Kiedy stosować kreatynę? Przed czy po treningu?
SUPLEMENTACJA

Kiedy stosować kreatynę? Przed czy po treningu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz zadbać o wygląd swojej sylwetki? Zależy Ci na rozbudowie tkanki mięśniowej? Jeśli planujesz przygotować spójny plan treningowy, nie powinieneś zapomnieć o odpowiedniej diecie. Ważnym elementem jadłospisu każdego sportowca są przy tym suplementy. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak i kiedy przyjmować kreatynę!

Kreatyna jest jednym z najważniejszych związków chemicznych budujących mięśnie i ścięgna. Przyjmowana regularnie pozwala na znaczne przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Suplementy dostępne na stronie https://www.budujmase.pl/sklep/kreatyny/jablczany/ według producenta stanowią doskonały sposób na naturalną poprawę wyników sportowych. Sprawdź, w jaki sposób przyjmować kreatynę!

Dlaczego warto stosować kreatynę?

Kreatyna jest jednym ze związków, które odgrywają ogromną rolę w gospodarce energetycznej organizmu. To właśnie dlatego stanowi jeden z najpopularniejszych suplementów diety zażywanych przez sportowców na całym świecie. Regularne dostarczanie kreatyny przyczynia się do naturalnego wzmocnienia siły i wytrzymałości mięśni, przez co ciało gotowe jest do wykonywania intensywniejszych treningów.

Dodatkowo związek świetnie sprawdza się po urazach i kontuzjach. Przyspiesza regenerację oraz obudowę się tkanek. Przyczynia się także do odnowy komórek w przerwach między treningowych, co sprawia, że sportowcy są w stanie wykonywać większe ilości powtórzeń ćwiczeń. Kreatyna wspomaga przy tym przyrost masy mięśniowej. 

Kreatyna przed czy po treningu?

W codziennej suplementacji ogromne znaczenie ma sposób przyjmowania suplementu. Krótkotrwałe zażywanie związku najlepiej wpływa na zdolność do podejmowania wysiłków o dużej intensywności, np. biegów sprinterskich. Suplementacja długotrwała pozwala natomiast na skuteczne wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśniowej. 

Kreatyna stanowi suplement diety, który można przyjmować stale. Największą efektywność wykazuje po treningu, gdy zmniejszony jest zapas glikogenu. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie 3-5 g kreatyny zarówno przed, jak i po treningu. Wielu sportowców decyduje się na spożywanie produktu w ramach cyklu nasycenia. W takiej sytuacji należy postawić na 5 g kreatyny na czczo w dni bez ćwiczeń oraz 5 g przed i po treningu w pozostałe dni. 

Jaką kreatynę wybrać?

Ciekawą alternatywą dla monohydratu kreatyny jest jabłczan kreatyny, który zawiera w sobie połączenie trzech cząstek kreatyny oraz cząstkę kwasu jabłkowego. Z tego powodu nie przyczynia się do podskórnego magazynowania wody. Charakteryzuje się przy tym większą stabilnością w środowisku kwasowym, czyli takim, jaka występuje w żołądku oraz pozwala na wyprodukowanie większej ilości energii, dzięki uczestniczeniu w cyklu Krebsa.

Dodatek kwasu jabłkowego poprawia również perystaltykę jelit oraz przyczynia się do rozwoju korzystnych dla zdrowia bakterii. Jabłczany kreatyny zwiększają jednocześnie zapasy fosfokreatyny w mięśniach, dzięki czemu przyczyniają się do budowy ich wytrzymałości i siły, co stanowi doskonałą zaletę dla osób na diecie beztlenowej.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?
Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?
Jabłczan kreatyny zaraz obok monohydratu kreatyny to najpopularniejsza forma kreatyny. Jak wiadomo, kreatyna zwiększa wydolność fizyczną, dlatego jest szczególnie chętnie stosowana przez wszystkie osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe, jak również ćwiczące siłowo.
Dieta keto – na czym ona polega?
Dieta keto – na czym ona polega?
Dieta ketogeniczna to sposób odżywiania polegający na wzroście spożycia tłuszczów przy jednoczesnym ograniczeniu podaży węglowodanów. Jakie są jej zalety?
Odżywki białkowe dla nastoletnich sportowców – czy są bezpieczne?
Odżywki białkowe dla nastoletnich sportowców – czy są bezpieczne?
Coraz więcej młodych zawodników sięga po syntetyczne środki. Czy jest to efektywne rozwiązanie dla rozwijającego się organizmu?
Ostatnie wpisy