Feedfit > DIETETYKA > ZDROWE ODŻYWIANIE > Sezon na truskawki rozpoczęty! Dlaczego warto jeść te słodkie owoce?
AKTYWNOŚĆDIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Sezon na truskawki rozpoczęty! Dlaczego warto jeść te słodkie owoce?

Foto: Freepik

Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze zdrowie mają owoce. A skoro o nich mowa, niedawno rozpoczął się sezon na truskawki, które od lat cieszą się w Polsce gigantycznym uznaniem wśród orędowników zdrowego odżywiania. Przeprowadzone w tym roku badania wykazały nawet, że sezonowe owoce dla większości z nas stanowią zdecydowany numer jeden, jeśli chodzi o naturalne przekąski. Dlaczego tak chętnie sięgamy po truskawki?

Rezultaty ankiety zrealizowanej ostatnio przez firmę Kantar na zlecenie Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw mówią same za siebie – aż 65 procent Polaków wskazało truskawki jako swój ulubiony owoc. Okazało się również, że ze względu na walory smakowe najchętniej sięgamy po produkty hodowane na krajowym podwórku. Popularna krzyżówka dwóch gatunków poziomek może zapewnić nam jednak coś znacznie więcej aniżeli tylko słodkie wrażenia dla podniebienia.

Spożywanie truskawek to przede wszystkim szereg korzyści zdrowotnych dla ludzkiego organizmu. Sezonowe owoce są moczopędne oraz obniżają ciśnienie tętnicze, zaś zawarte w nich pektyna i rozmaite kwasy przyspieszają pracę jelit i przemianę materii. Jedząc truskawki zapewnimy sobie pokaźną dawkę witaminy C, a także – co potwierdzają wszelakie badania – zredukujemy ryzyko wystąpienia zawału serca. Ponadto ulubiony owoc Polaków wykazuje również właściwości antynowotworowe i jest niskokaloryczny (ok. 30 kcal w 100 g). Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko udać się na najbliższy stragan i pozyskać tę skarbnicę zdrowia.

Opublikowany przez Apteka przy Placu Zbawiciela – apteka 24h Środa, 26 maja 2021

Miłośników owoców nie trzeba zresztą dwa razy przekonywać – dość powiedzieć, że w tym sezonie odnotywana jest rekordowa sprzedaż truskawek, pomimo stosunkowo wysokich cen (od kilkunastu do nawet 30 złotych za kilogram!). Na własnym zdrowiu nie warto jednak oszczędzać, w związku z czym korzystajmy ze słodkich darów natury zanim znów opuszczą nas na wiele miesięcy.

Foto wyróżniające: Freepik

Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

5 rodzajów kiełków, które zawierają najwięcej wartości odżywczych i witamin

Coroczna rzeżucha na Wielkanoc już Ci nie wystarcza? Wzbogać swój codzienny jadłospis o pozostałe kiełki, które nie tylko smakują, ale również mają zbawienny wpływ na ludzki organizm!
Czytaj więcej
DIETETYKAODCHUDZANIE

Co należy wiedzieć o diecie sokowej?

Zastanawiasz się, jak wygląda przebieg diety sokowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega i komu polecana jest kuracja oczyszczająca.
Czytaj więcej
DIETETYKA

Zdrowe życie – luksus, na który nie każdego stać?

XXI wiek to przede wszystkim synonim czasów, w którym ludzie starają się być jak najbardziej fit. Zdrowe odżywianie i treningi to tylko kilka sposobów, aby zacząć zdrowy tryb życia. Oczywiście większość z metod nie wymaga od nas dużego wkładu pieniężnego, istnieją jednak takie, które kosztują sporo.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *