Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Profesjonalne siłownie i kluby fitness stoją przed koniecznością dostarczenia swoim klientom wyspecjalizowanych urządzeń do ćwiczeń. Jest to jeden z najbardziej kosztownych elementów prowadzenia tego typu działalności, ponieważ profesjonalne urządzenia treningowe są bardzo drogie. A w siłowni musi znaleźć się przynajmniej kilka egzemplarzy poszczególnych typów maszyn. Sposobem na optymalizację kosztów z tym związanych jest używany sprzęt do ćwiczeń, który został odnowiony. Wyjaśniamy, czy to się naprawdę opłaca i jak wygląda taka regeneracja. 

Jakie maszyny można zregenerować?

Odnowieniu można poddać praktycznie każdy używany sprzęt do siłowni, który jest profesjonalny, czyli jest produktem stworzonym z myślą o siłowni czy klubie fitness. Takie maszyny znacząco różnią się od domowych urządzeń do ćwiczeń – są o wiele bardziej wytrzymałe. Ich budowa umożliwia stosunkowo prostą wymianę wszystkich podzespołów eksploatacyjnych, a producenci oferują oryginalne części zamienne.

Najczęściej regeneracji poddawane są:

  • bieżnie
  • crossstrainery
  • rowerki stacjonarne
  • maszyny eliptyczne
  • maszyny siłowe

Przy czym najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem regeneracji, jaki warto wybrać w sytuacji, gdy chcemy zregenerować używany sprzęt do siłowni, to skorzystanie z usług profesjonalnej firmy – np. Total Fitness Concep. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że maszyny do ćwiczeń to urządzenia, które muszą spełniać bardzo wysokie normy jakościowe i wytrzymałościowe, dlatego warto stawiać na specjalistów w tej dziedzinie, którzy mają odpowiednie zaplecze technologiczne, aby wykonać kompleksową renowację tego typu sprzętu.

Odnowienie własnych maszyn / zakup używanego sprzętu do siłowni

Regeneracja używanego sprzętu na siłownie jest często realizowana dla klientów, którzy chcą odnowić własne urządzenia, które po kilku latach pracy wymagają serwisu i wymiany poszczególnych elementów oraz odświeżenia ich wyglądu. Zamiast pozbywać się takich maszyn i kupować nowe, o wiele droższe, opcja ich regeneracji jest korzystniejszą finansowo alternatywą.

Fot.: / elements.envato.com / svitlanah

Można również kupić zregenerowany sprzęt na siłownie, który przy zachowaniu doskonałych parametrów funkcjonalnych i wizualnych, jest o wiele tańszy niż nowe maszyny do ćwiczeń. Takie rozwiązanie pozwoli na skompletowanie ciekawego wyposażenia siłowni za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Używany sprzęt do siłowni – proces regeneracji krok po kroku

O tym, że używany sprzęt do ćwiczeń poddany regeneracji nie odstaje jakością od nowych maszyn, świadczy dokładność samego procesu odnowy. Takie maszyny są:

  • rozbierane na najmniejsze detale
  • stalowe i plastikowe elementy konstrukcji są gruntownie czyszczone i malowane (przy zleconej renowacji można wybrać kolorystykę urządzeń i oznaczyć je logo siłowni)
  • podzespoły elektroniczne są sprawdzane i w razie potrzeby wymieniane na nowe
  • wszystkie części eksploatacyjne maszyn, takie jak łożyska, paski, płyty biegowe itp. także są wymieniane na nowe
  • po skończonej pracy maszyna przechodzi wnikliwą kontrolę jakości

Jak widać, proces regeneracji używanego sprzętu do siłowni jest naprawdę dogłębny. W efekcie otrzymujemy maszyny całkowicie odnowione, na których będzie można trenować przez kolejne lata. A wszystko bez konieczności wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy, jakby to miało miejsce w przypadku zakupu nowego sprzętu.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / FabrikaPhoto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gadżety reklamowe a budowanie lojalności klientów – jak to działa?
Gadżety reklamowe a budowanie lojalności klientów – jak to działa?
Gadżety reklamowe jako kluczowy element strategii budowania lojalności klientów. Sprawdź dlaczego warto je stosować.
Naturalna tarcza przeciwko zakrzepicy. Włącz do diety kilka produktów i nie daj się groźnemu schorzeniu!
Naturalna tarcza przeciwko zakrzepicy. Włącz do diety kilka produktów i nie daj się groźnemu schorzeniu!
Zakrzepica żył to schorzenie, które dotyka coraz więcej osób. Jest jednak skuteczny sposób, aby jej zapobiegać - dieta bogata w kilka prozdrowotnych produktów!
Jakie zalety ma masaż gorącą czekoladą?
Jakie zalety ma masaż gorącą czekoladą?
Masaż gorącą czekoladą to nie tylko przyjemna forma relaksacji, ale także terapia, która oferuje liczne zalety zdrowotne.
Ostatnie wpisy