Palo santo, biała szałwia i kadzidełka – od czego zacząć swoją przygodę z kadzeniem?
DLA UMYSŁUWELLNESS

Palo santo, biała szałwia i kadzidełka – od czego zacząć swoją przygodę z kadzeniem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kadzenie to doskonały sposób, aby oczyścić nie tylko swoją aurę, ale również realne pomieszczenia i przedmioty. O czym należy wiedzieć przed stawianiem pierwszych kroków w tej prastarej praktyce?

Okadzanie – co to takiego?

Okadzanie to pradawna praktyka palenia ziół oraz kadzideł, której nadrzędnym celem jest przepędzenie negatywnej energii i zastąpienie jej pozytywnymi wartościami takimi jak dobro, miłość, czy wzajemny szacunek. Rytuał znany jest ludzkości od tysięcy lat, a pierwsze ślady jego praktykowania pochodzą ze starożytnego Egiptu! Okadzanie ma zwiększyć duchowość i świadomość uczestników całego procesu, może służyć jako sposób na zamknięcie czy też otwarcie nowego rozdziału w życiu. Jego największą zaletą jest właśnie to, że sami możemy wybrać najbardziej dogodny moment na rozpoczęcie praktyki – wszystko zależy bowiem od potrzeb wewnętrznych danej osoby. Obecnie kadzenie nieustannie zyskuje na popularności, czego efektem jest wzmożone zainteresowanie ziołami przeznaczonymi do tego celu. Oto kadzidła, o których musisz wiedzieć przed rozpoczęciem przygody z prastarym rytuałem!

Autor: EKATERINA BOLOVTSOVA/pexels.com

Palo Santo

Palo Santo, co oznacza dosłownie „święte drzewo”, to jedno z kadzideł, po które najchętniej sięgają miłośnicy okadzania. Do jego głównych „mocy” należą m.in. duchowe oczyszczanie i nadanie energii korzystnego balansu. Dym niepozornego drewienka ma w zamyśle usuwać negatywną energię, równoważyć emocje i przywrócić uczestnikom rytuału wewnętrzny spokój.

Działanie Palo Santo nie kończy się jednak na aspektach duchowych. To święte drzewko ma również właściwości prozdrowotne – zwiększa odporność, przyspiesza regenerację i jest wykorzystywane jako środek na przeziębienia i grypę. Roślina przynosi zatem korzyści zarówno duchowe, jak i cielesne. Status jednego z najpopularniejszych kadzideł jest w pełni uzasadniony!

Szałwia biała

Roślinka, z którą zdecydowanie warto postawić pierwsze kroki w kadzeniu. Szałwia biała to nie tylko najbardziej wszechstronne, ale również najskuteczniej oczyszczające kadzidło – nie bez powodu jest ono najczęściej stosowane przez amatorów tej pradawnej praktyki. To właśnie szałwię poleca się podczas przeprowadzki w nowe miejsce, aby na wstępie oczyścić nową przestrzeń . 

Kadzidło ma za zadanie łagodzić stany niepokoju, przygnębienia czy nadpobudliwości. Korzystny wpływ szałwi białej na ludzki umysł został potwierdzony badaniami naukowymi, w których wykazano, że roślina działa stymulująco na funkcje pamięciowe i pobudza pozostałe funkcje poznawcze mózgu. Jedno jest pewne – z szałwią białą w naszym domu nie zginiemy!

Sosna

Jako tradycyjne kadzidło, sosnę stosuje się przede wszystkim wówczas, gdy potrzebujemy w życiu dodatkowej energii do wprowadzenia zmian. Dym tego drzewa oczyszcza umysł i pogłębia oddychanie, wobec czego jest ono wykorzystywane do celów leczniczych. Jeśli nie mamy odpowiedniej motywacji do zmiany swojego życia lub od jakiegoś czasu zmagamy się z gorszym samopoczuciem, to pomocna może okazać się właśnie poczciwa królowa polskich lasów.

Smocza krew

Smocza krew” to tak naprawdę nic innego, jak żywica, która swoją nazwę zawdzięcza nie tylko jaskrawoczerwonej barwie, ale również temu, że jest pozyskiwana z rośliny Draceana, czyli tzw. smoczego drzewa. W połączeniu z dowolnym ziołem, smocza krew potęguje jego działanie, wprowadzając atmosferę całkowitej harmonii i spokoju.

Zdjęcie główne: Alesia Kozik/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Orbitrek w domu – kilka efektywnych ćwiczeń
Orbitrek w domu – kilka efektywnych ćwiczeń
Poznaj kilka efektywnych ćwiczeń na orbitreku!
Ćwiczenia na płaski brzuch w domu
Ćwiczenia na płaski brzuch w domu
Aby móc pochwalić się płaskim, ładnie wyrzeźbionym brzuchem, należy regularnie powtarzać prosty zestaw ćwiczeń. Większość z nich możesz wykonać w domowym zaciszu!
Nadmierna potliwość przy wysiłku fizycznym – czy może być objawem chorobowym?
Nadmierna potliwość przy wysiłku fizycznym – czy może być objawem chorobowym?
Uważasz, że dobry trening to taki, po którym nie ma na Tobie suchej nitki? Dowiedz się, kiedy pot jest normalną reakcją organizmu, a kiedy może być objawem choroby!
Ostatnie wpisy