Feedfit > WELLNESS > DLA UMYSŁU > Psychoterapia online? Wellbee wkracza z innowacyjnym rozwiązaniem!
DLA UMYSŁUWELLNESS

Psychoterapia online? Wellbee wkracza z innowacyjnym rozwiązaniem!

Foto: Freepik

Branża psychoterapeutyczna przenosi się również do sieci. Niebawem pacjenci otrzymają możliwość połączenia się z najlepszymi specjalistami za pośrednictwem Internetu. Wszystko dzięki platformie Wellbee, która na zrealizowanie inicjatywy otrzymała niebagatelną kwotę miliona złotych.

Zdrowie psychiczne stanowi absolutną podstawę dla naszego prawidłowego funkcjonowania. Jeszcze większe znaczenie należy mu przypisać obecnie – w obliczu pandemii, która od samego początku odciska ogromne piętno na wszystkich aspektach życia codziennego. Pomimo że lockdown został zniesiony i wielu może się wydawać, że najgorsze mamy już za sobą, duża część osób w dalszym ciągu odczuwa jego skutki. Spędzanie 24 godzin na dobę w czterech ścianach negatywnie wpłynęło przede wszystkim na tych, którzy dotychczas nieustannie byli w ruchu i prowadzili aktywny tryb życia. Dodatkowo w mediach wciąż przewijają się informacje o wzroście liczby zakażonych, co zdecydowanie nie wpływa na polepszenie nastroju wśród społeczeństwa.

Z pomocą przychodzi właśnie psychoterapia online, która wcale nie odstaje pod względem skuteczności od tej prowadzonej stacjonarnie, co udowodniono na podstawie licznych badań. Jej przebieg nie jest szczególnie skomplikowany – najpierw umawiamy się na trwającą 20 minut darmową rozmowę z tzw. opiekunem terapii. To osoba, która dołoży wszelkich starań, by jak najlepiej zrozumieć problem i poznać nasz stan psychiczny oraz osobowość. Informacje zebrane podczas spotkania okażą się kluczowe w następnym etapie, a więc doborze odpowiedniego specjalisty. Wspomniany wcześniej opiekun może wtedy zapisać klienta na 50-minutową sesję psychoterapii. Ostatnie słowo należy oczywiście do głównego zainteresowanego i to on decyduje, czy jest skłonny rozpocząć współpracę z danym terapeutą. Sesja może odbywać się na dwa sposoby – telefonicznie lub za pomocą wideokonferencji i na jej podstawie pacjent wybiera, czy chce ją kontynuować, czy też podziękować lekarzowi za poświęcony czas i rozstać się w przyjaznej atmosferze.

Psychoterapia online niesie za sobą liczne korzyści, a dzięki aż milionowi złotych dofinansowania dla Wellbee jest coraz bardziej prawdopodobne, że zostanie z nami na dłużej. Kto okazał się na tyle hojny, by wyposażyć polski start-up w tak pokaźny zastrzyk gotówki? Inwestorem jest warszawski fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, do tej pory znany ze wspierania m.in. GrenadeHub czy Plum Research. Jak zapewniają pierwszoplanowe postacie owego przedsięwzięcia, głównym celem jest jak największe upowszechnienie psychoterapii online, która poza skutecznością oferuje pacjentom szeroki wachlarz wolnych terminów, czyli coś, czego często brakuje w przypadku leczenia stacjonarnego. Już teraz można zauważyć postęp w tym zakresie, ponieważ sesje prowadzone za pośrednictwem sieci zyskują na popularności wśród pacjentów, a powoli przekonują się do nich także lekarze. Jedno jest pewne – zdrowie psychiczne, szczególnie w dobie pandemii, stanowi olbrzymią wartość i nowa inicjatywa z pewnością dla wielu okaże się zbawienna.

Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
DLA UMYSŁU

Jesień i zima w zgodzie z naturą, czyli jak zachować dobrą kondycję psychofizyczną podczas pochmurnych i deszczowych dni

Czy jesień i zima mogą być przyjemne? Jak najbardziej! Oto sprawdzone sposoby na pochmurne dni.
Czytaj więcej
DLA CIAŁAWELLNESS

Jak dbać o prawidłową postawę ciała na co dzień?

Masz problem z okrągłymi plecami? Wiemy, jak Ci pomóc. Sprawdź naszą listę, jak przestać się garbić!
Czytaj więcej
DLA UMYSŁUWELLNESS

Palo santo, biała szałwia i kadzidełka - od czego zacząć swoją przygodę z kadzeniem?

Kadzenie to twoje nowe hobby, ale nie wiesz, po jakie kadzidło sięgnąć? Bez obaw – oto najlepsze rośliny i zioła dla początkujących!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *