Sezon na truskawki rozpoczęty! Dlaczego warto jeść te słodkie owoce?
AKTYWNOŚĆDIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Sezon na truskawki rozpoczęty! Dlaczego warto jeść te słodkie owoce?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z pewnością doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny wpływ na nasze zdrowie mają owoce. A skoro o nich mowa, niedawno rozpoczął się sezon na truskawki, które od lat cieszą się w Polsce gigantycznym uznaniem wśród orędowników zdrowego odżywiania. Przeprowadzone w tym roku badania wykazały nawet, że sezonowe owoce dla większości z nas stanowią zdecydowany numer jeden, jeśli chodzi o naturalne przekąski. Dlaczego tak chętnie sięgamy po truskawki?

Rezultaty ankiety zrealizowanej ostatnio przez firmę Kantar na zlecenie Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw mówią same za siebie – aż 65 procent Polaków wskazało truskawki jako swój ulubiony owoc. Okazało się również, że ze względu na walory smakowe najchętniej sięgamy po produkty hodowane na krajowym podwórku. Popularna krzyżówka dwóch gatunków poziomek może zapewnić nam jednak coś znacznie więcej aniżeli tylko słodkie wrażenia dla podniebienia.

Spożywanie truskawek to przede wszystkim szereg korzyści zdrowotnych dla ludzkiego organizmu. Sezonowe owoce są moczopędne oraz obniżają ciśnienie tętnicze, zaś zawarte w nich pektyna i rozmaite kwasy przyspieszają pracę jelit i przemianę materii. Jedząc truskawki zapewnimy sobie pokaźną dawkę witaminy C, a także – co potwierdzają wszelakie badania – zredukujemy ryzyko wystąpienia zawału serca. Ponadto ulubiony owoc Polaków wykazuje również właściwości antynowotworowe i jest niskokaloryczny (ok. 30 kcal w 100 g). Nie pozostaje zatem nic innego, jak tylko udać się na najbliższy stragan i pozyskać tę skarbnicę zdrowia.

Opublikowany przez Apteka przy Placu Zbawiciela – apteka 24h Środa, 26 maja 2021

Miłośników owoców nie trzeba zresztą dwa razy przekonywać – dość powiedzieć, że w tym sezonie odnotywana jest rekordowa sprzedaż truskawek, pomimo stosunkowo wysokich cen (od kilkunastu do nawet 30 złotych za kilogram!). Na własnym zdrowiu nie warto jednak oszczędzać, w związku z czym korzystajmy ze słodkich darów natury zanim znów opuszczą nas na wiele miesięcy.

Foto wyróżniające: Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*