Talia osy – jakie ćwiczenia pomagają uzyskać idealne wcięcie w talii?
AKTYWNOŚĆĆWICZENIA W DOMUTRENING

Talia osy – jakie ćwiczenia pomagają uzyskać idealne wcięcie w talii?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wymodelowana sylwetka z widocznym wcięciem w talii to marzenie tysięcy kobiet. Podpowiadamy, jak je spełnić!

Czy każdy może mieć talię osy?

Ćwiczenia fizyczne i zbilansowana dieta to nie wszystko. W kwestii widocznego wcięcia w talii duże znaczenie mają indywidualne predyspozycje każdej kobiety. Niestety, nie każda budowa ciała pozwala na uzyskanie talii osy, nawet przy najbardziej intensywnym treningu i regularnych ćwiczeniach ukierunkowanych na tę partię ciała. Na widoczne wcięcie nie mogą liczyć głównie kobiety o konkretnej budowie układu szkieletowego oraz somatotypie. Takie typy sylwetki określa się mianem kolumny, papryki lub kielicha.

Nie oznacza to natomiast, że nie warto pracować nad odpowiednimi partiami mięśni. Wcięcie może być mniej widoczne, jednak nadal będzie elementem atrakcyjnej budowy kobiecego ciała. Na wygląd talii osy mogą wpłynąć konkretne zestawy ćwiczeń, które skupiają się na odpowiednich partiach mięśniowych oraz pomagają spalić zbędną tkankę tłuszczową.

Jak uzyskać wąską talie?

Marzeniem wielu kobiet jest wąska talia, talia osy. Nic dziwnego! Ten kobiecy wygląd sylwetki przykuwa wzrok.

Nie tylko ze względów estetycznych jest ważny ale też zdrowotnych.

Co możesz zrobić? O to kilka najważniejszych rzeczy, które pomogą osiągnąć Ci ten cel.

A dodatkowo do pobrania darmowy plan, przejdź na mojego bloga, w komenatrzu możesz pobrać plan:
https://fitkobietka.pl/jak-uzyskac-talie-osy/

Opublikowany przez Fit kobietka – Marta Mróz Wtorek, 26 stycznia 2021

Aktywności fizyczne wspierające talię osy

Oprócz klasycznych zestawów ćwiczeń można też podejmować aktywności fizyczne, które sprzyjają budowaniu widocznego wcięcia w talii. Jedną z najbardziej efektywnych aktywności poprawiających wygląd brzucha i wyraźnie zarysowujących kształt talii jest taniec. W tym wypadku nie ma znaczenia konkretny styl czy gatunek. Liczy się praca całego ciała, w szczególności górnej jego partii. Podczas nauki tańca pracują mięśnie skośne brzucha poruszane przez ruch bioder i miednicy. To właśnie ta partia mięśni najbardziej odpowiada za pożądaną talię osy.

Równie skutecznym sposobem na wypracowanie widocznego wcięcia w talii jest kręcenie hula-hoopem czy popularna deska (plank). Dodatkowo dobrze jest zadbać o aktywności, które wspierają metabolizm i równomiernie wzmacniają mięśnie całego ciała i wysmuklają sylwetkę. Do tej grupy treningów można zaliczyć pływanie, jazdę na rowerze czy bieganie. Pomocne może się także okazać budowanie pośladków oraz zwiększenie objętości klatki piersiowej. Dzięki rozbudowie tych mięśni talia optycznie się zmniejszy i będzie bardziej uwydatniona.

Nożyce

Jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, które aktywują mięśnie brzucha, ud oraz kręgosłupa. Nożyce wykonuje się w pozycji półleżącej, a od maty odrywane są jedynie nogi. Podczas ćwiczenia ciało powinno być napięte, szczególnie intensywnie powinna być odczuwalna praca mięśni brzucha. Wyprostowane nogi unosi się naprzemiennie do góry. Ruchy wykonuje się na niewielkiej wysokości, jednak w pełnym skupieniu i z utrzymaniem poprawnej techniki. Każda seria powinna liczyć od dziesięciu do kilkunastu powtórzeń na jedną nogę. Efekty regularnego ćwiczenia powinny być widoczne już po kilku tygodniach. Nożyce angażują do pracy mięśnie skośne brzucha, mięśnie pleców oraz ud unoszących ciężar ciała.

Twisty

Pozycja wyjściowa tego ćwiczenia to prosta postawa ciała i zgięcie rąk w łokciach unoszonych na wysokości klatki piersiowej. Z tej pozycji rozpoczyna się serię twistów, czyli skrętnych podskoków w miejscu. Naprzemienne skręty należy wykonywać samymi biodrami, tak aby górna część ciała pozostała w pozycji wyjściowej, wykonując minimalne ruchy w bok. Podczas ćwiczenia istotna jest prawidłowa technika oddechu oraz utrzymanie napięcia mięśni brzucha. Liczba powtórzeń powinna być równomierna dla obu stron skrętu.

Sięganie do pięt w leżeniu

Jedno z najprostszych ćwiczeń poprawiających wygląd talii. Dla poprawnego wykonania ćwiczenia należy położyć się na macie i ugiąć kolana rozstawione na szerokości bioder. Nie odrywając łopatek, pośladków oraz bioder od podłoża należy sięgać rękoma do pięt. Po każdym zgięciu należy powrócić do pozycji wyjściowej. Dzięki temu ćwiczeniu pracują mięśnie skośne brzucha i plecy, które poprawiają prawidłowe ułożenie kręgosłupa. Podczas wykonywania ćwiczenia należy pamiętać o równej liczbie powtórzeń na każdą stronę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co wzbogacić sportową dietę?
W co wzbogacić sportową dietę?
Sprawdź, jak powinna wyglądać dieta dla sportowców!
Jak uniknąć niedoboru witamin i minerałów?
Jak uniknąć niedoboru witamin i minerałów?
Witaminy i minerały są nam niezwykle potrzebne, aby organizm działał prawidłowo. Jak więc uniknąć ich niedoboru? Podpowiadamy jakie produkty włączyć do swojej diety, aby móc cieszyć się zdrowiem.
Dieta bez cukru? To niemożliwe… Oto, ile wynosi jego dzienna dawka
Dieta bez cukru? To niemożliwe… Oto, ile wynosi jego dzienna dawka
Czy trzeba całkowicie eliminować cukier z diety? A może warto jedynie ograniczyć jego spożycie do określonej normy? Sprawdź, co zalecają specjaliści od zdrowego żywienia!
Ostatnie wpisy