Feedfit > DIETETYKA > FAKTY I MITY > Zdrowa dieta musi być droga? Ewa Chodakowska obala popularny mit!
DIETETYKAFAKTY I MITYZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowa dieta musi być droga? Ewa Chodakowska obala popularny mit!

Foto: pxfuel.com

Jedną z podstawowych obaw podczas rozpoczynania przygody ze zdrowym odżywianiem jest rzekomo niewystarczająca zawartość naszego portfela. Czy bycie fit rzeczywiście nieodłącznie wiąże się z dużymi wydatkami? Ewa Chodakowska postanowiła obalić ten powszechny mit przy pomocy kilku porad na Instagramie.

Ceny produktów dumnie stojących na sklepowych półkach w dziale „zdrowa żywność” z pewnością niejednokrotnie potrafią wprawić w osłupienie. Nic więc dziwnego, że wiele z nas już na samą myśl o przejściu na dietę ma przed oczami astronomiczne oraz – co gorsza – nie zawsze adekwatne do jakości kwoty. Okazuje się jednak, że żywność korzystnie wpływającą na nasze zdrowie, a także samopoczucie możemy znaleźć również w pozostałych częściach marketów. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach!

Ewa Chodakowska od wielu lat uchodzi w Polsce za jeden z największych autorytetów w kwestii zdrowego stylu życia. Popularna trenerka chętnie dzieli się ze swoimi fankami rozmaitymi poradami za pośrednictwem Instagrama, co stało się zresztą częścią jej regularnej działalności. Tym razem „Choda” udowadnia, że wcale nie musimy wydawać majątku, aby nasze codzienne menu było wypełnione pełnowartościowymi produktami. O czym należy pamiętać przed przejściem na dietę?

Pierwsza zasada proponowana przez Chodakowską to bazowanie na polskiej żywności. Przyczyna jest bardzo prosta – krajowe produkty roślinne, takie jak kasze, pieczywo pełnoziarniste na zakwasie czy suche nasiona roślin strączkowych, charakteryzują się niskimi cenami oraz wysoką jakością. Następnie trenerka-killerka doradza, by wybierać produkty sezonowe. W okresie letnim będą to m.in. polski bób, maliny, czereśnie i fasolka szparagowa. Ostatnia zasada od influencerki to po prostu gotowanie w domu. Ewa Chodakowska zaznacza, że coraz więcej produktów na rynku może pochwalić się dobrym składem, ale przyrządzanie posiłków w zaciszu domowego ogniska zawsze pozostanie zdecydowanie zdrowszą opcją. Tym z nas, którzy nie mają czasu na kuchenne podboje, proponuje zaś catering dietetyczny.

Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

5 rodzajów kiełków, które zawierają najwięcej wartości odżywczych i witamin

Coroczna rzeżucha na Wielkanoc już Ci nie wystarcza? Wzbogać swój codzienny jadłospis o pozostałe kiełki, które nie tylko smakują, ale również mają zbawienny wpływ na ludzki organizm!
Czytaj więcej
DIETETYKAODCHUDZANIE

Co należy wiedzieć o diecie sokowej?

Zastanawiasz się, jak wygląda przebieg diety sokowej? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na czym polega i komu polecana jest kuracja oczyszczająca.
Czytaj więcej
DIETETYKA

Zdrowe życie – luksus, na który nie każdego stać?

XXI wiek to przede wszystkim synonim czasów, w którym ludzie starają się być jak najbardziej fit. Zdrowe odżywianie i treningi to tylko kilka sposobów, aby zacząć zdrowy tryb życia. Oczywiście większość z metod nie wymaga od nas dużego wkładu pieniężnego, istnieją jednak takie, które kosztują sporo.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *