Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?
SUPLEMENTACJA

Dlaczego warto stosować jabłczan kreatyny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jabłczan kreatyny zaraz obok monohydratu kreatyny to najpopularniejsza forma kreatyny. Jak wiadomo, kreatyna zwiększa wydolność fizyczną, dlatego jest szczególnie chętnie stosowana przez wszystkie osoby uprawiające sporty wytrzymałościowe, jak również ćwiczące siłowo. Jest ulubionym suplementem diety stałych bywalców siłowni. Dowiedz się, dlaczego.

Czym jest jabłczan kreatyny?

Pełna nazwa kreatyny to kwas β metyloguanidynooctowy jest związkiem z grupy hydroksykwasów karboksylowych. Znajduje się naturalnie w mięśniach ludzkich, gdzie pełni funkcję elementu magazynującego energię. Można śmiało stwierdzić, że jest to swego rodzaju paliwo komórkowe. U osób nietrenujących zazwyczaj zapotrzebowanie na kreatynę pokrywają spożywane posiłki, natomiast osoby chcące osiągnąć przyrost masy mięśniowej mogą wdrożyć jej dodatkową suplementację.

Stosowanie jabłczanu kreatyny

Monohydrat ma tendencje do rozkładania się pod wpływem działania enzymów trawiennych, natomiast w przypadku jabłczanu powstaje stabilna forma kreatyny. Standardowa dawka kreatyny wynosi pomiędzy 3-5g na dobę, jednak dawkowanie jabłczanu kreatyny i zapotrzebowanie na niego jest zależne od:

  • poziomu zbilansowania swojej diety,
  • częstotliwości wykonywania intensywnych ćwiczeń fizycznych,
  • chęci zwiększania masy ciała lub przeprowadzenia redukcji tkanki tłuszczowej,
  • wagi osoby suplementującej jabłczan.

Wśród dostępnych na rynku preparatów dla sportowców jest to jeden z najlepiej przebadanych suplementów. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by kupować go w sprawdzonych miejscach, u wiarygodnych dystrybutorów. Wysokiej jakości suplementy, w tym jabłczan kreatyny można dostać tutaj: https://ostrovit.com/pl/menu/jablczan-kreatyny-18866.html.

Zalety z suplementacji jabłczanu kreatyny

Jabłczan kreatyny to najlepiej przyswajalna forma kreatyny, która rozkłada się w organizmie dużo dłużej niż dzieje się to w przypadku monohydratu kreatyny. Ponadto, jest odporny na kwaśne środowisko przewodu pokarmowego. Podczas stosowania zwiększa wydolność fizyczną w odniesieniu do osób intensywnie trenujących. Poza tym pomaga budować masę mięśniową, tkanka mięśniowa trudniej rozpada się w czasie redukcji tkanki tłuszczowej czy nie powoduje retencji wody.

Kreatyna wzmacnia włókna mięśniowe i ma działanie chroniące przed przemęczeniem mięśniowym. Ułatwia również regenerację potreningową. To wyjątkowo bezpieczny suplement, a skutki uboczne występują niezwykle rzadko. Suplement jest dostępny w postaci tabletek lub proszków. W przypadku sypkiej wersji możliwe jest połączenie kreatyny z wodą lub wykorzystanie jej w innym, dowolnym napoju.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suplementacja lizyny – czym skutkuje niedobór tego aminokwasu w ludzkim organizmie?
Suplementacja lizyny – czym skutkuje niedobór tego aminokwasu w ludzkim organizmie?
Lizyna jest jednym ze składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sprawdź, jak prawidłowo uzupełniać poziom aminokwasu w codziennej diecie!
Post warzywno-owocowy Dąbrowskiej sposobem na oczyszczenie organizmu? Znana dietetyczka ostrzega!
Post warzywno-owocowy Dąbrowskiej sposobem na oczyszczenie organizmu? Znana dietetyczka ostrzega!
Poszukujesz skutecznej diety i twoją uwagę zwrócił post Ewy Dąbrowskiej? Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się, czy rzeczywiście jest on korzystny dla organizmu, zwłaszcza że opinie ekspertów są podzielone.
Dieta bogatoresztkowa – poznaj jej zasady!
Dieta bogatoresztkowa – poznaj jej zasady!
Dieta bogatoresztkowa to ciekawy sposób żywienia rekomendowany zwłaszcza osobom borykającym się z zaparciami. Poznaj jej zasady i sprawdź, czy będzie idealna także dla Ciebie!
Ostatnie wpisy