Na co zwrócić uwagę przy zmianie diety w wakacje?
DIETETYKAZDROWE ODŻYWIANIE

Na co zwrócić uwagę przy zmianie diety w wakacje?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wakacje to czas, który każdy chce wykorzystać w jak najwyższym stopniu. Wyjeżdżając na urlop, mało kto myśli o tym, aby zdrowo się odżywiać, bo przecież jest to czas odpoczynku i takie sprawy nie powinny zajmować nam głowy. A jednak nieodpowiednie żywienie w czasie wakacji może wiązać się z nieprzyjemnościami ze strony układu pokarmowego. Zobaczmy, na co zwracać uwagę wybierając jedzenie w trakcie urlopu.

Zachowaj kontrolę

Kiedy jesteśmy na wakacjach, zwłaszcza gdy wypoczywamy w obcym kraju, chcemy spróbować jak największej ilości przysmaków. Nie ma w tym żadnego problemu tak długo, aż zachowamy umiar. Pamiętajmy, że każde przejedzenie może skończyć się niestrawnością, która zaburzy komfort naszego urlopu. Dlatego tak ważne jest zachowanie kontroli zarówno nad tym, co jemy, jak i nad ilością spożywanego jedzenia.

Pamiętaj o regularnym jedzeniu

Spożywanie codziennie o tej samej porze to dobra opcja na utrzymanie odpowiedniego tempa metabolizmu. Niestety na wakacjach często o tym zapominamy, co może sprawić, że nasz układ trawienny nie będzie działał poprawnie. Chcąc uniknąć problemów, najlepiej pamiętać o jedzeniu posiłków regularnie. Jeżeli wybieramy się na dłuższą wycieczkę i nie jesteśmy pewni, czy zdążymy wrócić do pory obiadowej, warto zabrać ze sobą suchy prowiant, aby nie doprowadzić do uczucia uciążliwego głodu. Regularne spożywanie mniejszych posiłków będzie lepsze dla naszego brzucha niż przejadanie się jednym, większym obiadem lub kolacją.

Uważaj na kaloryczne napoje

Słodkie, gazowane napoje często wybierane są latem ze względu na to, że zapewniają ochłodę, gdy są zimne. Tymczasem picie ich w zbyt dużych ilościach to zły pomysł, nie tylko dlatego, że takie płyny powodują wzdęcia, ale również ze względu na dużą zawartość kalorii. Jeżeli nie chcemy wrócić z urlopu o kilka kilogramów ciężsi, powinniśmy zwracać uwagę zarówno na to, co jemy, jak i co pijemy.

Zrezygnuj z fast foodów

Produkty typu fast food kuszą szczególnie na wakacjach. Jeżeli jednak jesteśmy na urlopie za granicą, być może lepiej pomyśleć o spróbowaniu dań regionalnych, do których nie mamy dostępu po powrocie do Polski. Będą one zapewne zdrowsze i mniej kaloryczne. Pamiętajmy, że fast foody często powodują uczucie ciężkości w żołądku, zwłaszcza jeżeli popite zostaną słodkim, gazowanym napojem. Jeżeli więc chcemy uniknąć dolegliwości ze strony układu pokarmowego, lepiej postawić na coś lżejszego.

Jak radzić sobie ze wzdęciami w czasie wakacji?

Odpowiednia dieta to najlepszy sposób na to, aby uniknąć nadmiernego gromadzenia się gazów w przewodzie pokarmowym i związanego z tym dyskomfortu oraz pełności w jamie brzusznej. Dla pewności warto włożyć do apteczki podróżnej Espumisan – lek na bazie symetykonu, który szybko oraz skutecznie rozbija pęcherzyki gazu w przewodzie pokarmowym, łagodząc nieprzyjemne dolegliwości. Jest to produkt, który może być stosowany także przez kobiety w ciąży i matki karmiące oraz przez dzieci powyżej 6. roku życia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Skuteczne sposoby na zakwasy
Skuteczne sposoby na zakwasy
Doskwierają Ci zakwasy? Sprawdź, jak się z nimi skutecznie uporać!
Błotniki rowerowe — zawsze na straży Twojego komfortu jazdy
Błotniki rowerowe — zawsze na straży Twojego komfortu jazdy
Błotniki rowerowe to cisi bohaterowie weekendowych eskapad. Do czego służą? Czy warto je mieć? Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Skuteczność diety low carb, czyli dlaczego warto obniżyć spożycie węglowodanów
Skuteczność diety low carb, czyli dlaczego warto obniżyć spożycie węglowodanów
Dieta low carb polega na redukcji przyjmowania produktów spożywczych bogatych w cukry. Głównymi źródłami kalorii są tutaj tłuszcz i białko w niewielkiej ilości. Dlaczego warto przejść na tę dietę?
Ostatnie wpisy