Cellulit to jeden z najpowszechniejszych kompleksów wśród kobiet. W walce z pomarańczową skórką mogą się okazać pomocne ćwiczenia fizyczne.
Cellulit powstaje w wyniku nadmiaru gromadzenia się wody lub tkanki tłuszczowej pod skórą. Najczęstszymi miejscami, na których widoczna jest pomarańczowa skórka, są uda oraz pośladki. Oprócz metod zwalczania dolegliwość od wewnątrz, na przykład za pomocą tabletek lub terapii hormonalnej, warto skorzystać z mniej inwazyjnych sposobów. Ćwiczenia fizyczne są najbardziej efektywną drogą do likwidacji cellulitu. Kluczem do sukcesu jest regularność wykonywania treningu. Pierwsze efekty powinny pojawić się już po kilku tygodniach. Dzięki odpowiedniemu zestawowi ćwiczeń skóra staje się ujędrniona, napięta i dotleniona, a zaangażowane w trening mięśnie wzmocnione. Zmniejsza się również poziom tkanki tłuszczowej, co może pomóc w pozbyciu się zbędnych kilogramów.
Do osiągnięcia pożądanych efektów potrzebna jest regularność w uprawianiu sportu. Ćwiczenia powinny być wykonywane minimum 3 razy w tygodniu po około 40 minut. Do grupy treningów, które pozytywnie wpływają na redukcję tkanki tłuszczowej i zmniejszenie występowania cellulitu można zaliczyć między innymi aerobik, pilates, bieganie, pływanie czy jazdę na rowerze. Ćwiczenia wysiłkowe wzmacniają mięśnie, regulują procesy metaboliczne organizmu, poprawiają samopoczucie i regulują poziom wody. Oprócz tradycyjnych planów treningowych warto skorzystać ze sprawdzonych ćwiczeń, które sprawdzą się nawet w domowych warunkach i nie wymagają żadnego przygotowania sportowego.
A Wy jakie macie sposoby na cellulit?
Opublikowany przez Healthy Mind&Strong Body Czwartek, 5 marca 2020
Najprostsze ćwiczenie, które pomogą w walce z cellulitem na udach i pośladkach. Prawidłowo wykonywane przysiady szybko spalają tkankę tłuszczową, wzmacniają stawy i mięśnie nóg, a także wpływają na prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Wykonanie odpowiedniego przysiadu rozpoczyna się od pozycji stojącej w lekkim rozkroku. Z pozycji wyjściowej należy ugiąć kolana, jednocześnie wypychając biodra do tyłu. W trakcie wykonywania ćwiczenia głowa powinna stanowić przedłużenie kręgosłupa, a broda być delikatnie pochylona w dół. Podczas przysiadu kąt między udem a podudziem powinien mieć około 90 stopni, a stopy nie mogą odrywać się od podłoża.
Dobrym ćwiczeniem zmniejszającym pomarańczową skórkę są także wykroki. Polegają na wyrzucaniu nogi w przód w pozycji przyklęku. Wykonując ćwiczenie, należy zwrócić uwagę na kolano nogi pozostającej z tyłu, które podczas wykroku nie powinno dotykać podłoża. Wykroki należy realizować w kilku seriach po około 10 minut na jedną nogę. Do zwiększenia efektów wykroków można użyć obciążenia, na przykład w postaci ważących kilka kilogramów hantli lub gumy do ćwiczeń, która zaangażuje do pracy większe partie mięśniowe.
Jak sama nazwa wskazuje, ćwiczenie wykonuje się w pozycji ugiętych kolan i podparcia rąk. Dłonie powinny znajdować się na szerokości ramion, mięśnie brzucha i pośladków są napięte, pozycja kręgosłupa wyprostowana, a głowa stanowi jego przedłużenie. Unosząc nogę, należy wykonać wydech i utrzymać ją tak, by udo znajdowało się równolegle do podłogi. Ćwiczenie można wykonywać naprzemiennie lub poruszać nogami w krótkich seriach. Wymachy należy wykonywać w co najmniej kilkunastu powtórzeniach na każdą nogę.
Jedno z ćwiczeń, które wymaga dostępu do sprzętu sportowego. Trening z hula-hop opiera się wprawianiu koła w ruch za pomocą ruchu całego ciała, w szczególności bioder i pośladków. Pozycja wyjściowa do rozpoczęcia ćwiczenia to stanie w lekkim rozkroku, napięcia mięśni brzucha i pośladków, ugięcie kolan i umieszczenie hula-hop na wysokości talii. Na początku koło należy delikatnie wprowadzić w ruch za pomocą rąk, a później utrzymać jego kręcenie się przy użyciu całego ciała. Ćwiczenie z hula-hop angażuje do pracy mięśnie brzucha, nóg, ud i pośladków, czyli miejsc, gdzie najczęściej występuje cellulit. Początkujący zawodnicy powinni rozpocząć zajęcia od kilkuminutowych ruchów, nawet do kilku serii w ciągu dnia. Wybierając hula-hop warto zwrócić uwagę na wyposażenie w kulki masujące, które wywierają na skórę większy nacisk i dają lepsze efekty.
Hula hop mega polecam również. Ja oprócz tego jeszcze sporo skakałam na skakance, więc od siebie mogłabym również coś takiego dorzucić. Brakuje mi troszkę wspomnienia jeszcze o innych metodach. Nawet jednym słowem, czy zdaniem nawet jak to jest artykuł jedynie o ćwiczeniach
Tak jak mówisz to raczej artykuł o ćwiczeniach, więc nie ma co oczekiwać, że będzie on zawierał jakieś tajniki pielęgnacyjne. Z drugiej strony jakby zostało wspomniane chociaż słowem o takich rzeczach, to ktoś mógłby się doczepić, że sprawa została mocno spłycona. Ja oprócz ćwiczeń również robię inne różne rzeczy. Smaruję się Onsheą, kremem antycellulitowym i robię sobie peelingi kawowe. A co do samych ćwiczeń to hula hol również znajduje się w mojej rutynie, ale znacznie częściej skakanka
a masz taką zwykł ą skakankę czy sa jakieś lepsze lub gorsze? co do dodatkowych metod to głównie dieta, masaż i pielęgnacja. mi o wiele lepsze efekty wychodzą gdy zaczęłam się dodatkowo jeszcze masować. podobno jak jest lepsze krążenie to składniki z nolicell czyt kremu lepiej wchodzą w skórę i działają.
To jak kto woli oczywiście 🙂 Skaknka super sprawa, ale mnie zbyt szybko męczy i nie umiem skakać na tyle dobrze żeby to skutecznie mnie wymęczyło. A poza tym hulahop fajnie również rozbija tę skórę i wydaje mi się, że może to wtedy działać jeszcze skuteczniej. A co do pielęgnacji to fajnie to u Ciebie wygląda i nie wygląda to na dużo roboty, bo czasami niektóre dziewczyny wdrożą nie wiadomo ile rozwiązań i nie da się tego utrzymać odpowiednią ilość czasu
u mnie ćwiczenia wyglądają troche inaczej, bo jednak nie ćwiczę ze skakanką jak niektórzy tutaj. mi głównie najbardziej odpowiadają ćwiczenia z filmikami na youtube. od niedawna zaczęłam śledzić ćwiczenia robione przez kanał codziennie fit + jeszcze łącze je z fat burning + cellulite reducing routine od chloe ting. poza tym często się zapomina o diecie, a ona jest kluczowa. jeżeli o to też nie zadbamy to będzie średnio, bo jednak nasz organizm odkłada w sobie te wysokoprzetworzone jedzenie. do tego polecam połączyć to z serum z vialise, masażami dermarollerem, ćwiczeniami z wałkiem piankowym, noszeniem luźniejszych ubrań, peelingach czy body wrappingami.
Body wrappingi i peelingi robisz sama czy korzystasz z gotowych? Jeżeli chodzi o ten produkt co wymieniasz to co tam jest w środku. INCI nigdzie nie mogę znaleźć i jest to dość dziwne bo w sklepach go nie ma xD Nie mogę niczego zweryfikować.
Gdzie można kupić dermaroller? Jakiego używasz? Nakładasz też te serum.. co tam jest w środku? Ma to sens przy cellulicie?
jezeli juz tutaj jest mowa o cwiczeniach to od siebie polecam mel b. sa jej filmiki na youtube tez. poza tym z cwiczen ktore najlepiej sie sprawdzaja u mnie to jeszcze o dziwo plywanie ktore jest super jezeli chodzi o tluszczyk. plus tez i dieta. od siebie polecam robic w dzisiajeszym dniu (swieto pizzy) albo pizze na spodzie z kalafiora albo na pizze na spodzie z tortilli. u mnie to ok. 350 kalorii na cala taka torpillke.
są jakieś sprawdzone składniki, które sprawdzają się lepiej lub gorzej przy cellulicie?
Jakie składniki aktywne wtedy też szukać na cellulit?
A co pani sądzi o tych wszystkich innych sposobach na cellulit. krem, olejki, masaże, peelingi. Nie mówie w kontekście tego żeby robic to zamiast ćwiczeń, ale czy to może dołożyć jakąś cegiełkę w walce o skórę bez cellulitu?
To nie jest też artykuł o wszystkich sposobach tylko opisany taki nadrzędny jakim są ćwiczenia. Ja chodzę na zajęcia grupowe na siłowni, ale jak ktoś chce ćwiczyć samemu w domu to na pewno cenne porady. Co do tych innych sposobów to każdy dołoży cegiełkę do finalnego efektu, ale nie ma co przesadzać z ilością tych metod. Ja do swojej rutyny wdrożyłam tylko krem antycellulitowy i raz w tygodniu peeling.