Feedfit > DIETETYKA > FAKTY I MITY > Zdrowa dieta musi być droga? Ewa Chodakowska obala popularny mit!
DIETETYKAFAKTY I MITYZDROWE ODŻYWIANIE

Zdrowa dieta musi być droga? Ewa Chodakowska obala popularny mit!

Foto: pxfuel.com

Jedną z podstawowych obaw podczas rozpoczynania przygody ze zdrowym odżywianiem jest rzekomo niewystarczająca zawartość naszego portfela. Czy bycie fit rzeczywiście nieodłącznie wiąże się z dużymi wydatkami? Ewa Chodakowska postanowiła obalić ten powszechny mit przy pomocy kilku porad na Instagramie.

Ceny produktów dumnie stojących na sklepowych półkach w dziale „zdrowa żywność” z pewnością niejednokrotnie potrafią wprawić w osłupienie. Nic więc dziwnego, że wiele z nas już na samą myśl o przejściu na dietę ma przed oczami astronomiczne oraz – co gorsza – nie zawsze adekwatne do jakości kwoty. Okazuje się jednak, że żywność korzystnie wpływającą na nasze zdrowie, a także samopoczucie możemy znaleźć również w pozostałych częściach marketów. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach!

Ewa Chodakowska od wielu lat uchodzi w Polsce za jeden z największych autorytetów w kwestii zdrowego stylu życia. Popularna trenerka chętnie dzieli się ze swoimi fankami rozmaitymi poradami za pośrednictwem Instagrama, co stało się zresztą częścią jej regularnej działalności. Tym razem „Choda” udowadnia, że wcale nie musimy wydawać majątku, aby nasze codzienne menu było wypełnione pełnowartościowymi produktami. O czym należy pamiętać przed przejściem na dietę?

Pierwsza zasada proponowana przez Chodakowską to bazowanie na polskiej żywności. Przyczyna jest bardzo prosta – krajowe produkty roślinne, takie jak kasze, pieczywo pełnoziarniste na zakwasie czy suche nasiona roślin strączkowych, charakteryzują się niskimi cenami oraz wysoką jakością. Następnie trenerka-killerka doradza, by wybierać produkty sezonowe. W okresie letnim będą to m.in. polski bób, maliny, czereśnie i fasolka szparagowa. Ostatnia zasada od influencerki to po prostu gotowanie w domu. Ewa Chodakowska zaznacza, że coraz więcej produktów na rynku może pochwalić się dobrym składem, ale przyrządzanie posiłków w zaciszu domowego ogniska zawsze pozostanie zdecydowanie zdrowszą opcją. Tym z nas, którzy nie mają czasu na kuchenne podboje, proponuje zaś catering dietetyczny.

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.

Polecane wpisy

DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Żelazo z pożywienia - jakie produkty są jego największym źródłem

Czy wiesz, że nie tylko mięso jest bogate w żelazo, ale również wiele produktów roślinnych?
Czytaj więcej
DIETETYKA

Dietetyk kliniczny: Kiedy i jak może Ci pomóc?

Osiągnij zdrową dietę i popraw swoje samopoczucie z pomocą dietetyka klinicznego. Indywidualne porady żywieniowe na drodze do lepszego zdrowia!
Czytaj więcej
DIETETYKAODCHUDZANIE

Alternatywne podejścia do odchudzania: Jakie są inne diety które warto rozważyć?

W świecie diet i metod odchudzania istnieje wiele różnych podejść, które obiecują skuteczną utratę wagi i poprawę zdrowia.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *