Feedfit > WELLNESS > DLA UMYSŁU > Psychoterapia online? Wellbee wkracza z innowacyjnym rozwiązaniem!
DLA UMYSŁUWELLNESS

Psychoterapia online? Wellbee wkracza z innowacyjnym rozwiązaniem!

Foto: Freepik

Branża psychoterapeutyczna przenosi się również do sieci. Niebawem pacjenci otrzymają możliwość połączenia się z najlepszymi specjalistami za pośrednictwem Internetu. Wszystko dzięki platformie Wellbee, która na zrealizowanie inicjatywy otrzymała niebagatelną kwotę miliona złotych.

Zdrowie psychiczne stanowi absolutną podstawę dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeszcze większe znaczenie należy mu przypisać obecnie – w obliczu pandemii, która od samego początku odciska ogromne piętno na wszystkich aspektach życia codziennego. Pomimo że lockdown został zniesiony i wielu może się wydawać, że najgorsze mamy już za sobą, duża część osób w dalszym ciągu odczuwa jego skutki. Spędzanie 24 godzin na dobę w czterech ścianach negatywnie wpłynęło przede wszystkim na tych, którzy dotychczas nieustannie byli w ruchu i prowadzili aktywny tryb życia. Dodatkowo w mediach wciąż przewijają się informacje o wzroście liczby zakażonych, co zdecydowanie nie wpływa na polepszenie nastroju wśród społeczeństwa.

Z pomocą przychodzi właśnie psychoterapia online, która wcale nie odstaje pod względem skuteczności od tej prowadzonej stacjonarnie, co udowodniono na podstawie licznych badań. Jej przebieg nie jest szczególnie skomplikowany – najpierw umawiamy się na trwającą 20 minut darmową rozmowę z tzw. opiekunem terapii. To osoba, która dołoży wszelkich starań, by jak najlepiej zrozumieć problem i poznać nasz stan psychiczny oraz osobowość. Informacje zebrane podczas spotkania okażą się kluczowe w następnym etapie, a więc doborze odpowiedniego specjalisty. Wspomniany wcześniej opiekun może wtedy zapisać klienta na 50-minutową sesję psychoterapii. Ostatnie słowo należy oczywiście do głównego zainteresowanego i to on decyduje, czy jest skłonny rozpocząć współpracę z danym terapeutą. Sesja może odbywać się na dwa sposoby – telefonicznie lub za pomocą wideokonferencji i na jej podstawie pacjent wybiera, czy chce ją kontynuować, czy też podziękować lekarzowi za poświęcony czas i rozstać się w przyjaznej atmosferze.

Psychoterapia online niesie za sobą liczne korzyści, a dzięki aż milionowi złotych dofinansowania dla Wellbee jest coraz bardziej prawdopodobne, że zostanie z nami na dłużej. Kto okazał się na tyle hojny, by wyposażyć polski start-up w tak pokaźny zastrzyk gotówki? Inwestorem jest warszawski fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, do tej pory znany ze wspierania m.in. GrenadeHub czy Plum Research. Jak zapewniają pierwszoplanowe postacie owego przedsięwzięcia, głównym celem jest jak największe upowszechnienie psychoterapii online, która poza skutecznością oferuje pacjentom szeroki wachlarz wolnych terminów, czyli coś, czego często brakuje w przypadku leczenia stacjonarnego. Już teraz można zauważyć postęp w tym zakresie, ponieważ sesje prowadzone za pośrednictwem sieci zyskują na popularności wśród pacjentów, a powoli przekonują się do nich także lekarze. Jedno jest pewne – zdrowie psychiczne, szczególnie w dobie pandemii, stanowi olbrzymią wartość i nowa inicjatywa z pewnością dla wielu okaże się zbawienna.

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.

Polecane wpisy

DLA CIAŁAWELLNESS

Masaż leczniczy – kompleksowa terapia dla Twojego ciała

Masaż leczniczy to jedna z najstarszych metod leczenia i relaksu. Jego korzenie sięgają starożytności, a dziś jest powszechnie stosowany jako skuteczna metoda terapii dla wielu dolegliwości fizycznych.
Czytaj więcej
WELLNESS

Czy wellbeing w firmie jest ważne?

Wellbeing, czyli dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne, stało się w ostatnich latach coraz bardziej popularnym tematem w kontekście pracy i biznesu. Wraz z wzrostem zainteresowania kwestiami związanymi z psychologią i samorozwojem, coraz więcej firm zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie swoim pracownikom dobrych warunków pracy oraz dbanie o ich zdrowie i dobre samopoczucie.
Czytaj więcej
WELLNESS

Jak wykorzystać zapachy do stworzenia wyjątkowego klimatu w salonie?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak zatopić swój salon w wyjątkowym klimacie, który zaskoczy i oczaruje każdego gościa? Odpowiedzią jest dopracowanie zapachowego aspektu wnętrza. Oto kilka pomysłów, jak wykorzystać zapachy, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę w salonie.
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *