Twister do ćwiczeń – jak działa i który model wybrać?
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Twister do ćwiczeń – jak działa i który model wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Twister obrotowy do ćwiczeń to urządzenie, które podbiło serce niejednej miłośniczki aktywności fizycznej. Jeśli nie mamy już wątpliwości, że warto zainwestować w tego typu sprzęt, powstaje pytanie: jakimi czynnikami kierować się podczas dokonywania wyboru?

Twister obrotowy – pomocnik w modelowaniu sylwetki

Twister do ćwiczeń to dosyć niepozorny sprzęt sportowy, który na pierwszy rzut oka niczym specjalnym się nie wyróżnia. Ba! W porównaniu do bardziej atrakcyjnych przyrządów może nam się nawet wydać nudny i niewart uwagi. Nic bardziej mylnego – z pomocą twistera będziemy w stanie przeprowadzić intensywną i niezwykle efektywną sesję treningową. Jakie korzyści płyną z ćwiczeń z twisterem obrotowym?

Niewiele osób zdaje sobie z tego faktu sprawę, ale regularne stosowanie tego coraz popularniejszego sprzętu może mieć kluczowe znaczenie w skutecznym modelowaniu sylwetki. Ćwiczenia na twisterze pomogą nam wysmuklić talię, wypracować silne mięśnie brzucha, a nawet pozbyć się niechcianych boczków. Warto zaznaczyć, że sam twister rzecz jasna nie rozwiąże wszystkich naszych problemów, ale jako element planu treningowego sprawdzi się wprost znakomicie! Co istotne, jest to sprzęt stworzony do przenoszenia dzięki swoim niewielkim rozmiarom, w związku z czym możemy śmiało opuścić z nim zacisze domowego ogniska i udać się na świeże powietrze.

Twister obrotowy – jak działa i jaki wybrać?

Ćwiczenia na twisterze obrotowym – zgodnie z nazwą samego przyrządu – polegają na naprzemiennych skrętach tułowia. Trening z wykorzystaniem tego niedużego urządzenia nie wymaga więc od nas niebywałej sprawności fizycznej. Przygodę z twisterem może zacząć tak naprawdę każdy – niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia. Warto jedynie pamiętać, że różne rodzaje twistera sprawdzą się do różnych celów. Jaki sprzęt spełni Twoje oczekiwania? Wybór należy do Ciebie!

Podstawowa wersja twistera służy przede wszystkim do pracy nad mięśniami skośnymi brzucha i do wysmuklania talii. Jest to najtańszy i najprostszy wariant urządzenia, który pomimo wielu zalet charakteryzuje się również ograniczonym wachlarzem możliwości.

Twister z linkami – użytkownik takiej wersji sprzętu będzie miał już zdecydowanie większe pole do popisu. Poza wzmocnieniem mięśni brzucha i smukłą talią ćwiczenia przy użyciu twistera z linkami gwarantują świetny trening dla ramion. Dodatkowo ten wariant nie należy do najbardziej kosztownych, choć zapłacimy za niego więcej niż za wersję podstawową. Jeśli cena nie gra dla nas aż tak znaczącej roli, to warto zwrócić uwagę właśnie na twister z linkami!

Twister z wypustkami – fenomen tego twistera polega na wypustkach zamontowanych przy samej podstawie. Podczas treningu działają one na stopy niczym masaż – jest to więc wersja stworzona dla miłośniczek relaksu.Twister z drążkiem i uchwytem – najbogatszy wariant twistera, który najczęściej spotkamy na siłowni lub w klubie fitness. Stacjonarny charakter przyrządu uniemożliwia przenoszenie go z miejsca na miejsce, ale twister z drążkiem i uchwytem rekompensuje z nawiązką ten drobny mankament. Wbudowany drążek z uchwytem daje użytkownikowi sprzętu możliwość przytrzymania się podczas ćwiczeń, co z kolei ułatwia utrzymanie górnej części ciała w stanie spoczynku.

Zdj. główne: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wioślarz w domu – jakie efekty daje trening na ergometrze?
Wioślarz w domu – jakie efekty daje trening na ergometrze?
Ergometr wioślarski to popularny przyrząd angażujący nawet 95% mięśni naszego ciała. Sprawdź, jakie efekty daje trening na popularnym wioślarzu!
Jakie badania warto robić cyklicznie?
Jakie badania warto robić cyklicznie?
Aby zadbać o swój organizm, warto pamiętać o tym, aby co najmniej raz w roku wykonywać badania profilaktyczne, takie jak morfologia czy badanie ogólne moczu.
Czy można jeść ulubione potrawy i chudnąć?
Czy można jeść ulubione potrawy i chudnąć?
Wbrew pozorom, będąc na diecie nie trzeba wcale rezygnować z ulubionych dań. Wystarczy przyrządzić je w wersji fit!
Ostatnie wpisy