TOP 10 aplikacji dla aktywnych fizycznie
AKTYWNOŚĆSPRZĘT I AKCESORIA

TOP 10 aplikacji dla aktywnych fizycznie

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Aplikacje dla osób aktywnych fizycznie pomagają w treningu kondycyjnym, ćwiczeniach domowych, ale nie tylko. Wiele z nich ma również opcję sparowania ze smartwatchem!

Chciałbyś rozpocząć swoją przygodę ze sportem jednak nie wiesz, od czego zacząć? A może po prostu potrzebujesz poprowadzenia i kilku wskazówek na samym początku? Wybierz jedną z dziesięciu aplikacji podanych poniżej. W zestawieniu znajdziesz nie tylko rozwiązania ułatwiające początki, ale także coś dla bardziej zaawansowanych. Bez problemu odszukasz aplikację, która sprosta wszystkim Twoim potrzebom! Zapraszamy do sprawdzenia naszego TOP10!

GymRun

Prosta i przejrzysta aplikacja na telefon do ćwiczeń zarówno na siłowni, jak i w zaciszu domowego ogniska. W jej bazie znajduje się tysiące ćwiczeń na każdą partię mięśni. Co istotne, nawet jeśli nigdy wcześniej nie korzystałeś z tego rodzaju programów, z GymRun nie będziesz miał żadnych problemów natury technicznej. Wystarczy, że wybierzesz interesującą Cię aktywność, wpiszesz liczbę powtórzeń i ciężar, a aplikacja wszystko dla Ciebie zarejestruje. Dodatkowo rozpocznie odliczanie i zakończy je odpowiednim sygnałem. Dane z GymRun można synchronizować z Google Fit czy Samsung S Health.

Trailforks

Doskonały wybór przede wszystkim dla wszystkich zapalonych rowerzystów. Aplikacja stanowi bowiem bazę tras rowerowych. Co ciekawe jest ich już ponad 50 tysięcy, a wciąż pojawiają się nowe. Wiele spośród tras znajduje się w Polsce oraz na Słowacji, a nie brakuje również bardziej wymagających wyzwań, o czym najlepiej świadczy droga prowadząca przez… Alpy! Górskie trasy udostępniane są na mapie w postaci filmu i zdjęć. Ponadto możesz zapoznać się z opiniami innych użytkowników aplikacji, co do danej trasy. Przed podróżą w wybrane miejsce dowiesz się zatem wszystkiego, co konieczne!

Runtastic Running & Fitness

Kolejna aplikacja z serii dla biegaczy i rowerzystów. Działa bardzo podobnie do Endomondo. Zapisuje tętno, szybkość, intensywność, dystans, a także przewyższenia terenu i spalone kalorie. Dane dotyczące ostatniej aktywności możesz udostępnić w serwisie aplikacji lub w mediach społecznościowych. Niewątpliwą zaletą Runtastic jest wbudowany odtwarzacz muzyki, który umili czas podczas aktywności. Jeśli nie wyobrażasz sobie treningu bez ulubionych kawałków to tutaj ten problem już na wstępie zostaje rozwiązany. Nie mogłeś zabrać smartfona z aplikacją na trening? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wpisał go ręcznie.

Fitnoteq

Polska aplikacja, z której możemy być naprawdę dumni, bowiem zbiera ona świetne oceny w sklepie Play. Gdy przyjrzymy się szeregowi proponowanych przez nią możliwości, rosnąca popularność z pewnością nie jest przypadkowa. Aplikacja oferuje dostęp do pokaźnej bazy ćwiczeń na trzech poziomach trudności: łatwym, średnim i trudnym. Śmiało mogą pobierać ją zatem zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni sportowcy. Każde ćwiczenie wyświetla się w postaci filmu z profesjonalnym trenerem. Pomoże to w uzyskaniu optymalnej techniki wykonywanej aktywności. Aby wygodnie ćwiczyć w domu, obraz z aplikacji możesz przesłać na telewizor. W danym treningu możesz skoncentrować się na nogach czy brzuchu lub wybrać jeden z gotowych zestawów ćwiczeń.

Fitatu

Jest to rozwiązanie pozwalające śledzić spożyte kalorie w ciągu dnia, dzięki czemu świetnie sprawdzi się podczas redukcji masy ciała. Kalkulator kalorii Fitatu ma ogromną bazę produktów z odpowiednimi miarami. Możesz na przykład wpisać, ile gram czy łyżeczek masła orzechowego zjadłeś do śniadania. Aplikacja zlicza makro i mikroskładniki. Dodatkowo producenci ułatwili dodawanie spożytych produktów – wystarczy zeskanować kod kreskowy z opakowania, zamiast wpisywać wszystko ręcznie.

miCoach Multi Sport

Aplikacja zajmuje się monitorowaniem organizmu sportowców uprawiających różne dyscypliny. W tym celu program korzysta z wbudowanych czujników oraz modułu GPS, dzięki któremu śledzi trasy oraz prędkość poruszania się. Prawdziwa zabawa zaczyna jednak się po sparowaniu aplikacji z zewnętrznymi modułami SPEED_CELL oraz X_CELL. Po tej zmianie aplikacja mierzy nawet takie dane jak szybkość stawianych kroków czy wydajność zmiany kierunku i ilość kopnięć lub odbić w danym meczu piłkarskim!

Moje trasy

Bardzo dokładna i solidna aplikacja od twórców Androida, czyli firmy Google. Rejestruje przebytą podczas biegania drogę, odległość, jaką w tym czasie pokonałeś czy szybkość, z którą się poruszałeś. Wszystko, dzięki wbudowanemu modułowi GPS. Aplikacja monitoruje dane na bieżąco, ale jednocześnie pozwala dodawać notatki do wykonanych treningów. Co ważne, jest kompatybilna ze wszystkimi smartwatchami z systemem Android Gear, w związku z czym ich posiadacze mogą śmiało pobierać Moje Trasy!

Fitness Kobiet

Rozwiązanie przygotowane specjalnie dla pań, które chcą nieco zadbać o swoją linię. Prosta w użyciu i przejrzysta, a dodatkowo efektywna aplikacja Fitness Kobiet pomoże nie tylko w nabrać kondycji, ale również zgubić parę kilogramów!. Wystarczy wybrać partię ciała, którą kobieta chce dzisiaj ćwiczyć i zaczynamy! Ćwiczenia wyświetlają się w postaci animacji, co pozwala uzyskać odpowiednią technikę. Powtórzenia lub czas są odliczane, wobec czego panie mogę w pełni skupić się na wykonywanych ćwiczeniach.

Google Fit

Aplikacja, która – jak sama nazwa zobowiązuje – świetnie synchronizuje się z kontem Google. Pobiera dane ze smartwatchy lub opasek z pulsometrem i rejestruje wszystko na Twoim koncie. Producenci pomyśleli również o systemie motywacyjnym – w aplikacji zdobywasz specjalne punkty cardio za aktywności, które przyspieszają Twoje tętno. Google Fit rejestruje również minuty ruchu i liczbę wykonanych kroków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*