Na czym polega catering dietetyczny i czy można dzięki niemu schudnąć?
DIETETYKA

Na czym polega catering dietetyczny i czy można dzięki niemu schudnąć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Od pewnego czasu, catering dietetyczny cieszy się dużą popularnością zarówno wśród gwiazd show-biznesu, sportowców, jak i ludzi, którzy nie mają czasu lub chęci, aby samodzielnie przygotowywać posiłki. Dieta pudełkowa skierowana jest do klientów, którym zależy na tym, aby zrzucić zbędne kilogramy, zacząć zdrowo się odżywiać, trochę przytyć, zacząć spożywać posiłki o regularnych porach, bądź zgodnie z konkretnym schematem żywieniowym. Bez wątpienia jednak catering dietetyczny szczególnie popularny jest wśród osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Na czym dokładnie on polega i czy faktycznie można dzięki niemu schudnąć? Podpowiadamy.

Na czym polega catering dietetyczny?

Catering dietetyczny to gotowe posiłki o ustalonej kaloryczności, dostarczane przez specjalistyczne firmy wprost pod drzwi klienta. Zazwyczaj przedsiębiorstwa, które oferują dietę pudełkową, w swojej ofercie posiadają wiele różnych typów diet, a więc na przykład odchudzającą, wegetariańską, ketogeniczną, niskowęglanową, wege, fleksitariańską czy o niskim IG. 

Takie przedsiębiorstwa funkcjonują głównie w dużych miastach, chociaż obecnie coraz więcej rozszerza swoją działalność również na mniejsze miejscowości. Dlatego, jeżeli poszukujemy diety pudełkowej, wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło takie jak na przykład: „catering dietetyczny Wrocław” i zapoznać się z ofertą poszczególnych firm tak, aby wybrać tę, która spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Czy można schudnąć dzięki cateringowi dietetycznemu?

Catering dietetyczny to świetny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ponieważ otrzymujemy zdrowe, zbilansowane posiłki o wybranej przez nas kaloryczności wprost pod drzwi. Dzięki temu nie musimy samodzielnie przygotowywać poszczególnych dań, ważyć każdego produktu i sprawdzać jego kaloryczności, a następnie obliczać, ile kalorii spożyliśmy danego dnia. 

Dieta pudełkowa to więc nie tylko duża oszczędność czasu związanego z przygotowywaniem posiłków i wyliczaniem ich kaloryczności, ale także robieniem zakupów czy wymyślaniem, co moglibyśmy zjeść danego dnia. Dodatkowo takie dania są właściwie zbilansowane, a więc dostarczają nam wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i minerałów.

W związku z tym chudnięcie na diecie pudełkowej jest znacznie łatwiejsze niż w sytuacji, kiedy decydujemy się samodzielnie sporządzać jadłospis i przygotowywać wszelkie dania. Żeby jednak dieta pudełkowa przyniosła oczekiwane rezultaty, musimy wybrać odpowiednią kaloryczność, a więc taką, która wynosi około 10-20% mniej niż obliczony wskaźnik CPM, czyli naszej całkowitej przemiany materii. Co więcej, aby dieta taka była skuteczna, nie możemy podjadać między posiłkami, ponieważ wówczas dostarczymy sobie zbyt wiele kalorii i nasze starania pójdą na marne.

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Z czego słynie kawa?
Z czego słynie kawa?
Poznaj krótką historię kawy oraz dowiedz się czegoś więcej na temat najpopularniejszego napoju na świecie.
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022!
Targi fitness i wellness w zgrywalizowanej formule. FIWE 2022 Sex Battle już we wrześniu 2022!
Największe targi branży fitness i wellness w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej odbędą się już 10–11 września 2022 na EXPO XXI w Warszawie. Dziewiąta edycja targów będzie inna niż wszystkie.
Suplementacja kreatyny – co warto wiedzieć?
Suplementacja kreatyny – co warto wiedzieć?
Kreatyna to już niemal legendarny suplement w środowisku sportowców. Dowiedz się więcej na jej temat!
Ostatnie wpisy