Jakie suplementy pomagają w osiągnięciu celów dietetycznych?
SUPLEMENTACJA

Jakie suplementy pomagają w osiągnięciu celów dietetycznych?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Osoby, które regularnie trenują i dbają o swoją dietę, często zastanawiają się, czy suplementy diety są dla nich niezbędne. Wiele zależy od celów, jakie chcemy osiągnąć. Dobra jakość diety powinna dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, jednak w niektórych przypadkach suplementy mogą pomóc w uzupełnieniu braków w diecie lub przyspieszeniu osiągania celów dietetycznych.

Najpopularniejsze suplementy które mogą pomóc

  1. Białko – to jeden z najważniejszych składników w diecie osób aktywnych fizycznie. Pomaga w budowaniu i regeneracji mięśni, a także wpływa na spalanie tkanki tłuszczowej. Białka dostarczamy wraz z pożywieniem, jednak w przypadku braku możliwości zjedzenia pełnowartościowego posiłku, warto sięgnąć po suplementy białkowe w postaci proszków, batonów lub płynów. W zależności od indywidualnych potrzeb, warto wybrać białko zwierzęce (np. serwatkowe) lub roślinne (np. sojowe).
  1. Kreatyna – to organiczny związek chemiczny, który naturalnie występuje w organizmie. Kreatyna jest odpowiedzialna za dostarczanie energii do mięśni podczas wysiłku fizycznego. Stosowanie kreatyny może zwiększyć nasze siły i wytrzymałości, a także przyspieszyć proces budowania masy mięśniowej. Kreatyna dostępna jest w postaci proszków lub kapsułek.
  1. Aminokwasy – Aminokwasy to organiczne związki chemiczne, z których budują się białka, jedne z podstawowych składników odżywczych naszego organizmu. W diecie sportowca czy osoby aktywnej fizycznie, aminokwasy odgrywają szczególnie ważną rolę, ponieważ są niezbędne do budowania i regeneracji mięśni, a także do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i hormonalnego.
  1. Witaminy i minerały – to niezbędne składniki odżywcze, które wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Dieta powinna dostarczać nam wszystkich niezbędnych witamin i minerałów, jednak w niektórych przypadkach suplementacja może być potrzebna. Warto zwrócić uwagę na suplementy z witaminami D, C, E, a także magnezem, potasem czy cynkiem.
  1. Spalacze tłuszczu – Spalacze tłuszczu to suplementy diety, które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej poprzez zwiększenie tempa przemiany materii i termogenezy. Działają poprzez pobudzenie układu nerwowego i przyspieszenie pracy serca, co z kolei zwiększa spalanie kalorii.
  1. Przedtreningówki – Przedtreningówki to grupa suplementów diety, które mają na celu poprawienie wydolności i jakości treningu poprzez zwiększenie siły, wytrzymałości oraz skupienia podczas ćwiczeń. Są one polecane dla osób aktywnych fizycznie, którzy chcą poprawić swoje wyniki treningowe i uzyskać lepsze efekty w kształtowaniu sylwetki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Psychoterapia online? Wellbee wkracza z innowacyjnym rozwiązaniem!
Psychoterapia online? Wellbee wkracza z innowacyjnym rozwiązaniem!
Branża psychoterapeutyczna przenosi się również do sieci. Niebawem pacjenci otrzymają możliwość połączenia się z najlepszymi specjalistami za pośrednictwem Internetu. Wszystko […]
Wpływ laserowej korekcji wzroku na aktywność fizyczną
Wpływ laserowej korekcji wzroku na aktywność fizyczną
Dla jednych powrotem do aktywności fizycznej będzie powrót do treningu na basenie albo do pracy w służbach mundurowych, dla innych – po prostu możliwość codziennego krzątania się koło domu. W sformułowaniu “aktywność fizyczna” zawiera się bowiem i nasze amatorskie uprawianie sportu, i sport zawodowy, wyczynowy, ale także codzienny spacer z psem czy sprzątanie.
Jaką dietę stosować w trakcie trwania chemioterapii?
Jaką dietę stosować w trakcie trwania chemioterapii?
Prawidłowe żywienie podczas leczenia onkologicznego, w tym chemioterapii, potrafi być nie lada wyzwaniem. Powikłania terapii (w tym biegunka, nudności czy zaparcia), a także sama choroba nie sprzyjają prowadzeniu zróżnicowanej, właściwie zbilansowanej diety, co zwiększa ryzyko wystąpienia niedoborów żywieniowych.
Ostatnie wpisy