Na czym polega fizjoterapia?
ZDROWIE

Na czym polega fizjoterapia?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Rozważasz konsultację fizjoterapeutyczną? Przeczytaj, z jakimi dolegliwościami warto skierować się do gabinetu. 

Fizjoterapia to integralna część nauk medycznych, która może stanowić samodzielną metodę leczenia, a także być uzupełnieniem farmakoterapii czy leczenia operacyjnego. Może być także podstawą profilaktyki schorzeń. Wykorzystuje się w niej różne formy energii w celu leczenia, rehabilitacji oraz profilaktyki. Przede wszystkim fizjoterapia obejmuje leczenie przy użyciu bodźców fizycznych. Są to metody takie jak kinezyterapia, masaż leczniczy czy fizykoterapia. Przykładowo fizjoterapia Warszawa obejmuje ruch i ćwiczenia, terapię manualną, hydroterapię oraz inne podejścia. Fizjoterapia łączy się z rehabilitacją, ale ma za zadanie również promocję zdrowego trybu życia i poprawę kondycji fizycznej.

Fizjoterapia Kto powinien zwrócić się do fizjoterapeuty?

Fizjoterapeuci pracują w różnych klinikach zdrowia, szpitalach, domach opieki, placówkach rehabilitacyjnych czy klubach sportowych. Warto zwrócić się do fizjoterapety, jeśli np. odczuwasz długotrwałe bóle kręgosłupa i szyi, cierpisz na urazy sportowe, osteoporozę czy zmagasz się z zapaleniem stawów. Coraz więcej osób udaje się do fizjiterapeuty także na wizyty kontrolne, masaże relaksujące, a także inne zabiegi, które mają na celu ogólną poprawę kondycji fizycznej i wzmocnienie mięśni. 

Czym jest rehabilitacja?

Rehabilitacja to działania lecznicze, społeczne, psychologiczne, organizacyjne, techniczne czy edukacyjne, mające na celu przywrócenie całkowitej lub chociaż częściowej sprawności fizycznej lub psychicznej. Nowoczesny ośrodek medyczny rehabilitacja Łomianki specjalizuje się w leczeniu schorzeń i rehabilitacji narządu ruchu, rehabilitacji kręgosłupa, rehabilitacji neurologicznej. Warto, aby zwróciły się tam osoby wymagające rehabilitacji ortopedycznej, którzy potrzebują pomocy w przywróceniu pełnej mobilności i oczekują indywidualnego podejścia do pacjenta. Przy rehabilitacji czy gimnastyce korekcyjnej rehabilitanci korzystają z profesjonalnego sprzętu medycznego obejmującego m.in.: przyrządy do regeneracji mięśni i drenażu limfatycznego czy kliny rehabilitacyjne z pianki poliuretanowej, które pomagają odciążyć niektóre części ciała, zapobiec odleżynom czy wspomagać przepływ krwi. 

Fot.: Yan Krukov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zalety gotowania na parze
Zalety gotowania na parze
Gotowanie na parze jest o wiele lepszym sposobem gotowania, dzięki któremu potrawy stają się smaczniejsze i zdrowsze. Co zatem można gotować na parze i na czym to w ogóle polega?
Smaczne i zdrowe bakalie
Smaczne i zdrowe bakalie
Bakalie to duża grupa produktów spożywczych, w której znajdują się suszone owoce, różne orzechy i pestki. To odżywczy i smaczny ekologiczny dodatek do jadłospisu.
Dieta DASH na choroby serca i dłuższe życie? Anna Lewandowska uzasadnia!
Dieta DASH na choroby serca i dłuższe życie? Anna Lewandowska uzasadnia!
Na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominająca śródziemnomorski model żywienia dieta DASH to nowy hit wśród orędowniczek zdrowego stylu życia. Co sądzi na jej temat Anna Lewandowska?
Ostatnie wpisy