojego iPada?
Jak wybrać idealne akcesoria do twojego iPada?
Odwiedź nasz przewodnik i dowiedz się, jak wybierać idealne akcesoria do iPada. Poznaj potrzebne kryteria, porównaj różne typy i zapoznaj się z przydatnymi poradami, aby zmaksymalizować doświadczenie z Apple iPad.
Popularne źródło białka spowalnia odchudzanie? Te gwiazdy już zrezygnowały z mięsa!
Popularne źródło białka spowalnia odchudzanie? Te gwiazdy już zrezygnowały z mięsa!
Mięso to jedno z najpopularniejszych źródeł białka. Okazuje się jednak, że może negatywnie wpłynąć na odchudzanie. Światowe gwiazdy już ograniczyły jego obecność w swoich dietach!
Jak sportowcy powinni zadbać o swój stan psychiczny?
Jak sportowcy powinni zadbać o swój stan psychiczny?
Jak działać, aby przy trosce o formę fizyczną nie ucierpiało zdrowie psychiczne? Zobacz, jak sportowcy powinni dbać o swoją psychikę!
Ostatnie wpisy