Orbitrek w domu – kilka efektywnych ćwiczeń
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMU

Orbitrek w domu – kilka efektywnych ćwiczeń

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Orbitrek to maszyna do ćwiczeń, z której bez przeszkód możemy korzystać również w domu. Wymusza on bowiem pracę różnych mięśni, dzięki czemu ćwiczenie na nim jest jeszcze bardziej efektywne. Jest to urządzenie, na które zdecydować się mogą zarówno osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy, jak i te, którym zależy na wzmocnieniu mięśni, poprawie kondycji oraz zwiększeniu wydolności.

Jak rozpocząć treningi na orbitreku?

Zanim rozpoczniemy treningi, konieczny jest wybór dobrej jakości sprzętu. Zdecydowanie warto jest sprawdzić orbitreki na Prosportowy, ponieważ ten sklep internetowy oferuje szeroki wybór urządzeń sportowych. Ćwicząc na nim po raz pierwszy, trzeba pamiętać głównie o tym, aby utrzymywać prawidłową pozycję. Ręce muszą być osadzone na ruchomych drążkach. Pomoże to złapać odpowiedni rytm, a także pozwoli utrzymać wyprostowaną sylwetkę. 

Ćwiczenia wzmacniające poszczególne partie nóg

Orbirtek pozwala na wykonywanie ćwiczeń maksymalnie angażujących nogi. W tym celu należy stanąć stopami na podestach, a dłonie ułożyć na nieruchomych uchwytach, które znajdują się z boku maszyny. Ważne jest to, aby przez cały czas łokcie pozostawały luźno przy ciele. W takiej pozycji świetnie kształtują się nie tylko mięśnie nóg, ale również pośladków. W celu rozgrzania ciała na początek należy ustawić małe obciążenie i ćwiczyć w ten sposób 10 minut. Następnie można zwiększyć poziom intensywności, ale musi być on nadal dopasowany do naszych możliwości. Najlepsze efekty dają treningi wykonywane 3 razy w tygodniu trwające około 30 minut.

Ćwiczenia na wzmocnienie całego ciała z biernym użyciem rąk

Jest to drugi rodzaj ćwiczeń, jaki można wykonywać na orbitreku. Polega on na tym, że ręce nie opierają się na nieruchomych drążkach, ale lekko i luźno trzymana są na drążkach ruchomych. Podczas ćwiczeń powinny one tylko delikatnie pracować. Również przed rozpoczęciem tego treningu bardzo ważne jest odpowiednia rozgrzewka, która ma zapobiec kontuzjom i urazom. Ze względu na to, że ten rodzaj ćwiczeń jest nieco bardziej męczący można zakończyć trening po 20 minutach, a czas przeznaczony na trening systematycznie wydłużać.

Najbardziej intensywne ćwiczenia na orbitreku

Ćwiczenia, które angażują do intensywnego wysiłku zarówno nogi, jak i ręce przynoszą najlepsze i najbardziej spektakularne efekty. Ręce trzymane są na ruchomych drążkach, a ramiona dynamicznie pracują wraz z nogami. Decydując się na taki zestaw ćwiczeń, warto zastosować interwały polegające na naprzemiennym wykonywaniu ich na programie o wysokiej oraz niskiej intensywności. Angażują one do pracy wszystkie mięśnie, a dodatkowo przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej i kształtowanie ładnej sylwetki. Osoby początkujące nie powinny przekraczać 15 minut takiego rodzaju treningu. Wraz ze wzrostem formy czas ten można systematycznie wydłużać.

Orbirtek jest świetnym sprzętem, który angażuje do pracy wiele partii ciała bez konieczności używania dodatkowych akcesoriów. Można ćwiczyć na nim w domowym zaciszu np. podczas oglądania telewizji. Osoby, które chcą zadbać o swoje ciało oraz zdrowie oprócz orbirteka powinny wybrać także inny sprzęt fitness na Prosportowy, ponieważ jest to sklep bogaty w tego rodzaju asortyment. Wybierając dobrej jakości sprzęt, mamy gwarancję nie tylko tego, że posłuży on przez długi czas, ale również możemy być pewni, że obsługując go we właściwy sposób nie wyrządzimy sobie krzywdy.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mięśnie posturalne a prawidłowa postawa ciała
Mięśnie posturalne a prawidłowa postawa ciała
Wady postawy są jedną z chorób cywilizacyjnych naszych czasów. Zadbaj o siebie i sprawdź, co możesz zrobić, aby uniknąć urazów kręgosłupa.
Makaronowe chipsy, smażone pikle, tarta z pomidorami – nowe kulinarne przeboje TikToka!
Makaronowe chipsy, smażone pikle, tarta z pomidorami – nowe kulinarne przeboje TikToka!
Trzy przepisy z TikToka, które zachwycą każdego!
Zobacz, dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online
Zobacz, dlaczego warto skorzystać z konsultacji lekarskich online
Skończyły Ci się lekarstwa i potrzebujesz recepty, a nie masz czasu odwiedzić lekarza? Rozwiązaniem tego i wielu innych problemów jest konsultacja lekarska online. Dzięki niej zasięgniesz porady specjalisty bez wychodzenia z domu.
Ostatnie wpisy