Feedfit > Reklama > Na co zwrócić uwagę przy zmianie diety w wakacje?
Reklama

Na co zwrócić uwagę przy zmianie diety w wakacje?

Foto: materiały partnera

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje to czas, który każdy chce wykorzystać w jak najwyższym stopniu. Wyjeżdżając na urlop, mało kto myśli o tym, aby zdrowo się odżywiać, bo przecież jest to czas odpoczynku i takie sprawy nie powinny zajmować nam głowy. A jednak nieodpowiednie żywienie w czasie wakacji może wiązać się z nieprzyjemnościami ze strony układu pokarmowego. Zobaczmy, na co zwracać uwagę wybierając jedzenie w trakcie urlopu.

Zachowaj kontrolę

Kiedy jesteśmy na wakacjach, zwłaszcza gdy wypoczywamy w obcym kraju, chcemy spróbować jak największej ilości przysmaków. Nie ma w tym żadnego problemu tak długo, aż zachowamy umiar. Pamiętajmy, że każde przejedzenie może skończyć się niestrawnością, która zaburzy komfort naszego urlopu. Dlatego tak ważne jest zachowanie kontroli zarówno nad tym, co jemy, jak i nad ilością spożywanego jedzenia.

Pamiętaj o regularnym jedzeniu

Spożywanie codziennie o tej samej porze to dobra opcja na utrzymanie odpowiedniego tempa metabolizmu. Niestety na wakacjach często o tym zapominamy, co może sprawić, że nasz układ trawienny nie będzie działał poprawnie. Chcąc uniknąć problemów, najlepiej pamiętać o jedzeniu posiłków regularnie. Jeżeli wybieramy się na dłuższą wycieczkę i nie jesteśmy pewni, czy zdążymy wrócić do pory obiadowej, warto zabrać ze sobą suchy prowiant, aby nie doprowadzić do uczucia uciążliwego głodu. Regularne spożywanie mniejszych posiłków będzie lepsze dla naszego brzucha niż przejadanie się jednym, większym obiadem lub kolacją.

Uważaj na kaloryczne napoje

Słodkie, gazowane napoje często wybierane są latem ze względu na to, że zapewniają ochłodę, gdy są zimne. Tymczasem picie ich w zbyt dużych ilościach to zły pomysł, nie tylko dlatego, że takie płyny powodują wzdęcia, ale również ze względu na dużą zawartość kalorii. Jeżeli nie chcemy wrócić z urlopu o kilka kilogramów ciężsi, powinniśmy zwracać uwagę zarówno na to, co jemy, jak i co pijemy.

Zrezygnuj z fast foodów

Produkty typu fast food kuszą szczególnie na wakacjach. Jeżeli jednak jesteśmy na urlopie za granicą, być może lepiej pomyśleć o spróbowaniu dań regionalnych, do których nie mamy dostępu po powrocie do Polski. Będą one zapewne zdrowsze i mniej kaloryczne. Pamiętajmy, że fast foody często powodują uczucie ciężkości w żołądku, zwłaszcza jeżeli popite zostaną słodkim, gazowanym napojem. Jeżeli więc chcemy uniknąć dolegliwości ze strony układu pokarmowego, lepiej postawić na coś lżejszego.

Jak radzić sobie ze wzdęciami w czasie wakacji?

Odpowiednia dieta to najlepszy sposób na to, aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym i związanego z tym dyskomfortu oraz pełności w jamie brzusznej. Dla pewności warto włożyć do apteczki podróżnej Espumisan – lek na bazie symetykonu, który szybko oraz skutecznie rozbija pęcherzyki gazu w przewodzie pokarmowym, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości. Jest to produkt, który może być stosowany także przez kobiety w ciąży i matki karmiące oraz przez dzieci powyżej 6. roku życia.

Artykuły

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Artykuł sponsorowany
Polecane wpisy
Reklama

Czy warto kupić dziecku rowerek biegowy trójkołowy?

Dowiedz się już dziś, jak wybrać właściwy model dla swojego malucha i dlaczego jest to doskonały pomysł.
Czytaj więcej
Reklama

Profesjonalny sprzęt dla przyszłych mistrzów

„Sport to zdrowie” – to powiedzenie znane i powtarzane od wielu lat. Do regularnej aktywności fizycznej warto zachęcać przede wszystkim dzieci. Regularne treningi kształtują charakter, zapewniają sprawność fizyczną i odporność psychiczną. Najbardziej popularną dyscypliną sportu w Polsce jest piłka nożna. Dorośli coraz częściej decydują się na próbowanie swych sił w sportach walki.
Czytaj więcej
Reklama

Rodzaj treningu a sprzęt fitness – wszystko, co warto wiedzieć!

Jakie akcesoria czy sprzęt fitness są używane w danym treningu? Już wyjaśniamy!
Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *