Kiedy stosować kreatynę? Przed czy po treningu?
SUPLEMENTACJA

Kiedy stosować kreatynę? Przed czy po treningu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chcesz zadbać o wygląd swojej sylwetki? Zależy Ci na rozbudowie tkanki mięśniowej? Jeśli planujesz przygotować spójny plan treningowy, nie powinieneś zapomnieć o odpowiedniej diecie. Ważnym elementem jadłospisu każdego sportowca są przy tym suplementy. W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak i kiedy przyjmować kreatynę!

Kreatyna jest jednym z najważniejszych związków chemicznych budujących mięśnie i ścięgna. Przyjmowana regularnie pozwala na znaczne przyspieszenie procesów regeneracyjnych. Suplementy dostępne na stronie https://www.budujmase.pl/sklep/kreatyny/jablczany/ według producenta stanowią doskonały sposób na naturalną poprawę wyników sportowych. Sprawdź, w jaki sposób przyjmować kreatynę!

Dlaczego warto stosować kreatynę?

Kreatyna jest jednym ze związków, które odgrywają ogromną rolę w gospodarce energetycznej organizmu. To właśnie dlatego stanowi jeden z najpopularniejszych suplementów diety zażywanych przez sportowców na całym świecie. Regularne dostarczanie kreatyny przyczynia się do naturalnego wzmocnienia siły i wytrzymałości mięśni, przez co ciało gotowe jest do wykonywania intensywniejszych treningów.

Dodatkowo związek świetnie sprawdza się po urazach i kontuzjach. Przyspiesza regenerację oraz obudowę się tkanek. Przyczynia się także do odnowy komórek w przerwach między treningowych, co sprawia, że sportowcy są w stanie wykonywać większe ilości powtórzeń ćwiczeń. Kreatyna wspomaga przy tym przyrost masy mięśniowej. 

Kreatyna przed czy po treningu?

W codziennej suplementacji ogromne znaczenie ma sposób przyjmowania suplementu. Krótkotrwałe zażywanie związku najlepiej wpływa na zdolność do podejmowania wysiłków o dużej intensywności, np. biegów sprinterskich. Suplementacja długotrwała pozwala natomiast na skuteczne wzmocnienie siły i wytrzymałości mięśniowej. 

Kreatyna stanowi suplement diety, który można przyjmować stale. Największą efektywność wykazuje po treningu, gdy zmniejszony jest zapas glikogenu. Alternatywnym rozwiązaniem jest stosowanie 3-5 g kreatyny zarówno przed, jak i po treningu. Wielu sportowców decyduje się na spożywanie produktu w ramach cyklu nasycenia. W takiej sytuacji należy postawić na 5 g kreatyny na czczo w dni bez ćwiczeń oraz 5 g przed i po treningu w pozostałe dni. 

Jaką kreatynę wybrać?

Ciekawą alternatywą dla monohydratu kreatyny jest jabłczan kreatyny, który zawiera w sobie połączenie trzech cząstek kreatyny oraz cząstkę kwasu jabłkowego. Z tego powodu nie przyczynia się do podskórnego magazynowania wody. Charakteryzuje się przy tym większą stabilnością w środowisku kwasowym, czyli takim, jaka występuje w żołądku oraz pozwala na wyprodukowanie większej ilości energii, dzięki uczestniczeniu w cyklu Krebsa.

Dodatek kwasu jabłkowego poprawia również perystaltykę jelit oraz przyczynia się do rozwoju korzystnych dla zdrowia bakterii. Jabłczany kreatyny zwiększają jednocześnie zapasy fosfokreatyny w mięśniach, dzięki czemu przyczyniają się do budowy ich wytrzymałości i siły, co stanowi doskonałą zaletę dla osób na diecie beztlenowej.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
AB squat – jakie mięśnie można wytrenować za pomocą tego urządzenia?
AB squat – jakie mięśnie można wytrenować za pomocą tego urządzenia?
Szukasz domowego sprzętu sportowego dla siebie i swoich bliskich? Poznaj AB squat, który może okazać się odpowiedzią na twoje oczekiwania!
Catering dietetyczny – wygoda na którą warto sobie pozwolić
Catering dietetyczny – wygoda na którą warto sobie pozwolić
Współczesne tempo życia przyprawia wiele osób o zawrót głowy. Często obowiązki zawodowe zajmują nam czas od rana do wieczora. Bardzo często w tym natłoku nie mamy czasu ani siły, by zadbać o swoją dietę i często jemy byle co w pośpiechu na mieście.
Płyta stykowa a Twój projekt DIY – podstawowe informacje
Płyta stykowa a Twój projekt DIY – podstawowe informacje
Dowiedz się, jco to jest i jak możesz wykorzystać płytkę stykową w twórczych projektach DIY.
Ostatnie wpisy