Feedfit > Reklama > Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?
Reklama

Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jabłczan kreatyny zaraz obok monohydratu kreatyny to najpopularniejsza forma kreatyny. Jak wiadomo, kreatyna zwiększa wydolność fizyczną, dlatego jest szczególnie chętnie stosowana przez wszystkie osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe, jak również ćwiczące siłowo. Jest ulubionym suplementem diety stałych bywalców siłowni. Dowiedz się, dlaczego.

Czym jest jabłczan kreatyny?

Pełna nazwa kreatyny to kwas β metyloguanidynooctowy jest związkiem z grupy hydroksykwasów karboksylowych. Znajduje się naturalnie w mięśniach ludzkich, gdzie pełni funkcję elementu magazynującego energię. Można śmiało stwierdzić, że jest to swego rodzaju paliwo komórkowe. U osób nietrenujących zazwyczaj zapotrzebowanie na kreatynę pokrywają spożywane posiłki, natomiast osoby chcące osiągnąć przyrost masy mięśniowej mogą wdrożyć jej dodatkową suplementację.

Stosowanie jabłczanu kreatyny

Monohydrat ma tendencje do rozkładania się pod wpływem działania enzymów trawiennych, natomiast w przypadku jabłczanu powstaje stabilna forma kreatyny. Standardowa dawka kreatyny wynosi pomiędzy 3-5g na dobę, jednak dawkowanie jabłczanu kreatyny i zapotrzebowanie na niego jest zależne od:

  • poziomu zbilansowania swojej diety,
  • częstotliwości wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych,
  • chęci zwiększania masy ciała lub przeprowadzenia redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wagi osoby suplementującej jabłczan.

Wśród dostępnych na rynku preparatów dla sportowców jest to jeden z najlepiej przebadanych suplementów. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by kupować go w sprawdzonych miejscach, u wiarygodnych dystrybutorów. Wysokiej jakości suplementy, w tym jabłczan kreatyny można dostać tutaj: https://ostrovit.com/pl/menu/jablczan-kreatyny-18866.html.

Zalety z suplementacji jabłczanu kreatyny

Jabłczan kreatyny to najlepiej przyswajalna forma kreatyny, która rozkłada się w organizmie dużo dłużej niż dzieje się to w przypadku monohydratu kreatyny. Ponadto, jest odporny na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego. Podczas stosowania zwiększa wydolność fizyczną w odniesieniu do osób intensywnie trenujących. Poza tym pomaga budować masę mięśniową, tkanka mięśniowa trudniej rozpada się w czasie redukcji tkanki tłuszczowej czy nie powoduje retencji wody.

Kreatyna wzmacnia włókna mięśniowe i ma działanie chroniące przed przemęczeniem mięśniowym. Ułatwia również regenerację potreningową. To wyjątkowo bezpieczny suplement, a skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Suplement jest dostępny w postaci tabletek lub proszków. W przypadku sypkiej wersji możliwe jest połączenie kreatyny z wodą lub wykorzystanie jej w innym, dowolnym napoju.

Zdj. główne: materiał od klienta

Artykuły

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Artykuł sponsorowany
Polecane wpisy
Reklama

Bieganie na bieżni czy w terenie? Co przyniesie lepsze rezultaty?

Bieganie cieszy się dużą popularnością wśród osób, które dbają o swoją kondycję fizyczną. Nie zawsze jednak mamy czas i ochotę na bieganie w terenie. Wtedy pomocna okazuje się bieżnia treningowa. Jakie rezultaty przynosi bieganie na bieżni?
Czytaj więcej
Reklama

Jak leczyć chrapanie?

Dlaczego chrapiemy i w jaki sposób leczyć to zaburzenie? Odpowiedź poniżej!
Czytaj więcej
Reklama

Olejek konopny CBD - jak go stosować i czy warto?

Czym charakteryzuje się olej konopny i czy warto go stosować?
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *