Jakie suplementy można spożywać przed treningiem?
SUPLEMENTACJA

Jakie suplementy można spożywać przed treningiem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie dobrane suplementy mogą sprawić, że Twój wysiłek fizyczny będzie bardziej efektywny i potrwa dłużej. Dowiedz się, czym są odżywki przedtreningowe. 

Zbilansowana dieta

Warto zadbać o to, aby dostarczać organizmowi w diecie wszystkie elementy konieczne do prawidłowego przebiegu metabolizmu. Organizm powinien otrzymywać codzienną dawkę odpowiedniej ilości witamin, minerałów, węglowodanów, białek i tłuszczów. U sportowców zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest wyższe i w dużej mierze zależne od częstotliwości oraz intensywności aktywności fizycznej. Właściwy suplement powinien być tylko dodatkiem, który nie zastąpi właściwego odżywiania ani ruchu. Warto pamiętać o tym, aby każda suplementacja była poprzedzona wykonaniem podstawowych badań oraz konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. 

Suplementy przedtreningowe 

Do odżywek przedtreningowych zalicza się suplementy, które wzbogacają dietę w składniki, które mogą poprawić możliwości wysiłkowe, a także łagodzą narastające uczucie zmęczenia. Suplementacja ma na celu także przyspieszenie procesów kształtowania się sylwetki albo pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej i odchudzaniu. Bezpieczny spalacz tłuszczu to zwykle preparat bazujący na składnikach pochodzenia naturalnego, takich jak kofeina, guarana czy ekstrakt z zielonej herbaty i gorzkiej pomarańczy. Substancje podwyższają temperaturę ciała, co ma przełożenie na efektywniejsze modelowanie sylwetki podczas ćwiczeń.

Najpopularniejsze przedtreningówki wspierają transport składników odżywczych do pracujących mięśni, a także pomagają utrzymać optymalny metabolizm energetyczny. Preparaty zawierające kreatynę wspomagają także wydolność fizyczną podczas wykonywanych ćwiczeń, natomiast kofeina pobudza układ nerwowy i pozwala lepiej skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Godne uwagi są również boostery testosteronu, które mają na celu stabilizację stężenia tego hormonu we krwi i kontrolę jego aktywności. Boostery mogą w dłuższej perspektywie poprawić jakość snu, dodać energii, a także podnieść libido. Boostery testosteronu są rekomendowane dla osób ćwiczących rekreacyjnie i profesjonalnych zawodników sportowych, zwłaszcza tych związanych z dyscyplinami siłowo-wytrzymałościowym. 

Regeneracja potreningowa 

Osobom trenujących poleca się także przyjmowanie substancji wspierających odporność organizmu i wspomagających regenerację stawów. Zachodzące w ciałach sportowców częstsze przemiany biochemiczno-fizjologiczne prowadzą do utraty potrzebnych witamin i minerałów. Niedobory mogą powodować problemy z regeneracją i pogorszenie zdrowia. Aby temu zapobiec warto przyjmować preparaty, które wspierają produkcję kolagenu.

Zdj. główne: CHU Gummies/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
10 zdrowych produktów, które warto wprowadzić do codziennej diety
10 zdrowych produktów, które warto wprowadzić do codziennej diety
Chcesz być zdrowy i mieć dobre samopoczucie? Sprawdź, po które produkty warto sięgać jak najczęściej!
Dieta bezglutenowa – z czym to się je?
Dieta bezglutenowa – z czym to się je?
Celiakia i alergie pokarmowe to problem, który dotyczy wielu osób. Dieta oparta na produktach bez zawartości glutenu, może okazać się strzałem w dziesiątkę i pierwszym krokiem do lepszego samopoczucia.
Zrozumieć technikę skoków spadochronowych: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o szkoleniu AFF
Zrozumieć technikę skoków spadochronowych: Wszystko, co powinieneś wiedzieć o szkoleniu AFF
Odkryj fascynujący świat skoków spadochronowych, dowiedz się więcej o szkoleniu z techniki AFF i przygotuj się do swojej pierwszej przygody w powietrzu.
Ostatnie wpisy