Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?
SUPLEMENTACJA

Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jabłczan kreatyny zaraz obok monohydratu kreatyny to najpopularniejsza forma kreatyny. Jak wiadomo, kreatyna zwiększa wydolność fizyczną, dlatego jest szczególnie chętnie stosowana przez wszystkie osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe, jak również ćwiczące siłowo. Jest ulubionym suplementem diety stałych bywalców siłowni. Dowiedz się, dlaczego.

Czym jest jabłczan kreatyny?

Pełna nazwa kreatyny to kwas β metyloguanidynooctowy jest związkiem z grupy hydroksykwasów karboksylowych. Znajduje się naturalnie w mięśniach ludzkich, gdzie pełni funkcję elementu magazynującego energię. Można śmiało stwierdzić, że jest to swego rodzaju paliwo komórkowe. U osób nietrenujących zazwyczaj zapotrzebowanie na kreatynę pokrywają spożywane posiłki, natomiast osoby chcące osiągnąć przyrost masy mięśniowej mogą wdrożyć jej dodatkową suplementację.

Stosowanie jabłczanu kreatyny

Monohydrat ma tendencje do rozkładania się pod wpływem działania enzymów trawiennych, natomiast w przypadku jabłczanu powstaje stabilna forma kreatyny. Standardowa dawka kreatyny wynosi pomiędzy 3-5g na dobę, jednak dawkowanie jabłczanu kreatyny i zapotrzebowanie na niego jest zależne od:

  • poziomu zbilansowania swojej diety,
  • częstotliwości wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych,
  • chęci zwiększania masy ciała lub przeprowadzenia redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wagi osoby suplementującej jabłczan.

Wśród dostępnych na rynku preparatów dla sportowców jest to jeden z najlepiej przebadanych suplementów. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by kupować go w sprawdzonych miejscach, u wiarygodnych dystrybutorów. Wysokiej jakości suplementy, w tym jabłczan kreatyny można dostać tutaj: https://ostrovit.com/pl/menu/jablczan-kreatyny-18866.html.

Zalety z suplementacji jabłczanu kreatyny

Jabłczan kreatyny to najlepiej przyswajalna forma kreatyny, która rozkłada się w organizmie dużo dłużej niż dzieje się to w przypadku monohydratu kreatyny. Ponadto, jest odporny na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego. Podczas stosowania zwiększa wydolność fizyczną w odniesieniu do osób intensywnie trenujących. Poza tym pomaga budować masę mięśniową, tkanka mięśniowa trudniej rozpada się w czasie redukcji tkanki tłuszczowej czy nie powoduje retencji wody.

Kreatyna wzmacnia włókna mięśniowe i ma działanie chroniące przed przemęczeniem mięśniowym. Ułatwia również regenerację potreningową. To wyjątkowo bezpieczny suplement, a skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Suplement jest dostępny w postaci tabletek lub proszków. W przypadku sypkiej wersji możliwe jest połączenie kreatyny z wodą lub wykorzystanie jej w innym, dowolnym napoju.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno się znaleźć w domowej apteczce na okres zimowy?
Co powinno się znaleźć w domowej apteczce na okres zimowy?
Chcesz zadbać o bezpieczeństwo swoich bliskich zimą? Sprawdź, co powinno znaleźć się w domowej apteczce na okres zimowy!
Czy suplementy diety rzeczywiście pomagają w poprawie wydajności treningowej?
Czy suplementy diety rzeczywiście pomagają w poprawie wydajności treningowej?
Suplementy diety to produkty, które są stosowane w celu uzupełnienia diety i wspomagania zdrowia. Często stosuje się je również w celu poprawy wydajności treningowej i osiągania lepszych wyników. Jednak wiele osób zastanawia się, czy suplementy diety rzeczywiście pomagają w poprawie wydajności treningowej, czy może to tylko marketingowe oszustwo. W tym artykule omówimy, jakie suplementy diety pomagają w poprawie wydajności treningowej i jak działają.
Jak dobrać ochraniacze na zęby?
Jak dobrać ochraniacze na zęby?
W jaki sposób je dobierać i na co warto zwracać uwagę?
Ostatnie wpisy