Jakie suplementy można spożywać przed treningiem?
SUPLEMENTACJA

Jakie suplementy można spożywać przed treningiem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Odpowiednie dobrane suplementy mogą sprawić, że Twój wysiłek fizyczny będzie bardziej efektywny i potrwa dłużej. Dowiedz się, czym są odżywki przedtreningowe. 

Zbilansowana dieta

Warto zadbać o to, aby dostarczać organizmowi w diecie wszystkie elementy konieczne do prawidłowego przebiegu metabolizmu. Organizm powinien otrzymywać codzienną dawkę odpowiedniej ilości witamin, minerałów, węglowodanów, białek i tłuszczów. U sportowców zapotrzebowanie na składniki odżywcze jest wyższe i w dużej mierze zależne od częstotliwości oraz intensywności aktywności fizycznej. Właściwy suplement powinien być tylko dodatkiem, który nie zastąpi właściwego odżywiania ani ruchu. Warto pamiętać o tym, aby każda suplementacja była poprzedzona wykonaniem podstawowych badań oraz konsultacją z lekarzem lub farmaceutą. 

Suplementy przedtreningowe 

Do odżywek przedtreningowych zalicza się suplementy, które wzbogacają dietę w składniki, które mogą poprawić możliwości wysiłkowe, a także łagodzą narastające uczucie zmęczenia. Suplementacja ma na celu także przyspieszenie procesów kształtowania się sylwetki albo pomoc w redukcji tkanki tłuszczowej i odchudzaniu. Bezpieczny spalacz tłuszczu to zwykle preparat bazujący na składnikach pochodzenia naturalnego, takich jak kofeina, guarana czy ekstrakt z zielonej herbaty i gorzkiej pomarańczy. Substancje podwyższają temperaturę ciała, co ma przełożenie na efektywniejsze modelowanie sylwetki podczas ćwiczeń.

Najpopularniejsze przedtreningówki wspierają transport składników odżywczych do pracujących mięśni, a także pomagają utrzymać optymalny metabolizm energetyczny. Preparaty zawierające kreatynę wspomagają także wydolność fizyczną podczas wykonywanych ćwiczeń, natomiast kofeina pobudza układ nerwowy i pozwala lepiej skupić się na wykonywanych ćwiczeniach. Godne uwagi są również boostery testosteronu, które mają na celu stabilizację stężenia tego hormonu we krwi i kontrolę jego aktywności. Boostery mogą w dłuższej perspektywie poprawić jakość snu, dodać energii, a także podnieść libido. Boostery testosteronu są rekomendowane dla osób ćwiczących rekreacyjnie i profesjonalnych zawodników sportowych, zwłaszcza tych związanych z dyscyplinami siłowo-wytrzymałościowym. 

Regeneracja potreningowa 

Osobom trenujących poleca się także przyjmowanie substancji wspierających odporność organizmu i wspomagających regenerację stawów. Zachodzące w ciałach sportowców częstsze przemiany biochemiczno-fizjologiczne prowadzą do utraty potrzebnych witamin i minerałów. Niedobory mogą powodować problemy z regeneracją i pogorszenie zdrowia. Aby temu zapobiec warto przyjmować preparaty, które wspierają produkcję kolagenu.

Zdj. główne: CHU Gummies/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Cynk w tabletkach – sprawdź najważniejsze korzyści
Cynk w tabletkach – sprawdź najważniejsze korzyści
Poznaj korzyści płynące z suplementacji cynku!
Pielęgnacja dłoni jesienią i zimą
Pielęgnacja dłoni jesienią i zimą
Pielęgnacja rąk to ważny element dbałości o nasze ciało. Szczególnie istotny jest w miesiącach jesienno-zimowych, kiedy jesteśmy narażeni na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jak zatem chronić dłonie przed mrozem?
Czemu rolki są idealnym prezentem pod choinkę?
Czemu rolki są idealnym prezentem pod choinkę?
Rolki to idealny prezent na święta, niezależnie od tego, czy robisz zakupy dla dziecka, czy osoby dorosłej.
Ostatnie wpisy