Przedmioty codziennego użytku, które pomogą w domowym treningu
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMUSPRZĘT I AKCESORIA

Przedmioty codziennego użytku, które pomogą w domowym treningu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aby móc wykonać w pełni efektywny trening w domowym zaciszu, nie trzeba wydawać fortuny na specjalistyczny sprzęt. W zupełności wystarczą przedmioty codziennego użytku, takie jak krzesło, poduszki czy butelki z wodą.

Trening w domu – garść praktycznych wskazówek

Trening w domu nie wymaga posiadania osobnego pomieszczenia. Z powodzeniem można go wykonać już na 1 metrze kwadratowym przestrzeni. Wystarczy dywan, koc lub mata, sportowy strój i wymienione poniżej przedmioty codziennego użytku.

Jakie przedmioty można wykorzystać podczas domowego treningu?

Oto przedmioty znajdujące się w każdym domu, które z powodzeniem można wykorzystać do przeprowadzenia treningu:

•  Krzesło – z pomocą tego mebla można wykonywać ćwiczenia wzmacniające całe ciało, a w szczególności mięśnie brzucha, pośladków oraz nóg. Krzesło może zostać użyte do robienia przysiadów, pompek w oparciu czy pompek odwróconych. Doskonale będzie się sprawdzać również podczas wykonywania popularnej „deski”. Jak wybrać idealne krzesło do ćwiczeń w domu? Wystarczy, by było ono stabilne i pozbawione kółek. Krzesło należy postawić na płaskim podłożu.

•  Poduszki – w jaki sposób pomogą nam w osiągnięciu wymarzonej sylwetki? Stanowią znakomitą alternatywę dla popularnego wyposażenia klubów fitness i siłowni, jakim jest bosu. To przyrząd gimnastyczny w formie połowy piłki, który służy do balansowania. Bosu łączy w sobie zalety piłki do ćwiczeń oraz stepu. Z pomocą poduszek możemy zarówno pracować nad równowagą i wytrzymałością, jak i ćwiczyć balans czy wzmacniać mięśnie. Przykładem ćwiczenia z ich użyciem jest przysiad z jedną stopą na poduszce, a drugą na podłodze. Inna propozycja to pompki wykonywane z rękami na poduszce.

•  Książki (najlepiej grube) – doskonale sprawdzą się jako alternatywa dla stepu. Możemy zarówno rytmicznie na nie wskakiwać i zeskakiwać z nich, jak i wchodzić i schodzić czy wykonywać różnego rodzaju układy choreograficzne. Osoby bardziej zaawansowane mogą się pokusić o ćwiczenia z wykorzystaniem kilku grubych książek. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby ich okładki nie były śliskie – mogą się przyczynić do bolesnego upadku. Książki podczas domowego treningu można wykorzystać również w celu zadbania o zdrową postawę. Wystarczy położyć ją na 20 minut na głowie i spróbować wytrwać w tej pozycji.

•  Plastikowe butelki – to znakomita alternatywa dla tradycyjnych hantli. Pojemność butelek, a co za tym idzie – ich ciężar, należy dopasować do indywidualnych preferencji. Osoby początkujące podczas treningu mogą używać małych butelek półlitrowych, zaawansowane: półtoralitrowych. Ich ogromną zaletą jest możliwość regulacji ciężaru poprzez dolanie lub odlanie części znajdującej się w nich wody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby butelki wypełnić piaskiem czy mąką. Do treningu w domowym zaciszu można używać także dużych butelek pięciolitrowych – świetnie sprawdzają sięjako kettlebelle.

•  Kij od miotły i ręczniki – z ich pomocą w zaledwie kilka chwil można wykonać sztangę dla osób początkujących. To sprawdzony sposób na dodatkowe obciążenie w czasie treningu.

•  Plecak – w jaki sposób wykorzystać plecak jako dodatkowe obciążenie podczas martwego ciągu, wypadów czy przysiadów? Wystarczy włożyć do niego kilka książek czy butelek z napojami.

•  Pasek do spodni – z powodzeniem jest w stanie zastąpić taśmy do ćwiczeń typu TRX. Podczas treningu w domu, paska można używać na kilka różnych sposobów. Doskonale nadaje się między innymi do treningu siłowego, rozciągania czy ćwiczeń na kręgosłup.

•  Schody – to najlepszy sposób na efektywny trening nóg. Aby był skuteczny, powinien trwać ok. 30 minut. W skład takiego treningu cardio zalicza się klasyczne wchodzenie po schodach, jak i wbieganie co 2-3 stopnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Trening na siłowni dla początkujących – jak zacząć trening siłowy od podstaw
Trening na siłowni dla początkujących – jak zacząć trening siłowy od podstaw
Jeśli zastanawiasz się, jak zacząć trening siłowy na siłowni, to na pewno nie jesteś sam. Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią, ma wiele pytań i wątpliwości. Jednakże, z pomocą kilku prostych wskazówek, z pewnością uda Ci się skutecznie rozpocząć trening siłowy na siłowni.
Czy persymona rzeczywiście może zahamować rozwój nowotworu?
Czy persymona rzeczywiście może zahamować rozwój nowotworu?
Persymona to smaczny i zdrowy owoc, który znany jest m.in. z właściwości przeciwnowotworowych. Dowiedz się, jak działają na organizm popularne kaki.
Co dodawać do wody, aby była zdrowsza i smaczniejsza?
Co dodawać do wody, aby była zdrowsza i smaczniejsza?
Zastanawiasz się, co dodać, żeby woda nabrała niepowtarzalnego smaku i wartości odżywczych? Wypróbuj sprawdzonych metod!
Ostatnie wpisy