Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Na czym polega regeneracja używanego sprzętu do siłowni? Czy to się opłaca?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Profesjonalne siłownie i kluby fitness stoją przed koniecznością dostarczenia swoim klientom wyspecjalizowanych urządzeń do ćwiczeń. Jest to jeden z najbardziej kosztownych elementów prowadzenia tego typu działalności, ponieważ profesjonalne urządzenia treningowe są bardzo drogie. A w siłowni musi znaleźć się przynajmniej kilka egzemplarzy poszczególnych typów maszyn. Sposobem na optymalizację kosztów z tym związanych jest używany sprzęt do ćwiczeń, który został odnowiony. Wyjaśniamy, czy to się naprawdę opłaca i jak wygląda taka regeneracja. 

Jakie maszyny można zregenerować?

Odnowieniu można poddać praktycznie każdy używany sprzęt do siłowni, który jest profesjonalny, czyli jest produktem stworzonym z myślą o siłowni czy klubie fitness. Takie maszyny znacząco różnią się od domowych urządzeń do ćwiczeń – są o wiele bardziej wytrzymałe. Ich budowa umożliwia stosunkowo prostą wymianę wszystkich podzespołów eksploatacyjnych, a producenci oferują oryginalne części zamienne.

Najczęściej regeneracji poddawane są:

  • bieżnie
  • crossstrainery
  • rowerki stacjonarne
  • maszyny eliptyczne
  • maszyny siłowe

Przy czym najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem regeneracji, jaki warto wybrać w sytuacji, gdy chcemy zregenerować używany sprzęt do siłowni, to skorzystanie z usług profesjonalnej firmy – np. Total Fitness Concep. Trzeba bowiem mieć na uwadze, że maszyny do ćwiczeń to urządzenia, które muszą spełniać bardzo wysokie normy jakościowe i wytrzymałościowe, dlatego warto stawiać na specjalistów w tej dziedzinie, którzy mają odpowiednie zaplecze technologiczne, aby wykonać kompleksową renowację tego typu sprzętu.

Odnowienie własnych maszyn / zakup używanego sprzętu do siłowni

Regeneracja używanego sprzętu na siłownie jest często realizowana dla klientów, którzy chcą odnowić własne urządzenia, które po kilku latach pracy wymagają serwisu i wymiany poszczególnych elementów oraz odświeżenia ich wyglądu. Zamiast pozbywać się takich maszyn i kupować nowe, o wiele droższe, opcja ich regeneracji jest korzystniejszą finansowo alternatywą.

Fot.: / elements.envato.com / svitlanah

Można również kupić zregenerowany sprzęt na siłownie, który przy zachowaniu doskonałych parametrów funkcjonalnych i wizualnych, jest o wiele tańszy niż nowe maszyny do ćwiczeń. Takie rozwiązanie pozwoli na skompletowanie ciekawego wyposażenia siłowni za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Używany sprzęt do siłowni – proces regeneracji krok po kroku

O tym, że używany sprzęt do ćwiczeń poddany regeneracji nie odstaje jakością od nowych maszyn, świadczy dokładność samego procesu odnowy. Takie maszyny są:

  • rozbierane na najmniejsze detale
  • stalowe i plastikowe elementy konstrukcji są gruntownie czyszczone i malowane (przy zleconej renowacji można wybrać kolorystykę urządzeń i oznaczyć je logo siłowni)
  • podzespoły elektroniczne są sprawdzane i w razie potrzeby wymieniane na nowe
  • wszystkie części eksploatacyjne maszyn, takie jak łożyska, paski, płyty biegowe itp. także są wymieniane na nowe
  • po skończonej pracy maszyna przechodzi wnikliwą kontrolę jakości

Jak widać, proces regeneracji używanego sprzętu do siłowni jest naprawdę dogłębny. W efekcie otrzymujemy maszyny całkowicie odnowione, na których będzie można trenować przez kolejne lata. A wszystko bez konieczności wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy, jakby to miało miejsce w przypadku zakupu nowego sprzętu.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / FabrikaPhoto

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Prawidłowa suplementacja żelaza, czyli jak uniknąć anemii i zmęczenia
Prawidłowa suplementacja żelaza, czyli jak uniknąć anemii i zmęczenia
Zmęczenie, niepokój i problemy ze snem - to tylko niektóre z objawów niedoboru żelaza. Aby się ich pozbyć, należy zadbać o odpowiednią suplementację tego pierwiastka.
Czy dieta 1000 kalorii jest zdrowa i bezpieczna?
Czy dieta 1000 kalorii jest zdrowa i bezpieczna?
Dieta 1000 kalorii to idealne rozwiązanie dla kobiet prowadzących siedzący tryb życia, które chcą w krótkim czasie pozbyć się nadmiaru kilogramów. Poznaj jej główne zasady!
Balans między aktywnością fizyczną a regeneracją: klucz do zdrowego stylu życia
Balans między aktywnością fizyczną a regeneracją: klucz do zdrowego stylu życia
Odkryj, jak odpowiednio zbalansowana aktywność fizyczna i regeneracja mogą stanowić fundament zdrowego stylu życia. Poznaj teorie, dowody naukowe i praktyczne wskazówki.
Ostatnie wpisy