Czym są diety oczyszczające?
DIETETYKAODCHUDZANIE

Czym są diety oczyszczające?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dieta ma ogromny wpływ na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszych czasach żywność jest bardzo słabej jakości, zawiera mnóstwo konserwantów i jest wysoce przetworzona. Wiele czynników w sposobie odżywiania może sprawiać, że czujesz wieczne zmęczenie, ciężkość po posiłkach czy budzą się w Tobie nagłe zachcianki żywieniowe. Wszystko to może być symptomem obecności toksyn w organizmie. Opowiadamy, jak się ich pozbyć – poznaj diety oczyszczające. 

Czym jest dieta oczyszczająca?   

Detoksykacja organizmu a pomocą diety to zazwyczaj krótki, kilkudniowy, cykl, w którym zmienia się drastycznie sposób żywienia, aby organizm zaczął się regenerować i oczyszczać. Dieta oczyszczająca jest dobrym rozwiązaniem właściwie dla każdego, ale polecana jest głównie osobom ze złymi nawykami żywieniowymi, żyjącym w ciągłym biegu i spożywającym duże ilości przetworzonego jedzenia. Kilkudniowa kuracja detoksująca daje organizmowi czas na pozbycie się, kumulowanych przez lata, szkodliwych substancji. Taką kurację warto co jakiś czas powtarzać, aby utrzymać i podbić jej działanie. 

Jak działa detox dietetyczny?  

Ludzki organizm jest mechanizmem, który oczyszcza się sam w sposób automatyczny. Proces ten jest jednak często zbyt wolny, ponieważ przemiana materii człowieka nie jest przystosowana do tempa życia, jakie obowiązuje na świecie w ostatnich latach. Diety sokowe, czyli kilkudniowy plan żywieniowy oparty na sokach, ma na celu przyspieszenie metabolizmu i zmotywowanie organizmu do szybszego oczyszczania. Dzięki swojej płynnej formie dieta stirfood nawadnia ciało i wspomaga wydalanie toksyn wraz z moczem i potem. Szybsza przemiana materii, wywołana spożywaniem dużej ilości błonnika, wspomaga pozbywanie się toksyn przez defekację. Dieta oczyszczająca nie jest magicznym sposobem na pozbycie się z organizmu toksyn, jest ona narzędziem do przyspieszenia tego procesu.   

Dzięki dodatkom dietetycznym zawartym w sokach wspierają one także pracę wątroby i nerek – naturalnych filtrów w organizmie, które cały czas neutralizują szkodliwe substancje. Lepsze funkcjonowanie tych narządów oznacza też lepsze samopoczucie i więcej energii. Aspektem, który również wpływa na to, że na diecie sokowej czujesz się lekko, jest spory deficyt kaloryczny przewidziany w tych planach żywienia. To doskonały zastępnik dla bardzo szkodliwych i trudnych do przejścia głodówek, czy też “postów wodnych”. Wspaniałe i pyszne diety sokowe możesz zamówić w pełnym zestawie na 3 lub 5 dni przez stronę internetową https://www.nuja.pl/.  

Dlaczego warto skorzystać z diety sokowej?    

Skoro organizm naturalnie oczyszcza się sam, to dlaczego warto go w tym wspomagać? Otóż, przede wszystkim, dieta detoksująca to prawdziwy booster dla metabolizmu, przez co ciało w krótkim czasie wydali o wiele więcej toksyn, niż bez pomocy w postaci diety. Dodatkowo jest to fenomenalna odmiana od codziennego stylu życia i odżywiania. Soki owocowe i warzywne są bombami witaminowymi, dlatego pozwolą Ci uzupełnić niedobory w organizmie i wzmocnią odporność. Wspomaganie funkcjonowania organizmu poprzez regularny detoks to także sposób na odzyskanie energii, pozbycie się uczucia ciężkości po jedzeniu, a także pokonanie bólów głowy, migren, odwodnienia i zaparć.

Zdj. główne: K15 Photos/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Efektywne ćwiczenia w domu: jak wykonać skuteczny trening ogólnorozwojowy bez wychodzenia na siłownię?
Efektywne ćwiczenia w domu: jak wykonać skuteczny trening ogólnorozwojowy bez wychodzenia na siłownię?
Zbudowanie pięknej sylwetki to marzenie wielu osób – niezależnie od płci czy wieku. Wiele osób nie ma jednak możliwości albo czasu, by regularnie chodzić na siłownię.
Sen wpływa na Twoją formę! Jak poprawić jego jakość?
Sen wpływa na Twoją formę! Jak poprawić jego jakość?
Aby zagwarantować sobie dobrą kondycję w czasie treningu i zadbać o rozrost mięśni musisz pamiętać o odpowiedniej ilości snu.
Chcesz stosować afirmacje? Zobacz, od czego zacząć!
Chcesz stosować afirmacje? Zobacz, od czego zacząć!
Afirmacja to jedna z najlepszych technik osiągania sukcesu. Jeżeli i Ty zamierzasz odnieść sukces, bez tych zasad będzie to niemożliwe! To zaledwie kilka kroków, aby polepszyć swoje życie.
Ostatnie wpisy