Feedfit > AKTYWNOŚĆ > Jak wrócić do formy po zakażeniu koronawirusem? Podpowiadamy!
AKTYWNOŚĆSOCIALFIT

Jak wrócić do formy po zakażeniu koronawirusem? Podpowiadamy!

Sharon McCutcheon/unsplash.com

Powikłania i odczuwalne dolegliwości po przebyciu koronawirusa mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie, jednak warto zawalczyć o powrót do aktywności fizycznej. Ważne, by pamiętać o bezpieczeństwie organizmu! 

Ocena lekarska 

Pierwszym elementem, o który należy zadbać przed ponownymi treningami, jest wizyta u lekarza. To właśnie specjalista powinien ocenić stan organizmu i zaproponować aktywności i poziom wysiłku fizycznego, który zbytnio go nie obciąży. Szczególną uwagę należy zwrócić na stan układu oddechowego, który po przebyciu koronawirusa może być nieco uszkodzony i mniej wydolny. Przed rozpoczęciem regularnych treningów warto się udać do lekarza rodzinnego i przeprowadzić podstawowe badania krwi czy EKG. 

Objawy powikłań po chorobie 

Pierwsze sesje treningowe mogą być dla osłabionego organizmu większym wysiłkiem niż zazwyczaj, dlatego warto zmniejszyć dotychczasowe obciążenie. Istotnym aspektem jest także słuchanie swojego organizmu. Warto przyglądać się reakcjom ciała na aktywność fizyczną. Szczególnie niepokojące objawy powikłań pochorobowych to przede wszystkim duszności, osłabienie mięśni, kaszel, bóle klatki piersiowej czy migrena. 

Artykuły

Media i copywriting towarzyszą jej od czasów studiów. Ukończyła Filologię Polską ze specjalnością dziennikarstwa, a obecnie studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną z ukierunkowaniem na Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w sporcie. Wolny czas spędza aktywnie na spacerach lub w domu z dobrą książką.
Joanna Nowak
Polecane wpisy
SOCIALFIT

Popularne hashtagi żywnościowe – które z nich warto sprawdzić podczas poszukiwań inspiracji kulinarnych na Instagramie?

Czy tagi na Instagramie jeszcze działają? Sprawdź, jak łatwo za ich pomocą wyszukać interesujące Cię posty o jedzeniu.
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

Piłeczki do masażu z kolcami – wygodny sposób na rozluźnienie mięśni

Bolą Cię plecy? Często miewasz skurcze? Rozwiązaniem może się okazać tania piłeczka z kolcami. Sprawdź, jak z niej skorzystać.
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆTRENING

W czym ćwiczyć na zewnątrz?

Ćwiczenie na dworze to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Co jednak ubrać na trening na świeżym powietrzu? Podpowiadamy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *