Feedfit > AKTYWNOŚĆ > Jak wrócić do formy po zakażeniu koronawirusem? Podpowiadamy!
AKTYWNOŚĆSOCIALFIT

Jak wrócić do formy po zakażeniu koronawirusem? Podpowiadamy!

Sharon McCutcheon/unsplash.com

Powikłania i odczuwalne dolegliwości po przebyciu koronawirusa mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, jednak warto zawalczyć o powrót do aktywności fizycznej. Ważne, by pamiętać o bezpieczeństwie organizmu! 

Ocena lekarska 

Pierwszym elementem, o który należy zadbać przed ponownymi treningami, jest wizyta u lekarza. To właśnie specjalista powinien ocenić stan organizmu i zaproponować aktywności i poziom wysiłku fizycznego, który zbytnio go nie obciąży. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan układu oddechowego, który po przebyciu koronawirusa może być nieco uszkodzony i mniej wydolny. Przed rozpoczęciem regularnych treningów warto się udać do lekarza rodzinnego i przeprowadzić podstawowe badania krwi czy EKG. 

Objawy powikłań po chorobie 

Pierwsze sesje treningowe mogą być dla osłabionego organizmu większym wysiłkiem niż zazwyczaj, dlatego warto zmniejszyć dotychczasowe obciążenie. Istotnym aspektem jest także słuchanie swojego organizmu. Warto przyglądać się reakcjom ciała na aktywność fizyczną. Szczególnie niepokojące objawy powikłań pochorobowych to przede wszystkim duszności, osłabienie mięśni, kaszel, bóle klatki piersiowej czy migrena. 

Artykuły

Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
Joanna Nowak
Polecane wpisy
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMU

4 skuteczne ćwiczenia wzmacniające biodra, które możesz wykonywać w domu!

Te ćwiczenia pomogą Ci wyleczyć się z bólu bioder i zachować prawidłową postawę na co dzień. Są bardzo proste i możesz je wykonać w zaledwie kilka minut!
Czytaj więcej
SOCIALFIT

10 apetycznych dań z Instagrama Karola Okrasy. Spróbuj przyrządzić je w swoim domu!

Karol Okrasa uwielbia kuchenne eksperymenty, którymi chętnie dzieli się później ze swoimi obserwującymi na Instagramie. Sprawdź 10 najlepszych przepisów prosto z profilu polskiego kucharza!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Twister do ćwiczeń – jak działa i który model wybrać?

Zaczynasz przygodę z twisterem obrotowym i przymierzasz się do jego zakupu? Przekonaj się, jakie korzyści przyniesie Ci taki trening i sprawdź dostępne opcje przyrządu!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *