Feedfit > AKTYWNOŚĆ > TRENING > Połącz przyjemne z pożytecznym i zacznij trenować na skakance. Znane Polki już to robią!
AKTYWNOŚĆTRENING

Połącz przyjemne z pożytecznym i zacznij trenować na skakance. Znane Polki już to robią!

Foto: Freepik

Stosując nawet najbardziej zróżnicowany trening istnieje szansa, że po pewnym czasie popadniemy w niepożądaną rutynę. Jeśli więc zależy nam na urozmaiceniu codziennego zestawu ćwiczeń, to świetnym wyborem okaże się skakanie na skakance. Ta dość niepozorna aktywność zyskuje coraz większe grono zwolenników, również wśród znanych Polek.

Wiele osób może pamiętać skakankę przede wszystkim z dzieciństwa, podczas gdy innym ten przyrząd towarzyszy do dziś. Nie dość, że nie zajmuje ona dużo miejsca i jest niezwykle lekka, dzięki czemu można ją zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, to na dodatek nie obciąży zbytnio naszego budżetu. Dobrą skakankę można bowiem nabyć nawet za kwotę w granicach 30 zł.

Gdy dodamy do tego szereg korzyści, jakie niesie za sobą jej regularne wykorzystywanie, nie może dziwić fakt, że w skakance zakochały się tysiące kobiet na całym świecie. Dzięki dynamicznym podskokom z użyciem fitnessowego gadżetu spalimy mnóstwo kalorii, wzmocnimy ramiona, wyrzeźbimy łydki, poprawimy koordynację, a także zmniejszymy ryzyko wystąpienia ewentualnych urazów. Nie można zapominać również o wielu prozdrowotnych właściwościach tego ćwiczenia, takich jak mocne kości i zdrowy układ krążenia. Choćby dlatego skakanie na skakance powinno znaleźć się w każdym planie treningowym.

Skakanka kojarzy nam się z zabawą dla małych dzieci. Okazuje się jednak, że jest to aktywność fizyczna niosąca za sobą…

Opublikowany przez Pacjenci Środa, 8 kwietnia 2020

Z zalet treningu ze skakanką doskonale zdają sobie sprawę popularne Polki – Aleksandra Żebrowska czy Marta Barczok. Żona słynnego aktora Michała Żebrowskiego oraz Miss Euro 2016 postanowiły niedawno pochwalić się umiejętnościami skakania na skakance za pośrednictwem swoich profili na Instagramie. Ich ewolucje z pewnością zainspirują wielu do spróbowania sił w tej prostej aktywności!Artykuły

Filologia angielska i sport to dwie jego największe pasje. Wolne chwile stara się spędzać aktywnie, aczkolwiek nie gardzi także wartościową literaturą.
Piotr Bernacik
Polecane wpisy
TRENING

W czym ćwiczyć na zewnątrz?

Ćwiczenie na dworze to świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Co jednak ubrać na trening na świeżym powietrzu? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

AB squat - jakie mięśnie można wytrenować za pomocą tego urządzenia?

Szukasz domowego sprzętu sportowego dla siebie i swoich bliskich? Poznaj AB squat, który może okazać się odpowiedzią na twoje oczekiwania!
Czytaj więcej
AKTYWNOŚĆTRENING

Trening EMOM – ćwicz krótko, ale intensywnie

Trening EMOM to hit w świecie sportu – pozwoli Ci zachować mnóstwo czasu, a efekty będą lepsze niż zazwyczaj. Sprawdź, na czym dokładnie polega!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *